Strona główna » 966 firm otrzyma dofinansowanie od ZUS na poprawę bezpieczeństwa pracy
966 firm otrzyma dofinansowanie od ZUS na poprawę bezpieczeństwa pracy

966 firm otrzyma dofinansowanie od ZUS na poprawę bezpieczeństwa pracy

W roku 2023 do ZUS-u wpłynęło prawie 5,2 tysiące wniosków w sprawie dofinansowania do projektów, których celem jest poprawa warunków pracy. Po rozpatrzeniu tych wniosków ZUS zakwalifikowało aż 966 przedsiębiorców, którzy otrzymają dopłaty. W samym województwie mazowieckim z takiej szansy skorzysta 88 firm, a kwota dofinansowania wyniesie ponad 8,6 mln złotych. 

ZUS dofinansowuje płatników składek

Co roku jest ogłaszany konkurs, do którego mogą przystąpić przedsiębiorcy, by otrzymać dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa pracy. W tym roku wnioski złożyło ponad 5 tys. firm, z czego 2,7 tys. przedsiębiorców zostało zakwalifikowanych i otrzyma wsparcie.

Dotację otrzyma 966 płatników składek, a w największym województwie pozytywne wnioski zostały rozpatrzone w 88 przypadkach. Dofinansowanie opiewa na kwotę 100 mln złotych. Rzecznik prasowy ZUS Wojciech Ściwiarski poinformował, że w regionie mazowieckim wsparcie wyniesie 8 mln 635 tys. złotych.

Czytaj dalej: Bezpieczeństwo w branży budowlanej: Jak zapewnić bezpieczne warunki pracy?

Duże zainteresowanie otrzymaniem wsparcia

Konkurs ogłaszany jest co roku i zainteresowanie dofinansowaniem jest bardzo duże. Można otrzymać bowiem sporą kwotę, która wpłynie na poprawę warunków pracy. W 2023 roku w województwie mazowieckim aż 618 firm złożyło wnioski. Kto otrzymał wsparcie?

Więcej informacji: Przekształcenie budynku gospodarczego na mieszkalny

Pieniądze trafią do przedsiębiorców, którzy przedstawili interesujące projekty. Wnioski były rozpatrywane przez ekspertów Centralnego Instytutu Ochrony Pracy, a listę płatników składek, którzy zostali zakwalifikowani do projektu, można sprawdzić na stronie Biuletynu Informacji Publicznej ZUS.

Wystarczy wejść na stronę https://bip.zus.pl/konkurs- dofinansowanie-dzialan-platnika-skladek-na-poprawe-bezpieczenstwa-i-higieny- pracy/konkurs-202301.

Jakie firmy znajdują się na liście z województwa mazowieckiego?

Lista zawiera przedsiębiorców z całego kraju, w tym także można sprawdzić firmy, które zostały zakwalifikowane z województwa mazowieckiego. Jedną z firm, która otrzyma wsparcie, jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Siedlcach, ale też na liście można znaleźć takie przedsiębiorstwa jak Centrum Informacji Branżowej Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej ENERGAS Sp. z o.o. Sp. komandytowa.

Zobacz również: Jak blisko granicy działki można zamontować fotowoltaikę na gruncie?

Kwota tegorocznego dofinansowania wynosi 100 mln złotych, a więc są to duże pieniądze. Każda z firm ubiegających się o wsparcie może liczyć na dopłatę do realizacji projektu w wysokości nawet 80 procent. W przeliczeniu na jednego płatnika będzie to do 300 tysięcy złotych. Taka kwota pozwoli na znaczną poprawę warunków pracy w firmie. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Haczyki w umowie przedwstępnej na co uważać?

Umowa przedwstępna jest dokumentem prawnym, który określa warunki przyszłej umowy między dwiema stronami. Jest powszechnie używany w transakcjach dotyczących nieruchomości, ale może być również używany w innych rodzajach transakcji, takich...

Mieszkania na kredyt 2 %- dostępność mieszkań

W Polsce nie będzie wcale brakować mieszkań dostępnych w ramach kredytu 2%. Mniej nieruchomości do wyboru będą mieli zwłaszcza mieszkańcy największych miast w kraju, ze względu na ustalony limit wysokości kredytu...

Jak deweloperzy omijają przepisy Bezpiecznego kredytu 2%?

Od początku lipca dużą popularnością cieszy się Bezpieczny kredyt 2%, który zwiększył popyt na rynku nieruchomości, co potwierdzają różne dane czy po prostu szybko znikające oferty. Jednak od jakiegoś czasu osoby...

mBank wprowadza Bezpieczny kredyt 2%. Na jakich warunkach?

mBank, jeden z największych graczy na polskim rynku bankowym, poszerza ofertę o „Bezpieczny kredyt 2%”. Jakie korzyści przynosi to klientom i czego można się po nim spodziewać? mBank, znany z...