Strona główna » 5 najczęstszych błędów podczas projektowania łazienki

5 najczęstszych błędów podczas projektowania łazienki

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu bez wyjątku. To w nim możemy dbać o naszą higienę i załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, dlatego tak ważne jest, aby była ona nie tylko estetyczna, ale też funkcjonalna. Wielu projektantów popełnia jednak poważne błędy, które sprawiają, że komfort domowników zostaje znacząco obniżony. Sprawdź, jak najlepiej im zapobiec. 

Błędy podczas projektowania łazienki – jakich należy się wystrzegać?

Najczęstszą pomyłką podczas projektowania łazienek są niewłaściwe pomiary. Przed przystąpieniem do prac remontowych należy dokładnie wymierzyć łazienkę, aczkolwiek wiele osób robi to nieprecyzyjnie i niedokładnie. W przypadku remontu generalnego mierzenie warto powtarzać po wykonaniu takich prac, jak tynkowanie czy kładzenie płytek. Dzięki temu można nabrać pewności, że pomiary są zgodne z rzeczywistym stanem. Istotne jest również, aby pomiary zostały właściwie odzwierciedlone na rysunkach technicznych. W przeciwnym razie zakupione meble łazienkowe mogą się nie pomieścić. 

Bardzo częstym błędem jest również wybór zbyt małych mebli. Warto pamiętać, że w łazience przechowujemy wiele kosmetyków, w efekcie czego szafki muszą być bardzo pojemne. Oczywiście, nie chodzi o to, żeby całą przestrzeń w łazience zajmowały wyłącznie meble, jednak lepiej, aby było ich zbyt dużo niż za mało. Dobrym rozwiązaniem jest sięganie po takie produkty, jak szafki wiszące z lustrem oraz meble z cichym domykiem. Dzięki temu będą one nie tylko funkcjonalne, ale również wygodne dla domowników. Przed wybraniem mebli warto dokładnie przeanalizować ilość swoich kosmetyków, aby dostosować ją do wielkości szafek. 

Podczas projektowania często spotykanym błędem jest też zbyt małe skupienie uwagi na oświetleniu. Wiele osób sądzi, że odgrywa ono drugorzędną rolę, gdyż w łazience na co dzień nie czytamy ani nie pracujemy, jednak w praktyce takie podejście jest niewłaściwe. Wybranie zbyt słabego oświetlenia może bowiem zaburzyć komfort podczas brania prysznica czy wypróżniania się. Dlatego też rekomendowane jest sięganie po więcej niż jedno źródła światła. – Eralazienki.pl Dobrym wyborem są przede wszystkim halogeny, gdyż zapewniają one precyzyjne i niezwykle innowacyjne oświetlenie. 

Jakie pomyłki popełniamy podczas projektowania łazienek?

Bardzo częstym, a zarazem kosztownym w skutkach, błędem jest także zapominanie o standardach bezpieczeństwa. Wypadki w łazience mogą być groźne nie tylko dla zdrowia, ale również dla naszego życia, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by jak najmocniej ograniczyć ryzyko kontuzji. W tym celu warto sięgnąć po antypoślizgowe płytki podłogowe oraz bonusowe uchwyty oraz poręcze. Dzięki nim bezpieczeństwo domowników będzie stało na znacznie wyższym poziomie. 

Często popełnianą pomyłką jest również bezmyślne podążanie za trendami. Wiele osób chce być na czasie, w efekcie czego wybiera produkty, które obecnie są popularne. Takie postępowanie jest jednak dużym błędem, ponieważ po pewnym czasie pozornie atrakcyjne akcesoria mogą nas nudzić oraz irytować. Co więcej, wybieranie tych produktów, które podobają się innym, a nie nam, może sprawiać, że załatwianie swoich potrzeb będzie zdecydowanie utrudnione. Powinniśmy pamiętać, że w łazience przede wszystkim to my powinniśmy czuć się dobrze i komfortowo.

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ile schnie silikon sanitarny?

Poziomy temperatury i wilgotności odgrywają znaczącą rolę w określaniu czasu schnięcia silikonu sanitarnego. Idealne warunki suszenia to temperatura 15-35 stopni Celsjusza i wilgotność względna 50%. Przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących temperatury...

Jak urządzić łazienkę marzeń za niewielką cenę? Tanie kabiny prysznicowe i inne budżetowe rozwiązania

Stoisz przed remontem łazienki i czujesz, że nie masz na to wystarczających środków finansowych? Urządzenie łazienki, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna i zgodna z marzeniami oraz planami,...

Jak naprawić cieknący kran w kuchni i łazience?

Jeśli chodzi o naprawę cieknącego kranu, istnieją dwie możliwości: zatrudnienie profesjonalnego hydraulika lub próba samodzielnej naprawy drobnych wycieków. Zatrudnienie profesjonalnego hydraulika to najlepszy wybór w przypadku skomplikowanych lub poważnych wycieków,...

Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez? Która lepiej się sprawdzi?

Decyzja o zakupie kabiny prysznicowej najczęściej podyktowana jest oszczędnością miejsca i wody. Kąpiel pod natryskiem to także spora wygoda, szczególnie dla osób, które mogą mieć problem z wejściem do wanny....