Strona główna » Bezpłatne projekty domów do 120 m2 – hit czy kit?
Bezpłatne projekty domów do 120 m2 - hit czy kit

Bezpłatne projekty domów do 120 m2 – hit czy kit?

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego podzielił się pierwszymi projektami domów o powierzchni wynoszącej do 120 metrów kwadratowych. Nieruchomości te mają szerokie spektrum zalet, albowiem można stawiać je bez konieczności posiadania pozwolenia. Wszystko, co trzeba zrobić, to zgłoszenie swojej woli w urzędzie. 

Domy do 120 m2 – co warto o nich wiedzieć?

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oferuje możliwość pobrania projektów domów o powierzchni, która jest większa niż 70 m2. W nadchodzącym czasie liczba projektów powinna dynamicznie rosnąć, dzięki czemu wszystkie osoby zainteresowane budową domu na własne potrzeby powinny znaleźć coś optymalnego dla siebie.

Warto wiedzieć: Pompa ciepła czy pellet do ogrzewania?

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda podkreśla, że najnowsza inicjatywa sprawi, że gigantyczne przedsięwzięcie, jakim jest budowa domu, powinna pochłaniać znacznie mniej funduszy. Wszystkie projekty można pobrać szybko i wygodnie, dzięki czemu są one dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Internauci mogą więc pobierać dotychczasowe projekty i koncepcje domów powyżej 70 m2 w błyskawicznym tempie. Do tego momentu pobrano je ponad 70 tysięcy razy.

Najważniejsze informacje o domach do 120 m2

Domy do 120 m2 cieszą się coraz większą popularnością. Możliwość budowy na podstawie uproszczonego zgłoszenia jest jednak przeznaczona wyłącznie dla wolnostojących budynków, które mają nie więcej niż dwie kondygnacje. Ich powierzchnia zabudowy musi równocześnie wynosić powyżej 70 m2.

Czytaj dalej: Co to jest pellet i ile kosztuje pellet w 2023?

Dodatkowo możliwość budowy na podstawie uproszczonego zgłoszenia jest przeznaczona dla osób, które interesuje budowa realizowana w celu zaspokojenia potrzeb własnych inwestora. Oznacza to, że rozwiązanie to jest przeznaczone dla osób, które budują dom w celu mieszkania w nim, a nie jako patent na zarobek wynikający ze sprzedaży czy najmu. 

Bezpłatne projekty domów do 120 m2 – hit czy kit?

Osoby zainteresowane budową domów do 120 m2 bez wątpienia powinny zainteresować się dostępnymi projektami. Sprawią one, że znalezienie ciekawej inspiracji powinno być niezwykle proste. Projektów jest dostępnych naprawdę sporo, co oznacza, że nawet szczególnie wymagające osoby wybiorą coś dla siebie.

Warto wiedzieć: Ile kosztuje wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła? Cena w 2023

Co ważne, dostępne projekty są w pełni darmowe, co oznacza, że za oglądanie ich nie trzeba ponosić żadnych opłat. Domy bez pozwolenia są naprawdę ciekawą opcją, która idealnie sprawdzi się u wszystkich osób nielubiących wielu formalności. Równocześnie ich budowa jest opłacalna pod kątem finansowym, co oznacza, że ma wiele mocnych stron.

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Do kiedy można wycinać drzewa 2023 na własnej posesji?

Przepisy dotyczące wycinki drzew są ważnym aspektem ochrony środowiska. Przepisy różnią się w zależności od regionu i mają na celu ochronę środowiska i zapewnienie trwałości lasów. W wielu regionach istnieją...

O co pytać przy wynajmie mieszkania? Top 20 pytań

Wynajmując mieszkanie, ważne jest, aby zadać konkretne pytania dotyczące samego mieszkania, aby upewnić się, że odpowiada ono Twoim potrzebom i preferencjom. Jedno z pierwszych pytań, które należy zadać, dotyczy miesięcznego...

Czy magazyn energii będzie można odliczyć od podatku?

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością. Osoby, które rozważają taką inwestycję, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe od państwa. Ale to nie wszystko. Minister klimatu i środowiska, Paulina Hennig-Kloska...

Ile kosztuje pralnia chemiczna?

Czyszczenie chemiczne to usługa prania, która wykorzystuje specjalny rozpuszczalnik do czyszczenia odzieży, która nie nadaje się do prania w wodzie. Usługa ta jest szczególnie przydatna w przypadku tkanin delikatnych, takich...