Strona główna » Oferta kredytu hipotecznego w Banku Pekao, idealna do zakupu działki pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną

Oferta kredytu hipotecznego w Banku Pekao, idealna do zakupu działki pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną

Współczesna polityka i sytuacja gospodarcza na rynku sprawiły, że kredyty hipoteczne stały się mniej dostępne, ponieważ coraz więcej osób ma problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Nowa oferta, przygotowywana przez Bank Pekao S.A. ma stworzyć znacznie więcej możliwości uzyskania kredytu na zakup odpowiedniej działki pod wymarzony dom.

Co ważne, wniosek będzie można składać bezterminowo, co nie jest często spotykane w przypadku konkurencyjnych instytucji finansowych. Oferta ma jednak jedno ograniczenie. Kierowana jest wyłącznie do osób, które poprzez kredyt chcą sfinansować zakup działki o powierzchni nieprzekraczającej 0,5 ha.

Nowa oferta więcej możliwości

Nowa oferta Banku Pekao S.A. została starannie przemyślana i tak opracowana, by przy odpowiedniej zdolności kredytowej mogło z niej skorzystać możliwie jak najwięcej osób, które chcą zakupić działkę pod zabudowę mieszkaniową, jednak do tej pory przez brak wystarczających środków nie mieli możliwości zrealizowania tego pragnienia.

Czytaj dalej: Ile kosztuje podział działki budowlanej w 2023 roku

Bank znając trudności klientów w uzyskaniu kredytu na spełnienie marzenia o własnym domu, wspiera ich na każdym etapie działania, począwszy od nabycia działki, poprzez samą budowę (która dostarcza najczęściej najwięcej problemów), aż po finalną spłatę zaciągniętego zadłużenia.

Konkurencyjna oferta

Oferta Banku Pekao S.A. będzie jedną z najatrakcyjniejszych na rynku przede wszystkim ze względu na bardzo dobre warunki finansowe, czyli:

  • oprocentowanie zmienne z marżą od 1,84%,
  • okresowo stałą stopę procentową (od 5 maja 2023 r. wynoszącą 7,78%).

Sprawdź również: Jak negocjować zakup działki budowlanej?

Oferta powiązana jest z rządowym programem „Mieszkanie bez wkładu własnego„, dzięki czemu klienci zgłaszający się do placówki mogą starać się o rodzinny kredyt mieszkaniowy. Ten przeznaczony jest głównie dla osób, które chcą mieć własną nieruchomość, jednak nie posiadają wkładu własnego w odpowiedniej wysokości.

To oczywiście nie oznacza, że do kredytu nie można wnieść własnych pieniędzy. Jest to możliwe, jednak przy tym programie wysokość wkładu własnego nie powinna przekraczać 20% całkowitego kosztu inwestycji przy kredycie z oprocentowaniem zmiennym i 30% przy kredycie z okresowo stałą stopą procentową. BGK będzie pobierał dodatkowe koszty, jednak będzie to wyłącznie opłata prowizyjna. To jaka będzie jej wysokość, uzależnione jest od wysokości kredytu.

Warto wiedzieć: Jak ustalić właściciela działki za darmo – 7 kroków

W przypadku kredytów z wkładem własnym przekraczającym 20% wartości inwestycji może zdarzyć się tak, że koszta gwarancji będą bardzo niskie lub wręcz przeciwnie kredytobiorca nie będzie musiał ponosić ich wcale.

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak i gdzie zgłosić zakłócanie ciszy nocnej

Utrzymanie spokojnego i spokojnego otoczenia ma kluczowe znaczenie dla dobrego samopoczucia mieszkańców, zwłaszcza w nocy. Zakłócenia ciszy nocnej mogą mieć negatywny wpływ na jakość snu, prowadząc do zmęczenia, drażliwości i...

Jakich dekoracji nie może zabraknąć na wigilijnym stole w 2023 roku?

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, co oznacza, że przygotowania czas zacząć. Szczególną uwagę warto skierować na wygląd wigilijnego stołu. To on pełni funkcję centralnego elementu w każdym gospodarstwie domowym, dlatego...

Jak sprawdzić czy działka jest budowlana?

Pierwszym krokiem w celu ustalenia, czy działka nadaje się pod budowę, jest zapoznanie się z lokalnymi przepisami dotyczącymi zagospodarowania przestrzennego i zagospodarowania przestrzennego. Przepisy te dostarczają informacji o dopuszczalnym zagospodarowaniu...

Stawki najmu mieszkań spadają i spada rentowność inwestycji

Warto zaznaczyć, że wnioski jakie płyną z III kwartału na rynku najmu w Polsce to przede wszystkim powracające spadki stawek najmu. Warto zaznaczyć, że nie występują one wszędzie, jednak trend...