Strona główna » Którą frytkownicę do domy wybrać? Ranking najlepszych modeli
Którą frytkownicę do domy wybrać

Którą frytkownicę do domy wybrać? Ranking najlepszych modeli

Frytkownica to sprzęt przeznaczony nie tylko do przygotowywania frytek. W głębokim tłuszczu można smażyć także inne produkty z chrupiącą skórką. Co więcej, frytkownice można kupić także w nowszej wersji sprzyjającej zdrowszej diecie.

Mowa o modelach beztłuszczowych (lub inaczej niskotłuszczowych), w których do obróbki termicznej – zamiast rozgrzanego oleju – używa się gorącego powietrza. Możliwości jest sporo, tylko jak dobrać idealny model? Poniżej przyjrzymy się dostępnym możliwościom!

Frytkownica tradycyjna czy beztłuszczowa?

Czy lepiej wybrać frytkownicę beztłuszczową, czy tradycyjny model z gorącym olejem? To zależy od diety i preferencji smakowych. Produkty smażone w głębokim tłuszczu i te poddawane obróbce za pomocą gorącego powietrza smakują inaczej. Całkiem inna jest także ich wartość kaloryczna. W przypadku chęci przygotowywania fit posiłków, wybór jest prosty – im mniej tłuszczu, tym lepiej.

Zakup frytkownicy – najważniejsze parametry

Od czego zależy, czy frytkownica będzie działać szybko i sprawnie, a obsługa będzie łatwa? Pora przyjrzeć się najważniejszym parametrom!

  • Moc – od niej zależy szybkość nagrzewania i czas osiągnięcia gotowości do pracy.
  • Pojemność – im większa, tym łatwiej zmieścić tam posiłek dla całej rodziny. Jednak im większa frytkownica tym więcej miejsca zajmuje w kuchni.
  • Funkcje – im ich więcej tym łatwiej wybrać optymalne parametry. Zaawansowane modele oferują nie tylko regulację temperatury i czasu, ale także wybór jednego z wielu programów przypisanych do przyrządzania konkretnych potraw.

Polecane frytkownice – najlepsze modele

Czas pokazać najlepsze frytkownice na rynku, Które modele polecamy?

  • Frytkownica beztłuszczowa TEFAL EY905D10 DUAL EASY FRY & GRILL SS EU – to nowoczesny sprzęt zamknięty w stalowej obudowie, który imponuje ogromną mocą – aż 2700 W. Żywność można umieścić w dwóch szufladach o pojemności 5,2 oraz 3,1 litra. W ten sposób można osobno przyrządzić na przykład frytki i kurczaka lub mięso i rybę. Do wybrania właściwych ustawień posłuży osiem specjalnych programów automatycznych. Frytkownica pokazuje czas pieczenia i temperaturę, a o zakończeniu programu informuje sygnałem akustycznym.
  • Frytkownica niskotłuszczowa TEFAL EY505D15 EASY FRY & GRILL DIGIT SS EU – druga propozycja od tego samego producenta jest tańszym modelem o niższej mocy (1550 W). Oferuje wiele programów, w tym między innymi pieczenie, grillowanie bez tłuszczu, podgrzewanie, suszenie. Temperaturę można regulować w zakresie od 80 do 200 stopni.
  • Frytkownica niskotłuszczowa PHILIPS Ovi Smart 2.0 HD9880/90 8.3L – ciekawa alternatywa od firmy Philips. Na pewno wyróżnikiem jest możliwość sterowania zdalnego ustawieniami frytkownicy za pomocą aplikacji w smartfonie. Sprzęt oferuje aż 22 sprawdzone programy do różnych rodzajów żywności. Ciekawym rozwiązaniem jest także termometr, dzięki któremu sprawdzisz, czy pieczeń albo stek są odpowiednio wypieczone w środku.
  • Frytkownica MPM DF-802 – prosty i tani sprzęt dla tych, którzy nie szukają dodatkowych, wyszukanych funkcji. Jeśli chcesz od czasu do czasu przygotować po prostu smacznego frytki, to może być najlepszy wybór. W koszu mieści się 1 kg, a w misie na olej 2 l. Moc urządzenia wynosi 1600 W, przez co szybko się ono nagrzewa. Dzięki specjalnemu okienku można obserwować stopień zarumienienia frytek.
  • Frytkownica KOENIC KAF 2110B – następny niedrogi model nadający się do podstawowych zainteresowań. Docenisz przydatną funkcję regulacji czasu smażenia z automatycznym wyłącznikiem! Kosz na frytki ma pojemność 2 l. Wszystkie ustawienia widać na wyraźnym wyświetlaczu LED. Moc urządzenia wynosi 1000 W.

Wciąż nie wiesz, co wybrać? Zobacz frytkownice w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, która trafi do twojej kuchni!

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Ranking kosiarek spalinowych z napędem do 1500 – 2000 zł 2024r.

Czy zastanawiasz się, która kosiarka spalinowa z napędem okaże się niezawodnym sprzymierzeńcem w pielęgnacji Twojego ogrodu w 2024 roku? Przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowy przewodnik, który pomoże Ci przebrnąć przez gąszcz...

Ranking choinek sztucznych 2023/2024. Jaką choinkę kupić?

Wysokość i szerokość sztucznej choinki odgrywają kluczową rolę w wyborze idealnej choinki, która będzie uzupełniać Twoją przestrzeń i świąteczny wystrój. Chociaż możliwości dekoracji w przypadku drzewek na pniu mogą być...

Ranking łańcuchowych pił spalinowych 2023 – Opinie

Pilarki spalinowe są powszechnie stosowane w leśnictwie, przemyśle drzewnym i budownictwie do zadań takich jak ścinanie drzew, przycinanie gałęzi i cięcie tarcicy.

Ranking urządzeń do peelingu kawitacyjnego 2024r.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak osiągnąć gładką i promienną skórę bez wizyt w drogich salonach kosmetycznych? Peeling kawitacyjny to innowacyjna odpowiedź na potrzeby współczesnej pielęgnacji skóry, a my przygotowaliśmy dla...