Współczesna polityka i sytuacja gospodarcza na rynku sprawiły, że kredyty hipoteczne stały się mniej dostępne, ponieważ coraz więcej osób ma problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Nowa oferta, przygotowywana przez Bank Pekao S.A. ma stworzyć znacznie więcej możliwości uzyskania kredytu na zakup odpowiedniej działki pod wymarzony dom.
Co ważne, wniosek będzie można składać bezterminowo, co nie jest często spotykane w przypadku konkurencyjnych instytucji finansowych. Oferta ma jednak jedno ograniczenie. Kierowana jest wyłącznie do osób, które poprzez kredyt chcą sfinansować zakup działki o powierzchni nieprzekraczającej 0,5 ha.
Nowa oferta więcej możliwości
Nowa oferta Banku Pekao S.A. została starannie przemyślana i tak opracowana, by przy odpowiedniej zdolności kredytowej mogło z niej skorzystać możliwie jak najwięcej osób, które chcą zakupić działkę pod zabudowę mieszkaniową, jednak do tej pory przez brak wystarczających środków nie mieli możliwości zrealizowania tego pragnienia.
Czytaj dalej: Ile kosztuje podział działki budowlanej w 2023 roku
Bank znając trudności klientów w uzyskaniu kredytu na spełnienie marzenia o własnym domu, wspiera ich na każdym etapie działania, począwszy od nabycia działki, poprzez samą budowę (która dostarcza najczęściej najwięcej problemów), aż po finalną spłatę zaciągniętego zadłużenia.
Konkurencyjna oferta
Oferta Banku Pekao S.A. będzie jedną z najatrakcyjniejszych na rynku przede wszystkim ze względu na bardzo dobre warunki finansowe, czyli:
- oprocentowanie zmienne z marżą od 1,84%,
- okresowo stałą stopę procentową (od 5 maja 2023 r. wynoszącą 7,78%).
Sprawdź również: Jak negocjować zakup działki budowlanej?
Oferta powiązana jest z rządowym programem „Mieszkanie bez wkładu własnego„, dzięki czemu klienci zgłaszający się do placówki mogą starać się o rodzinny kredyt mieszkaniowy. Ten przeznaczony jest głównie dla osób, które chcą mieć własną nieruchomość, jednak nie posiadają wkładu własnego w odpowiedniej wysokości.
To oczywiście nie oznacza, że do kredytu nie można wnieść własnych pieniędzy. Jest to możliwe, jednak przy tym programie wysokość wkładu własnego nie powinna przekraczać 20% całkowitego kosztu inwestycji przy kredycie z oprocentowaniem zmiennym i 30% przy kredycie z okresowo stałą stopą procentową. BGK będzie pobierał dodatkowe koszty, jednak będzie to wyłącznie opłata prowizyjna. To jaka będzie jej wysokość, uzależnione jest od wysokości kredytu.
Warto wiedzieć: Jak ustalić właściciela działki za darmo – 7 kroków
W przypadku kredytów z wkładem własnym przekraczającym 20% wartości inwestycji może zdarzyć się tak, że koszta gwarancji będą bardzo niskie lub wręcz przeciwnie kredytobiorca nie będzie musiał ponosić ich wcale.