Strona główna » Ile kosztuje ocieplenie i izolacja pianką PUR?
Ile kosztuje ocieplenie i izolacja pianką PUR

Ile kosztuje ocieplenie i izolacja pianką PUR?

Jakich należy oczekiwać kosztów przy zastosowaniu ocieplenia pianką PUR ? Znajomość surowców związanych z zastosowaniem materiału izolacyjnego to istotny punkt działań inwestorów. Budowa domu wymaga wielu przygotowań, a właściwa termoizolacja jest jednym z ważniejszych etapów. Skuteczny materiał izolacyjny ochroni dom przed utratą ciepła zapewniając jednocześnie wygodę użytkownikom.

Co wpływa na cenę przy wykorzystaniu pianki PUR do ocieplenia?

Izolacja natryskowa, czyli ocieplenie pianką PUR, jest szybkim i łatwym sposobem na ocieplenie budynku. Doskonale nadaje się ona do izolacji domów jednorodzinnych, czy budynków gospodarczych. Z powodzeniem wykorzystuję się ją również do ociepleń magazynów, hali i chłodni. Jej zastosowanie jest inne w porównaniu do wełny mineralnej. Określeni kosztów użycia piany wymaga kontaktu ze specjalistami i znajomości technologii, jednak usprawnia obliczenia i wycenę.

Zastosowanie pianki poliuretanowej to wybór metody trwałej i praktycznej, choć o nieco wyższej cenie w porównaniu do wełny mineralnej. Wydatki na ocieplenie obejmują sprzęt do piany natryskowej, użyty materiał i pracowników. Głównym czynnikiem dyktującym o cenie jest rodzaj użytej piany i grubość jej położenia. Są to okoliczności zupełnie odwrotne jak te przy użyciu wełny mineralnej. Dlaczego warto zainwestować w ocieplenie fundamentów, czy poddasza pianką PUR?

Czytaj więcej: Ocieplenie poddasza pianką czy wełną?

Ocieplenie budynku pianką PUR i kosz izolacji fundamentów ? 

Izolacja fundamentów jest kluczowa.

Fundamenty dla każdego budynku są podstawową ochroną. To na nich stoi nasz wymarzony dom. Właściwe ich zabezpieczenie hydro i termoizolacyjne jest najważniejszym etapem całego przedsięwzięcia. Brak izolacji to duży problem na przyszłość. Wilgotne fundamenty z biegiem czasu kruszeją, a cała konstrukcja ulega zniszczeniu, nikt nie chce sobie na to pozwolić.

Jak rozpocząć ocieplanie fundamentu ?

Przygotowanie do tego procesu jest niezwykle ważne. Prace związane z ociepleniem rozpoczyna się tylko w przypadku suchych fundamentów. Należy pozbyć się z nich wilgoci wynikających z prac budowlanych jak też w przypadku starszych podłoży, powinno się pozbyć zabrudzeń, pyłów, czy ewentualnych grzybów.

Jaka może być cena za 1m2 izolacji fundamentu ? 

Kiedy już fundamenty są przygotowane i suche, czekają na swoje ocieplenie. Ile wynosi m2 izolacji pianką PUR na fundament ? Wpływają na to różne czynniki, z wyliczeń za rok 2022 wynika, że koszt 1m2 wynosił 60 zł netto przy warstwie 5 cm pianki. Zatem można przeliczyć, że powierzchnia fundamentu o 80 m2 będzie kosztowała nas w granicach 4800 netto. 

Jakie koszty w przypadku poddasza, ocieplając pianką?

Wpływ dobrej izolacji na poddasze domu mieszkalnego.

Komfort termiczny w domu jest pożądany przez wszystkich jego mieszkańców, zapewnić go może jedynie skuteczna izolacja poddasza. By obniżyć koszty grzewcze w czasie mrozu warto zastosować odpowiedni materiał izolacyjny. Pianka PUR dokładnie wypełnia wszystkie wolne przestrzenie. Jest ona odporna pleśnie, oraz wytrzymała na obciążenia i dobrze wycisza. Przez te właściwości jest dużą konkurencją dla wełny mineralnej.

Jak przebiega ocieplanie poddasza pianką PUR ?

Ocieplenie poddasza domu wymaga wiele uwagi i przemyślenia. Prace rozpoczynają się od zamontowania wieszaków, pamiętając przy tym o grubości izolacji. Następnie należy zaślepić murłaty i przystąpić do położenia płyt styropianowych. W dalszej kolejności obrabia się okna dachowe i ścianki działowe, by przejść do zabezpieczenia instalacji i komina. Ostatnim etapem tych prac jest natrysk pianki poliuretanowej, czynność prowadzi się przy pomocy agregatu.

Jaki jest koszt 1m2 pokrycia poddasza pinką poliuretanową ?

Zalecana warstwa do ocieplenia poddaszy wynosi 20 cm. Warstwa użytej piany do ocieplenia ma decydujący wpływ na wysokość ceny. Jak kształtuje się cena za 1m2 izolacji poddasza pianą PUR ? W roku 2020 koszt 1m2 wynosił 55 zł netto, przyjmując średnią powierzchnie poddasza, czyli około 150 m2, to cena za użycie na to piany wyniesie 7800 zł netto. Na całkowity koszt ocieplenia poddasza ma wpływ kilka czynników m.in. jego budowa i zastosowane rozwiązania grzewcze w domu.

Cezary Kowalski

Ponad 15 lat doświadczenia w branży budowlanej. Od 4 lat udzielam się jako specjalista w branży budowlanej. Tworzę i publikuje poradniki, które mogą pomóc w mniejszych i większych remontach. Wykorzystaj moje liczne poradniki i Tipy do przyjemnego remontu swojego mieszkania bądź budowy domu.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ile kosztuje rzeczoznawca nieruchomości?

Opłaty za wycenę nieruchomości mogą się różnić w zależności od kilku czynników. Wycena nieruchomości to bezstronne oszacowanie wartości nieruchomości dokonane przez profesjonalnego rzeczoznawcę majątkowego. Na koszt wyceny mają wpływ różne...

Ile kosztuje szambo betonowe z montażem?

Koszt betonowego szamba z montażem może się różnić w zależności od kilku czynników. Jednym z głównych czynników jest wielkość i pojemność szamba. Mniejsze zbiorniki o pojemności 4-5 m3, stosowane typowo...

Ile kosztuje tapetowanie ścian?

Tapeta jest popularnym materiałem dekoracyjnym, który jest często używany do pokrywania ścian pokoju. Tapetę można wykorzystać do dodania stylu, stworzenia prywatności, a nawet podkreślenia cech pomieszczenia. Jednak wiele osób uważa,...

Ile kosztuje winda w domu jednorodzinnym?

Koszt montażu windy w domu jednorodzinnym może się różnić w zależności od kilku czynników. Jednym z głównych czynników wpływających na koszt jest wielkość i typ wybranej windy. Dostępne są różne...