Strona główna » Bezpłatne projekty domów do 120 m2 – hit czy kit?
Bezpłatne projekty domów do 120 m2 - hit czy kit

Bezpłatne projekty domów do 120 m2 – hit czy kit?

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego podzielił się pierwszymi projektami domów o powierzchni wynoszącej do 120 metrów kwadratowych. Nieruchomości te mają szerokie spektrum zalet, albowiem można stawiać je bez konieczności posiadania pozwolenia. Wszystko, co trzeba zrobić, to zgłoszenie swojej woli w urzędzie. 

Domy do 120 m2 – co warto o nich wiedzieć?

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oferuje możliwość pobrania projektów domów o powierzchni, która jest większa niż 70 m2. W nadchodzącym czasie liczba projektów powinna dynamicznie rosnąć, dzięki czemu wszystkie osoby zainteresowane budową domu na własne potrzeby powinny znaleźć coś optymalnego dla siebie.

Warto wiedzieć: Pompa ciepła czy pellet do ogrzewania?

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda podkreśla, że najnowsza inicjatywa sprawi, że gigantyczne przedsięwzięcie, jakim jest budowa domu, powinna pochłaniać znacznie mniej funduszy. Wszystkie projekty można pobrać szybko i wygodnie, dzięki czemu są one dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Internauci mogą więc pobierać dotychczasowe projekty i koncepcje domów powyżej 70 m2 w błyskawicznym tempie. Do tego momentu pobrano je ponad 70 tysięcy razy.

Najważniejsze informacje o domach do 120 m2

Domy do 120 m2 cieszą się coraz większą popularnością. Możliwość budowy na podstawie uproszczonego zgłoszenia jest jednak przeznaczona wyłącznie dla wolnostojących budynków, które mają nie więcej niż dwie kondygnacje. Ich powierzchnia zabudowy musi równocześnie wynosić powyżej 70 m2.

Czytaj dalej: Co to jest pellet i ile kosztuje pellet w 2023?

Dodatkowo możliwość budowy na podstawie uproszczonego zgłoszenia jest przeznaczona dla osób, które interesuje budowa realizowana w celu zaspokojenia potrzeb własnych inwestora. Oznacza to, że rozwiązanie to jest przeznaczone dla osób, które budują dom w celu mieszkania w nim, a nie jako patent na zarobek wynikający ze sprzedaży czy najmu. 

Bezpłatne projekty domów do 120 m2 – hit czy kit?

Osoby zainteresowane budową domów do 120 m2 bez wątpienia powinny zainteresować się dostępnymi projektami. Sprawią one, że znalezienie ciekawej inspiracji powinno być niezwykle proste. Projektów jest dostępnych naprawdę sporo, co oznacza, że nawet szczególnie wymagające osoby wybiorą coś dla siebie.

Warto wiedzieć: Ile kosztuje wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła? Cena w 2023

Co ważne, dostępne projekty są w pełni darmowe, co oznacza, że za oglądanie ich nie trzeba ponosić żadnych opłat. Domy bez pozwolenia są naprawdę ciekawą opcją, która idealnie sprawdzi się u wszystkich osób nielubiących wielu formalności. Równocześnie ich budowa jest opłacalna pod kątem finansowym, co oznacza, że ma wiele mocnych stron.

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Bezpieczny kredyt 2% – czy rzeczywiście jest na 2%?

Bezpieczny kredyt 2% w ostatnim czasie cieszy się olbrzymią popularnością. W większości przypadków cieszy się on pochlebnymi opiniami, aczkolwiek sporo ludzi nie bierze pod uwagę tego, że realna cena kredytu...

Układanie kostki brukowej zimą – dobrze czy źle?

Rozważając układanie kostki brukowej zimą, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z najważniejszych czynników jest temperatura i warunki pogodowe. Zgodnie z instrukcją układania kostki brukowej temperatura powietrza podczas wykonywania...

Jak szybko sprzedać dom na wsi z kredytem?

Zwiększenie atrakcyjności jest kluczowym krokiem w przygotowaniu domu do sprzedaży, szczególnie w przypadku próby sprzedaży domu na wsi. Dzieje się tak dlatego, że wygląd zewnętrzny nieruchomości może znacząco wpłynąć na...

Nowoczesne hale produkcyjne – co powinno się w nich znaleźć?

W dzisiejszym dynamicznym świecie, rozwój technologii odgrywa kluczową rolę w przemysłowych procesach produkcyjnych. Nowoczesne hale produkcyjne nie są już tylko miejscem, w którym odbywają się operacje wytwórcze, ale stają się...