Strona główna » Jakie choinki są modne na nadchodzące Boże Narodzenie 2023?
Jakie choinki są modne na nadchodzące Boże Narodzenie 2023

Jakie choinki są modne na nadchodzące Boże Narodzenie 2023?

W większości domów każdego roku choinka wygląda podobnie. Wygląda to w ten sposób, że wyciągamy każdego roku te same ozdoby z piwnicy i wieszamy na swoim świątecznym drzewku. Jak ubrać tego roku choinkę, aby wyglądała nieco inaczej i przede wszystkim modnie? Sprawdźmy to. 

Trzy najmodniejsze kolory choinek w 2023 roku

Najważniejsze w choince są kolory. W tym roku jest to czerwień, złoto oraz tak zwany british green. Ten ostatni to intensywny i nasycony zielony. W takich właśnie kolorach warto wybrać bombki, a także innego rodzaju dekoracje.

Na ekstrawagancki wystrój choinek zwykle decydują się firmy w swoich biurach. Bardzo często choinki są ubierane w jednym kolorze. Jest to na przykład kolor biały. Na choince wiesza się wtedy sople, aniołki i bombki w białym kolorze. Gdy się decydujemy na dekoracje w tym samym kolorze, to na efekt ma wpływ wielkość ozdób, a także ich kształt. Wszystko powinno być właściwie dobrane.

Czytaj więcej: Ranking choinek sztucznych 2023/2024. Jaką choinkę kupić?

Niezwykle ciekawym pomysłem jest połączenie dwóch kolorów. Choinka oryginalnie ubrana to wybór czarnych bombek i wykorzystanie lampek, które dają beżowe, ciepłe światło. Firmy się nie boją łączenia kolorów. Chcą mieć bardzo często drzewko świąteczne ozdobione w firmowe kolory.

Co zrobić, aby choinka była modna?

W domach raczej choinkę ubiera się w sposób tradycyjny. Od niedawna powróciło włosie anielskie, które było niezwykle popularne wiele, wiele lat temu. Zupełnie zapomnianym pomysłem jest stosowanie ozdoby sztucznego śniegu. Kiedyś stosowało się wadę, którą się kładło na gałązki choinki.

Warto wiedzieć: Ile prądu zużywają lampki choinkowe? Jak oszczędzić?

Aby na nadchodzące święta Bożego Narodzenia mieć rzeczywiście modną, to powinniśmy przyjrzeć się swoim starym świątecznym ozdobom. Całkiem możliwe, że uda się je wykorzystać i skomponować z nowoczesnym wystrojem. Nie zapomnijmy jednak dokupić nowych ozdób.

Jak stworzyć jedyną w swoim rodzaju choinkę na święta?

Do znacznie większej kreatywności przy ubieraniu choinki zachęca Maja Traskowska, która jest projektantką wnętrz. Proponuje, aby spojrzeć inaczej na choinkę. Zamiast drzewka tradycyjnego, plastikowego, czy też prawdziwego można wykorzystać sprzęty domowe. Za przykład podaje drabinę. Wystarczy, że ją właściwie przygotujemy oraz udekorujemy.

Czytaj dalej: Jak udekorować dom na święta Bożego Narodzenia?

Żyjemy przecież w czasach, w których warto korzystać z zasobów ziemi w sposób oszczędności. Zamiast kupować plastikową, czy też żywą choinkę, można jak najbardziej użyć swojej kreatywności, wyobraźni, a jednocześnie być ekologiczni. Osoby, którym zależy na zapachu drzewa iglastego, zachęca się do wybrania do lasu i przyniesienie kilku żywych gałązek choinki. Czyż to nie jest proste?

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

W 2023 roku rozpoczną się kontrole deklaracji źródeł ciepła

Jeszcze w 2023 roku mają rozpocząć się kontrole źródeł ciepła jakie zostały zadeklarowane we wnioskach CEEB. Chodzi o deklaracje z 2021 oku, w których każdy Polak musiał zadeklarować w jakiej...

Jak obniżyć rachunki za prąd? Co zużywa najwięcej energii?

Zrozumienie składników rachunku za energię elektryczną jest pierwszym krokiem w kierunku zmniejszenia kosztów energii elektrycznej. Rachunki za energię elektryczną zazwyczaj obejmują opłaty stałe, które pozostają stałe niezależnie od zużycia energii,...

Jak negocjować cenę mieszkania?

Negocjacje z deweloperem ceny mieszkania wymagają badań i przygotowań. Przed przystąpieniem do negocjacji konieczne jest zapoznanie się z deweloperem i jego innymi projektami, aby uzyskać wgląd w jego strategie cenowe...

Pionowa fotowoltaika – innowacyjne rozwiązanie z wyższą wydajnością

Fotowoltaika to sposób pozyskiwania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego.