Strona główna » Oferta kredytu hipotecznego w Banku Pekao, idealna do zakupu działki pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną

Oferta kredytu hipotecznego w Banku Pekao, idealna do zakupu działki pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną

Współczesna polityka i sytuacja gospodarcza na rynku sprawiły, że kredyty hipoteczne stały się mniej dostępne, ponieważ coraz więcej osób ma problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Nowa oferta, przygotowywana przez Bank Pekao S.A. ma stworzyć znacznie więcej możliwości uzyskania kredytu na zakup odpowiedniej działki pod wymarzony dom.

Co ważne, wniosek będzie można składać bezterminowo, co nie jest często spotykane w przypadku konkurencyjnych instytucji finansowych. Oferta ma jednak jedno ograniczenie. Kierowana jest wyłącznie do osób, które poprzez kredyt chcą sfinansować zakup działki o powierzchni nieprzekraczającej 0,5 ha.

Nowa oferta więcej możliwości

Nowa oferta Banku Pekao S.A. została starannie przemyślana i tak opracowana, by przy odpowiedniej zdolności kredytowej mogło z niej skorzystać możliwie jak najwięcej osób, które chcą zakupić działkę pod zabudowę mieszkaniową, jednak do tej pory przez brak wystarczających środków nie mieli możliwości zrealizowania tego pragnienia.

Czytaj dalej: Ile kosztuje podział działki budowlanej w 2023 roku

Bank znając trudności klientów w uzyskaniu kredytu na spełnienie marzenia o własnym domu, wspiera ich na każdym etapie działania, począwszy od nabycia działki, poprzez samą budowę (która dostarcza najczęściej najwięcej problemów), aż po finalną spłatę zaciągniętego zadłużenia.

Konkurencyjna oferta

Oferta Banku Pekao S.A. będzie jedną z najatrakcyjniejszych na rynku przede wszystkim ze względu na bardzo dobre warunki finansowe, czyli:

  • oprocentowanie zmienne z marżą od 1,84%,
  • okresowo stałą stopę procentową (od 5 maja 2023 r. wynoszącą 7,78%).

Sprawdź również: Jak negocjować zakup działki budowlanej?

Oferta powiązana jest z rządowym programem „Mieszkanie bez wkładu własnego„, dzięki czemu klienci zgłaszający się do placówki mogą starać się o rodzinny kredyt mieszkaniowy. Ten przeznaczony jest głównie dla osób, które chcą mieć własną nieruchomość, jednak nie posiadają wkładu własnego w odpowiedniej wysokości.

To oczywiście nie oznacza, że do kredytu nie można wnieść własnych pieniędzy. Jest to możliwe, jednak przy tym programie wysokość wkładu własnego nie powinna przekraczać 20% całkowitego kosztu inwestycji przy kredycie z oprocentowaniem zmiennym i 30% przy kredycie z okresowo stałą stopą procentową. BGK będzie pobierał dodatkowe koszty, jednak będzie to wyłącznie opłata prowizyjna. To jaka będzie jej wysokość, uzależnione jest od wysokości kredytu.

Warto wiedzieć: Jak ustalić właściciela działki za darmo – 7 kroków

W przypadku kredytów z wkładem własnym przekraczającym 20% wartości inwestycji może zdarzyć się tak, że koszta gwarancji będą bardzo niskie lub wręcz przeciwnie kredytobiorca nie będzie musiał ponosić ich wcale.

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Program „Moja woda”- nowa rekrutacja w 2023 roku

Program „Moja woda” to akcja, w ramach której gromadzona jest deszczówka. Resort klimatu i środowiska ostatnio wydał informacje, w ramach której poinformowano o nowej edycji i kolejnym naborze do cieszącego...

Berberys kolumnowy – Jak uprawić i pielęgnować?

Berberys kolumnowy to popularny krzew ozdobny należący do rodzaju Berberis, który obejmuje około 500 różnych gatunków o zróżnicowanym wyglądzie . Krzew ten charakteryzuje się wyprostowanym, kolumnowym pokrojem i atrakcyjnymi liśćmi,...

Osuszanie budynku metody ile kosztuje?

Osuszanie budynku to proces zmniejszania poziomu wilgoci w ścianach i powietrzu budynku w celu utrzymania zdrowego i komfortowego środowiska wewnętrznego. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania obiektów i zapobiegania rozwojowi pleśni...

Jak układać kostkę brukową? Popularne wzory układania kostki brukowej.

Przed ułożeniem kostki brukowej ważne jest odpowiednie zaplanowanie i zaprojektowanie układu .