Strona główna » Mikroinstalacje fotowoltaiczne. Jakie możliwości w 2023 roku?
Mikroinstalacje fotowoltaiczne. Jakie możliwości w 2023 roku

Mikroinstalacje fotowoltaiczne. Jakie możliwości w 2023 roku?

Jak podaje raport PTPiREE, w Polsce mamy do czynienia ze stałym wzrostem  popytu na instalacje fotowoltaiczne. W pierwszej połowie 2022 roku, mogliśmy zaobserwować największą liczbę zakupów tych instalacji,  która przekroczyła już liczbę 1 mln 307 tys. 

Dobry stan fotowoltaiki w Polsce. Co mówią dane raportu PTPiREE? 

Z publikacji Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej wynika także, że energia elektryczna generowana z urządzeń fotowoltaicznych, stanowi 16 % oraz 10, 15 GW całości energii elektrycznej, jaka generowana jest w polskich gospodarstwach domowych.

Sprawdź również: Ile kosztuje oklejenie auta folią?

Oznaczać by to mogło, że instalacje tego typu, zdołały już sobie zdobyć zaufanie Polaków, a także że są oni zadowoleni z funkcjonowania fotowoltaiki w swoich domach oraz z otrzymywanych dzięki niej efektów. 

Jakie są przewidywania i prognozy dotyczące fotowoltaiki w Polsce? 

Dane jakie dostarcza nam publikacja PTPiREE, mówią także o tym, że łączna moc pochodząca z zainstalowanych już w naszym kraju źródeł energii fotowoltaicznej, wynosi około 63 GW, a średnia moc pojedynczej z nich 8,61 kW. Musimy jednak pamiętać, że na współczynniki wydajności mikroinstalacji fotowoltaicznych, duży wpływ ma pogoda oraz zmieniające się pory roku.

Czytaj więcej: Ile kosztuje wykop pod kabel elektryczny?

Analizy wskazują zatem na to, że rozwój fotowoltaiki w Polsce przebiega pomyślnie i możemy się spodziewać dalszego wzrostu popularności tego sposobu pozyskiwania energii elektrycznej. 

Czego się możemy spodziewać w najbliższej przyszłości? Rozwój farm komercyjnych. 

 Z danych raportu Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej wynika także, że popyt na mikroinstalacje w Polsce został już w większej części zaspokojony i nasycony. Może to być efektem oddziaływania takich niepokojących ekonomiczne czynników, jak recesja, wzrost cen czy możliwa do zaobserwowania przez nas wszystkich, szalejąca inflacja. W 2023 roku, spodziewać się możemy jednak silniejszej ekspansji komercyjnych farm słonecznych.

 Duży wzrost procentowy mocy, pozyskiwanej z mikroinstalacji fotowoltaicznych. 

Może to być związane z tym, że przyrost procentowy mocy uzyskiwanej z urządzeń fotowoltaicznych od 2023 roku, jak obliczono, wzrósł z 1 do 52 %. Jest to bardzo duży skok, który może się dla nas wiązać z pozytywnymi prognozami i brakiem obaw, co do dalszego stabilnego i zrównoważonego rozwoju rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Zobacz również: Ile kosztuje pralnia chemiczna?

Ponadto pomysł na biznes, jakim jest komercyjna farma słoneczna, może być zyskownym rozwiązaniem dla wielu inwestorów, którym szczególnie zależy na rozwoju swojej dotychczasowej działalności.  

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

  1. Ogólna ocena:

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ściółkowanie kartonami, czyli jak wykorzystać kartony

W dzisiejszych czasach ponowne wykorzystanie materiałów jest znaną i powszechnie wykorzystywaną praktyką. Nic więc dziwnego, że także kartony poddawane są ponownemu wykorzystaniu w postaci ściółkowania. Na czym polega cały proces?...

Ile kosztuje kierownik budowy?

Koszt zatrudnienia kierownika budowy zależy od kilku czynników, z których najważniejszym jest wielkość i złożoność projektu. Większe i bardziej złożone projekty wymagają od kierownika budowy więcej czasu i wysiłku, co...

Ceny kawalerek i pokoi na wynajem w roku akademickim 2023/24

Ile kosztuje wynajem kawalerki, a ile wynajem mieszkania? To pytanie zadaje sobie tysiące studentów co roku na przełomie września i października, gdy przygotowują się do nowego roku akademickiego. Ceny kawalerek...

Formalności po zakupie mieszkania – co trzeba załatwić?

Po zakupie mieszkania należy dopełnić kilku formalności prawnych. Jedną z najważniejszych formalności jest przeniesienie własności. Wiąże się to z przeniesieniem tytułu własności ze sprzedającego na kupującego. Umowa przeniesienia własności jest...