Strona główna » Budowa » Ocieplanie

Ocieplanie

Ocieplanie domu to jeden z najlepszych sposobów na oszczędzanie pieniędzy i zmniejszenie zużycia energii. Dobrze ocieplony dom zapewnia niskie koszty ogrzewania w porównaniu do nieocieplonego budynku. Według Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu, koszt zakupu styropianu to zaledwie 2% całkowitych kosztów budowy domu, a oszczędności energii w porównaniu do nieocieplonego budynku mogą sięgać nawet 30%. Dobre ocieplenie pozwala również uniknąć wielu strat energii cieplnej, które mają miejsce podczas ucieczki ciepła przez piwnice, okna i wentylację oraz dachy. Straty na poziomie 15-20% w przypadku okien i wentylacji oraz do 37% w przypadku ścian zewnętrznych są nierzadkością.

Aby zaoszczędzić na ociepleniu domu należy przede wszystkim zdecydować się na metodę bezspoinowego systemu ociepleń. Polega ona na przyklejeniu materiału izolacyjnego, takiego jak styropian czy wełna mineralna, do ściany za pomocą kleju i łączników mechanicznych, a następnie nałożeniu warstwy zbrojącej z kleju i siatki z włókna szklanego oraz tynku cienkowarstwowego. Ważne jest również, aby dobrać odpowiedni materiał izolacyjny, taki jak styropian czy wełna mineralna, który spełni nasze oczekiwania pod względem efektywności energetycznej i jednocześnie będzie jak najlepiej dostosowany do budżetu.

Ocieplenie podłogi w domku na bloczkach

Izolacja pianką jest popularną opcją izolacji podłogi w domu blokowym, ponieważ skutecznie ogranicza przenikanie ciepła przez podłogę i ściany. Jedną z głównych zalet izolacji piankowej jest jej wysoka wartość izolacyjna,...