Strona główna » Ile kosztuje montaż listew przypodłogowych?
Ile kosztuje montaż listew przypodłogowych

Ile kosztuje montaż listew przypodłogowych?

Listwy przypodłogowe to cienkie listwy z drewna używane do pokrycia obwodu pomieszczenia. Zazwyczaj montuje się je wzdłuż podłóg, ścian i sufitów. Są funkcjonalne, ponieważ pomagają zdefiniować przestrzeń, ale mogą też pełnić funkcję dekoracyjną. To czyni je doskonałym dodatkiem do każdego wnętrza. Jednak listwy przypodłogowe są zwykle drogie w montażu – zwłaszcza gdy wymagają profesjonalisty.

Chociaż możliwe jest samodzielne wykonanie listew przypodłogowych, jest to często droższe niż zatrudnienie wykonawcy, który zrobi to za Ciebie. Listwy przypodłogowe są zwykle łatwe w montażu, ponieważ wymagają jedynie podstawowych umiejętności stolarskich. Ponadto wielu właścicieli domów ma doświadczenie stolarskie od momentu budowy domu.

Ile za metr listwy przypodłogowej?

Dlatego każdy właściciel domu może zainstalować listwy przypodłogowe bez konieczności korzystania z usług wykonawcy. Nawet projekty typu „zrób to sam” powinny być wystarczająco proste, aby właściciel domu mógł sobie z nimi poradzić samodzielnie. Wszystko, czego potrzebujesz, to podstawowa wiedza stolarska i kilka narzędzi. Ponieważ listwy przypodłogowe są wykonane z drewna, ich montaż jest dość prosty. Aby uniknąć uszkodzenia podłóg lub ścian, podczas ich montażu najlepiej użyć poziomnicy i ołówka stolarskiego.

Cennik montażu listew przypodłogowych w roku 2023

  • Proste listwy na klipsach kosztują - 15,00 – 25,00 zł/mb.
  • Listwy mocowane na klej montażowy kosztują - 20,00  – 30,00 zł/mb.

Listwa przypodłogowa powinna spoczywać na podłodze i być przymocowana do ściany za pomocą wkrętów lub gwoździ. Zrób to, mierząc odległość między podłogą a sufitem, w którym zostaną umieszczone deski. Zaznacz ten wymiar na górze listwy przypodłogowej, aby wiedzieć, jak wysoko powinna być przymocowana do ściany lub podłogi.

Czytaj więcej: Ile kosztuje położenie paneli podłogowych?

Następnie użyj poziomicy i ołówka, aby upewnić się, że listwa przypodłogowa jest prosta i wypoziomowana przed przymocowaniem jej do ściany lub podłogi. Większość sklepów z narzędziami sprzedaje gotowe listwy przypodłogowe, gotowe do montażu. Te deski są wykonane z litego kawałka drewna i są dostępne w trzech różnych wysokościach - 12 cali, 18 cali i 24 cale.

Montaż to nie wszystko, czyli cena usług dodatkowych

  • Cena demontażu starych listew kosztuje średnio 5,00 – 10,00 zł/mb.
  • Przygotowanie powierzchni (w tym oczyszczenie i wyrównanie), którego koszt może wynieść około 3 – 6 zł za mb. 
  • Malowanie nowo położonych listew, którego cena może oscylować w granicach 5 – 10 zł / mb.

Ponieważ te tablice są już zmontowane, większość właścicieli domów wybiera je zamiast opcji „zrób to sam”, ponieważ oszczędzają czas i pracę. Ponadto te wstępnie zmontowane opcje ułatwiają rozpoczęcie pracy, ponieważ mają już nawiercone otwory ułatwiające montaż. Aby uniknąć uszkodzenia podłóg lub ścian podczas instalacji tych desek, właściciele domów mogą po prostu zakotwiczyć je za pomocą śrub lub gwoździ we wszystkich czterech rogach ramy deski.

Sprawdź również: Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych z ościeżnicą?

Gwarantuje to, że deski pozostaną na swoim miejscu tak długo, jak to konieczne, jednocześnie minimalizując wszelkie uszkodzenia podłóg lub ścian podczas instalacji. Ponieważ listwy przypodłogowe mają zarówno funkcje funkcjonalne, jak i dekoracyjne, mogą podnieść wartość domu. Zainstalowanie ich może zwiększyć wartość domu, ponieważ otwiera nowe możliwości projektowe dla właścicieli domów, które wcześniej nie były możliwe. Może również zwiększyć wartość domu, jeśli doda charakteru obszarowi, w którym wcześniej nie było zbyt wiele charakteru.

Co wpływa na cenę usług instalacyjnych?

Na przykład dodanie listew przypodłogowych wokół okien otwiera możliwości projektowania parapetów w obszarze, w którym okna były wcześniej bezużyteczną przestrzenią. Alternatywnie, dodanie listew przypodłogowych wokół drzwi może dodać charakteru, tworząc wizualne nisze w obszarach o niewielkiej liczbie elementów architektonicznych. Na przykład instalacja listew przypodłogowych wymaga większej wiedzy niż tylko mocowanie obić ściennych i ościeżnic, ponieważ w grę wchodzą inne czynniki, takie jak wypoziomowanie podłóg i ściany, a także mocowanie okuć, takich jak zawiasy i zatrzaski.

Sprawdź również: Jak ułożyć instalację elektryczną w domu?

Ogólnie rzecz biorąc, montaż listew przypodłogowych jest dość prosty, ale wymaga specjalistycznych umiejętności od wykonawców specjalizujących się w tego typu pracach instalacyjnych. Podczas gdy większość właścicieli domów może samodzielnie zainstalować te deski, jeśli mają podstawowe umiejętności stolarskie, większość właścicieli domów wolałaby zatrudnić profesjonalistów, którzy specjalizują się w tego typu pracach instalacyjnych, aby nie uszkodzili przy tym podłóg ani ścian.

Listwy przypodłogowe i cena ich montażu - podsumowanie

Zainstalować listwy przypodłogowe zatrudnić profesjonalistów, aby uzyskali wysokiej jakości wyniki w dobrej cenie Porównując ceny opcji samodzielnego montażu i wstępnie zmontowanych opcji, takich jak gotowe listwy przypodłogowe, ważne jest, aby właściciele domów zrozumieli, ile kosztów robocizny się sumuje, jeśli zamiast tego wybiorą opcje samodzielnego montażu wstępnie zmontowanych.

Firmy zajmujące się montażem listew przypodłogowych w 2023

Cezary Kowalski

Ponad 15 lat doświadczenia w branży budowlanej. Od 4 lat udzielam się jako specjalista w branży budowlanej. Tworzę i publikuje poradniki, które mogą pomóc w mniejszych i większych remontach. Wykorzystaj moje liczne poradniki i Tipy do przyjemnego remontu swojego mieszkania bądź budowy domu.

  1. Ogólna ocena:

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ile kosztuje montaż pieca gazowego?

Koszt instalacji kuchenki gazowej może się różnić w zależności od kilku czynników. Jednym z głównych czynników jest rodzaj instalowanej kuchenki gazowej. Różne typy kuchenek gazowych mają różne wymagania instalacyjne i...

Ogrodzenie gabionowe ile kosztuje? Cennik z montażem i wypełnieniem

Jeżeli ogrodzenie jest wypełnione wybranym kruszywem przez producenta, koszt wynosi około 350 – 550 zł za metr bieżący.

Ile kosztuje składanie mebli?

Montaż to proces składania lub wykańczania produktu lub przedmiotu w celu uczynienia go użytecznym lub odpowiednim do zamierzonego celu. Montaż to bardzo ważna i wykwalifikowana praca, która wymaga wiedzy i...

Ile kosztuje montaż karniszy?

Rodzaj karnisza jest jednym z podstawowych czynników wpływających na koszt montażu. Dostępne są różne rodzaje karniszy, w tym karnisze napinane, karnisze standardowe i karnisze dekoracyjne. Proces instalacji każdego typu jest...