Strona główna » Ile kosztuje podłączenie płyty indukcyjnej?
Ile kosztuje podłączenie płyty indukcyjnej

Ile kosztuje podłączenie płyty indukcyjnej?

Kiedy ludzie słyszą termin „płyta indukcyjna”, zazwyczaj myślą o zaawansowanym technologicznie urządzeniu do gotowania, które szybko i wydajnie gotuje jedzenie. Jednak płyty indukcyjne są również stosunkowo drogie w instalacji. Mimo to płyty indukcyjne są w rzeczywistości świetną inwestycją. Gotują jedzenie szybko, bezpiecznie i wydajnie, co czyni je niezbędnym urządzeniem kuchennym.
Głównym powodem, dla którego płyty indukcyjne są tak drogie, jest to, że wymagają one większego prądu niż tradycyjne płyty gazowe.

Płyta indukcyjna – kto podłącza?

Ma to sens, ponieważ płyty indukcyjne wykorzystują prąd elektryczny do gotowania żywności zamiast płomienia gazowego. Jednak wielu osobom nadal trudno jest uzasadnić wydatek, ponieważ płyty indukcyjne działają tylko szybciej niż konwencjonalne urządzenia do gotowania. Wiele osób decyduje się zrezygnować z zakupu płyty indukcyjnej z tego powodu.

Czytaj również: Ile kosztuje podłączenie zmywarki?

Innym powodem, dla którego płyty indukcyjne są drogie, jest to, że nie wymagają instalacji okablowania. To czyni je idealnym wyborem do kuchni ze słabym zasilaniem. Wiele nowych domów ma niedokończone ściany lub podłogi, w których nie pasowałaby płyta gazowa. Uniemożliwia to podłączenie płyt gazowych do źródła zasilania w kuchni. Dlatego instalacja płyty indukcyjnej to jedyny sposób na podłączenie jej do zasilania.

Cennik podłączenia płyty indykcyjnej w 2024 roku

Podłączenie płyty indukcyjnej przez profesjonalistę to wydatek rzędu od 130-250 zł. Cena uzależniona jest głównie od wielkości miasta, w którym zamawiamy usługę. Jeśli chodzi o naprawę płyty indukcyjnej przez fachowca, koszt ten zależy od rodzaju usterki i wymaganych narzędzi przy naprawie. Średni koszt naprawy płyty indukcyjnej przez fachowca wynosi 300-400 zł.

Co więcej, indukcja, inaczej zwana indukcją elektromagnetyczną, oznacza wytwarzanie energii elektrycznej za pomocą magnetyzmu. Gotowanie na indukcji odbywa się przy użyciu prądu, który wytwarza pole magnetyczne pod powierzchnią płyty. To pole magnetyczne aktywuje prąd w metalu patelni, co powoduje jej ogrzanie. Płyty indukcyjne są niezwykle bezpieczne i łatwe w utrzymaniu czystości, jak również pozwalają zredukować zużycie energii elektrycznej nawet o 70%. Dlatego coraz częściej zastępują one tradycyjne kuchenki gazowe.

Na co zwrócić uwagę zlecając podłączenie płyty indykcyjnej

Chociaż płyty indukcyjne mogą być drogie, są również dobrą inwestycją. Są wydajne, łatwe w instalacji i tańsze niż inne urządzenia do gotowania. Na przykład niektóre modele płyt indukcyjnych są objęte dożywotnią gwarancją i bezpłatną pomocą techniczną producenta.

Czytaj więcej: Ile kosztuje podłączenie prądu na działce?

Posiadają również zabezpieczenie termiczne, które zapobiega nadmiernemu przypaleniu mięsa. Wszystkie te cechy sprawiają, że płyty indukcyjne są doskonałym wyborem do każdej kuchni.
Z drugiej strony płyty indukcyjne mogą być niebezpieczne, ponieważ mogą emitować śmiertelne prądy elektryczne, jeśli są używane niewłaściwie. Każdy, kto używa płyty indukcyjnej, może odnieść poważne obrażenia, a nawet umrzeć z powodu nieprawidłowego użytkowania. Ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z płyty indukcyjnej, aby uniknąć poważnych uszkodzeń lub śmierci.

Czy można samemu podłączyć płytę indukcyjną?

Dodanie płyty indukcyjnej do kuchni niszczy oryginalny smak potraw, ponieważ dodaje ona swój własny smak podczas gotowania. Oznacza to, że po dodaniu płyty indukcyjnej do kuchni musisz kupić nowe garnki i naczynia.

Sprawdź również: Ile kosztuje tapetowanie ścian?

Ponadto musisz kupować nowe przyprawy i zioła podczas gotowania z różnymi smakami na patelniach i naczyniach po dodaniu płyty indukcyjnej do kuchni.

Jak podłączyć płytę indukcyjną?

Ponadto wiele domów nie ma wystarczającej liczby połączeń elektrycznych dla płyty indukcyjnej od są bardziej wydajne niż palniki gazowe. Oznacza to, że jeśli chcesz bezpiecznie i wydajnie korzystać z płyty indukcyjnej, potrzebujesz co najmniej dwóch gniazdek elektrycznych w swojej kuchni.

Warto wiedzieć: Czy drewniane panele elewacyjne to dobre rozwiązanie do domu?

Utrudnia to wielu domom obsługę płyty indukcyjnej ze względu na wysokie zapotrzebowanie na moc w porównaniu z tradycyjnymi kuchenkami.

Płyta indukcyjna - instrukcja podłączenia

Ogólnie rzecz biorąc, instalacja jest droga, ale na dłuższą metę warta kosztów, ponieważ jest wydajna, bezpieczna i łatwa w obsłudze posługiwać się. Jednak cena może odstraszyć ludzi, ponieważ może być niebezpieczna i zepsuć smak jedzenia, jeśli jest używana niewłaściwie lub w nadmiarze.

Firmy zajmujące się podłączaniem płyty indykcyjnej w 2024

Cezary Kowalski

Ponad 15 lat doświadczenia w branży budowlanej. Od 4 lat udzielam się jako specjalista w branży budowlanej. Tworzę i publikuje poradniki, które mogą pomóc w mniejszych i większych remontach. Wykorzystaj moje liczne poradniki i Tipy do przyjemnego remontu swojego mieszkania bądź budowy domu.

Ile kosztuje montaż zmiękczacza wody?

Zmiękczacze wody usuwają z wody rozpuszczone minerały, czyniąc ją bardziej miękką. Dodają również do wody korzystne minerały, których często brakuje. Z tego powodu wiele osób postrzega zmiękczacze wody jako konieczność....

Ile kosztuje mycie okien prywatnie w 2024 roku?

Koszt mycia okien może się różnić w zależności od kilku czynników. Jednym z najważniejszych czynników jest wielkość i liczba okien, które należy umyć. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej okien i...

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po remoncie za godzinę?

Koszt sprzątania mieszkania może się różnić w zależności od kilku czynników. Jednym z najważniejszych czynników jest wielkość mieszkania. Na przykład standardowe mieszkanie o powierzchni około 40m2 kosztuje zwykle około 200...

Ile kosztuje składanie mebli?

Montaż to proces składania lub wykańczania produktu lub przedmiotu w celu uczynienia go użytecznym lub odpowiednim do zamierzonego celu. Montaż to bardzo ważna i wykwalifikowana praca, która wymaga wiedzy i...