Strona główna » Ile kosztuje wynajem rusztowania elewacyjnego?
Ile kosztuje wynajem rusztowania elewacyjnego

Ile kosztuje wynajem rusztowania elewacyjnego?

Rusztowanie jest komponentem budowlanym bez którego prace wysokościowe byłyby bardzo trudne do wykonania lub – co gorsza – wręcz niemożliwe. Zakup własnego rusztowania jest dość kosztownym wydatkiem, więc z pomocą może przyjść wynajem. Jeżeli zastanawiasz się jakie rusztowanie najlepiej wybrać oraz jakie są koszty wynajmu, dowiesz się tego z dalszej części artykułu.

Co wpływa na cenę wynajmu i jaki jest jego koszt?

Nie każda osoba chcąca wynająć rusztowanie zdaje sobie sprawę z tego, że na cenę wynajmu tego elementu wpływa kilka czynników. Do składników mających znaczny wpływ na cenę najmu zaliczyć możemy m.in.:

  • rozmiar rusztowania,
  • rodzaj rusztowania (elewacyjne bądź jezdne),
  • okres, przez jaki chcemy wynajmować rusztowanie.

Jeżeli chcemy wynająć rusztowanie elewacyjne, jego cena uzależniona jest od m² elementu. W przypadku rusztowania jezdnego cena uzależniona jest od tego na jakiej wysokości została zlokalizowana robocza platforma.

W przypadku dłuższego najmu np. na cały okres remontu wynoszących ponad tydzień, większość firm godzi się na lekką negocjację stawki.

Jaki jest koszt wynajmu?

Rusztowanie jezdne, którego wysokość nie przekracza 3 m, możemy wynająć już od 15 zł do około 25 zł za dobę. Ten sam typ rusztowania, którego wysokość nie przekracza 10 m, możemy wynająć w cenie wahającej się między 60 zł, a nawet 80 zł za dobę. Wynajem rusztowania warszawskiego o wysokości do 5 m to koszt 30 do 40 zł za dobę. Stawka za wynajęcie rusztowania elewacyjnego uzależniona jest od rozmiaru, a następnie przelicza się ją na m². Za 1 m² będziemy musieli zapłacić około od około 10 gr do 20 gr.

Oprócz ceny, którą musimy zapłacić za sam wynajem, dochodzi również opłata za montaż, demontaż, a także przetransportowanie konstrukcji. Montaż rusztowania jezdnego to koszt wahający się w granicach 400 do nawet 600 zł, natomiast demontaż to koszt około 200 zł. Koszt montażu rusztowania elewacyjnego to około 4 zł/m², a demontażu około 2 zł/m². Cena za wynajem rusztowania warszawskiego to zwykle 1 zł za dobę, ale cena ta dotyczy tylko i wyłącznie jednego elementu, z którego składa się całość. Żeby wynająć całkowite rusztowanie zawierające oprócz ram podesty, drabinki itp. musimy liczyć na ceny do max 40 zł.

Czytaj również: Jakie wybrać rusztowanie do budowy domu?

Warto dodać, że zwykle przed rozpoczęciem wynajmowania pobierana jest kaucja, która jest całkowicie zwrotna. Jej wysokość może wynosić od 500 zł do nawet 1000 zł, a wszystko to zależy od usługodawcy z którego usług zdecydowaliśmy się skorzystać.

Dlaczego wynajęcie rusztowania jest lepszym rozwiązaniem?

Wynajem rusztowania jest doskonałym pomysłem, jeżeli mamy remont, czy też potrzebujemy pilnie wykonać jakieś prace na sporych wysokościach. Nie tylko pozwala nam to na zaoszczędzenie nieco pieniędzy, ale także i miejsca. Jeżeli chcielibyśmy zakupić własny sprzęt, musielibyśmy liczyć się z tym, że zakupienie nowego rusztowania w zależności od jego rodzaju nie należy do najtańszych. Oprócz ceny, jaką musielibyśmy za nie zapłacić, należałoby również znaleźć miejsce, w którym można by je schować. Jeżeli postanowilibyśmy natomiast wynająć rusztowanie na kilka dni, nie tylko byłoby to znacznie tańsze, ale nie musielibyśmy martwić się o przechowywanie go, montaż oraz demontaż, czy chociażby konserwację. Jeżeli potrzebujemy rusztowania raz na jakiś czas nie, tylko może się to okazać lepszym pomysłem, ale przy wynajmie długoterminowym, czyli ponad tygodniowym możemy podjąć się małej próby negocjacji ceny z usługodawcą.

Cezary Kowalski

Ponad 15 lat doświadczenia w branży budowlanej. Od 4 lat udzielam się jako specjalista w branży budowlanej. Tworzę i publikuje poradniki, które mogą pomóc w mniejszych i większych remontach. Wykorzystaj moje liczne poradniki i Tipy do przyjemnego remontu swojego mieszkania bądź budowy domu.

  1. Ogólna ocena:

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ile kosztuje miejsce na cmentarzu?

Cmentarze zajmują ważne miejsce w polskiej kulturze, a zakup działki cmentarnej to ważna decyzja dla wielu osób i rodzin. Kwatery cmentarne to nie tylko miejsce wiecznego spoczynku bliskich, ale także...

Ile kosztuje remont kuchni?

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, ponieważ to tutaj rodzina i przyjaciele zbierają się na posiłki i interakcje towarzyskie. Ponieważ kuchnie są tak często używane, szybko się w...

Ile kosztuje montaż szafy na wymiar?

Kiedy kupujesz gotową garderobę, zazwyczaj nie możesz sam wybrać wszystkiego. Zamiast tego musisz zaakceptować to, co zapewnił producent. Jeśli jednak zbudujesz własną garderobę, możesz ją spersonalizować, aby dokładnie odpowiadała Twoim...

Ile kosztuje montaż wanny?

Wanny są ważnym elementem w wielu domach. Pozwalają ludziom łatwo wchodzić i wychodzić z wody, co czyni je idealnymi do moczenia i czyszczenia. Jednak instalacja wanny jest kosztownym przedsięwzięciem, które...