Strona główna » Jak wykonać altanę drewnianą do ogrodu?
Jak wykonać altanę drewnianą do ogrodu

Jak wykonać altanę drewnianą do ogrodu?

Wiele osób poszukuje sposobu na zorganizowanie przyjemnego kącika do odpoczynku w swoim ogrodzie. Świetnym pomysłem są drewniane altany, które można zbudować samodzielnie z oferowanych na rynku elementów.

Drewniana altana idealnie wkomponowana w Twój ogród

Na rynku sprzedażowym oferowane są różnego rodzaju altanki do ogrodu. To konstrukcje, które mogą posiadać zadaszenie lub być częściowo otwarte. Można je swobodnie dopasować do danego podłoża i uwarunkowań terenu. Składają się z prefabrykatów do samodzielnego montażu, które są otrzymywane w efekcie nowoczesnego procesu produkcji, więc są nie tylko łatwe w montowaniu, ale również wyjątkowo trwałe i wytrzymałe. Polecane altanki składają się z różnej ilości pomieszczeń.

W zależności od swoich możliwości finansowych. klient może wybrać konstrukcje w różnym kształcie, rozbudowane lub niewielkie metrażowo, posiadające dużą lub małą ilość okien, w tym również uchylnych. Warte wyróżnienia są popularne wersje altanek, które wyposażone są w salon z dwuskrzydłowymi drzwiami i schowek na narzędzia ogrodowe.

Tego rodzaju rozwiązanie można w prosty sposób zbudować na terenie swojej posesji, używając do tego celu podstawowych narzędzi stolarskich. W przerwie prac można zerknąć na wyniki rozgrywek sportowych, korzystając z Betclic kod promocyjny. Wszystkie elementy drewnianej altanki są wykonane bardzo starannie i solidnie zabezpieczone przed zniszczeniem w czasie transportu. 

Elegancka altanka drewniana – wyrób na każdą kieszeń

Proponowane przez producentów i dystrybutorów altanki drewniane to produkty atrakcyjne cenowo. Są doskonale zaprojektowane. Wysokiej jakości drewno, z jakiego zostały zrobione, jest dobrze zaimpregnowane, więc nie ulega działaniu czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć.

W asortymencie sklepów budowlanych znajduje się bogata gama różnego rodzaju farb do drewna, którymi można własnoręcznie, według własnej koncepcji, pomalować altankę ogrodową. Konstrukcje tego rodzaju tworzone są zgodnie z przepisami budowlanymi i obowiązującymi normami bezpieczeństwa przeciwpożarowego, więc są w pełni bezpieczne dla użytkowników.

Do ich zmontowania służą solidnie wykonane, metalowe śruby i zawiasy, odporne na korozję. Warto pamiętać o przygotowaniu odpowiedniego fundamentu pod altankę, by dobrze zabezpieczyć ją przed zamoknięciem od wody przechodzącej z gruntu i by zagwarantować jej użytkownikom dobrą izolację od podłoża. Układ dachu ma również znaczenie. Nie może na nim pozostawać woda czy śnieg z opadów atmosferycznych.

Właściwe ocieplenie ścian i górnej części altanki, wyłożenie jej podłogi panelami a także pokrycie dachu blachą miedzianą, sprawi, że stanie się ona w pełni komfortowym pomieszczeniem. Wykonana samodzielnie będzie nie tylko idealnym miejscem do letniego wypoczynku, ale również powodem do dumy osoby, która ją własnoręcznie zmontowała. Model tej konstrukcji można bardzo łatwo dopasować zarówno do swoich możliwości finansowych, jak i jego przeznaczenia. 

Drewniana altanka to rewelacyjny pomysł, jeśli posiadasz ogród lub przydomową posesję. Wykonana samodzielnie z dostępnych w sklepach elementów sprawi, że Twoje wolne chwile będą spędzane w pełnym komforcie, na łonie natury.

Artykuł Partnerski

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Jak zrobić taras drewniany samodzielnie?

Drewniany taras jest popularnym typem ogrodu, który jest popularny ze względu na prostą konstrukcję i atrakcyjny wygląd. Tradycyjnie drewniane tarasy wykonuje się budując je z drewnianych desek, które są mocowane...

Krzew tawuła biała uprawa i pielęgnacja

Tawuła biała to atrakcyjny krzew ozdobny, który zachwyca białymi kwiatostanami i zielonymi liśćmi. Jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Oto kilka wskazówek dotyczących uprawy i pielęgnacji tawuły...

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 1 kWp – ile prądu wyprodukuje?

Instalacja systemu słonecznego o mocy 1 kWp może kosztować od 5000 do 10 000 zł.

Do kiedy można wycinać drzewa 2023 na własnej posesji?

Przepisy dotyczące wycinki drzew są ważnym aspektem ochrony środowiska. Przepisy różnią się w zależności od regionu i mają na celu ochronę środowiska i zapewnienie trwałości lasów. W wielu regionach istnieją...