Strona główna » Mierniki elektromagnetyczne – ranking produktów

Mierniki elektromagnetyczne – ranking produktów

Źródeł pola elektromagnetycznego jest całe mnóstwo – są to m.in. telewizory, smartfony, odkurzacze, drukarki i wiele, wiele innych. Na pole elektromagnetyczne składają się dwa pola – elektryczne i magnetyczne, które są ze sobą powiązane w sposób bezpośredni.

Zbyt wysoki poziom promieniowania elektromagnetycznego może nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji dla samopoczucia i zdrowia, dlatego warto go cyklicznie weryfikować. Służą do tego celu profesjonalne mierniki elektromagnetyczne. W poniższym artykule przedstawiamy krótki ranking takich produktów.

Pole elektromagnetyczne – co je cechuje? 

O pojęciu pola elektromagnetycznego mówi się dość często, jednak nie wszyscy dokładnie wiedzą, co ono oznacza. Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż zjawisko to jest naturalne i występuje w całym wszechświecie. Źródłami tego polega są Słońce, Ziemia, która wytwarza pole magnetyczne w swym jądrze. 

Dodatkowo, emisja pola magnetycznego ma miejsce także podczas wyładowań atmosferycznych w trakcie burzy. Jednocześnie każdy człowiek emituje pole elektromagnetyczne w momencie, gdy używa różnego rodzaju urządzeń, takich jak telewizory, smartfony, tablety, drukarki i wiele, wiele innych. Tego typu źródła mogą mieć bardzo negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka. 

Jak pole elektromagnetyczne wpływa na stan zdrowia? 

Badania naukowców jasno wskazują, że długa ekspozycja na wysokie promieniowanie elektromagnetyczne może nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji dla stanu zdrowia. Wśród najczęściej wspominanych konsekwencji przebywania w miejscu występowania pola elektromagnetycznego o wysokim stężeniu wymienia się: 

  • pojawianie się nowotworów,
  • pogorszenie się samopoczucia, 
  • zaburzenia w działaniu układu krążenia, sercowo-naczyniowego bądź odpornościowego, 
  • pogorszenie przebiegu procesów przemiany wolnych rodników, 
  • wzrost temperatury tkanek nerwowych,
  • pobudzenie tkanek nerwowych bądź mięśniowych, 

Wszystkim tym objawom można zapobiec inwestując wcześniej w mierniki pola elektromagnetycznego. Obecnie oferta tego typu urządzeń jest niezwykle szeroka, dlatego znalezienie odpowiedniego modelu dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb nie powinno stanowić żadnego problemu. 

Mierniki promieniowania elektromagnetycznego – ranking 

Miernik pola elektromagnetycznego to określenie dla profesjonalnych urządzeń, za pomocą których można z łatwością przeprowadzić pomiar natężenia pola elektromagnetycznego. Bazując na tych informacjach można w łatwy sposób dostosować częstotliwość używania różnych urządzeń, aby poziom promieniowania nie przekraczał norm. 

Jedną z renomowanych firm, która oferuje sprzęt tego typu najwyższej jakości, jest SR Tech. W jej ofercie znajduje się kilka mierników godnych polecenia. Są to: 

  • Milerd HiRange – miernik pola elektromagnetycznego i 5G. Jest to nowoczesny i miniaturowy miernik, za pomocą którego można mierzyć pole elektromagnetyczne oraz fale radiowe. Jest on również w stanie wykrywać pole elektromagnetyczne 5G o wysokiej częstotliwości i wykonywać pomiar dawki przyjętej. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych mierników dostępnych na rynku.
  • TriField TF2 – Miernik promieniowania 5G, miernik EMF. Korzystając z tego sprzętu można mierzyć poziom promieniowania elektromagnetycznego oraz mikrofalowego od sieci radiowych, radarów, telefonów komórkowych, nadajników telewizyjnych i telekomunikacyjnych.
  • Soeks Ecovisor F4 – tester żywności, miernik azotanów, miernik EMF. Wszechstronne urządzenie – za jego pośrednictwem można nie tylko badać poziom promieniowania, ale również jakość wody i żywności. 

#publikacjapartnerska

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Ranking choinek sztucznych 2023/2024. Jaką choinkę kupić?

Wysokość i szerokość sztucznej choinki odgrywają kluczową rolę w wyborze idealnej choinki, która będzie uzupełniać Twoją przestrzeń i świąteczny wystrój. Chociaż możliwości dekoracji w przypadku drzewek na pniu mogą być...

Ranking kosiarek spalinowych z napędem do 1500 – 2000 zł 2024r.

Czy zastanawiasz się, która kosiarka spalinowa z napędem okaże się niezawodnym sprzymierzeńcem w pielęgnacji Twojego ogrodu w 2024 roku? Przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowy przewodnik, który pomoże Ci przebrnąć przez gąszcz...

Ranking grzejników na podczerwień 2023

Promienniki podczerwieni, zwane także technologią ogrzewania na podczerwień, to urządzenia służące do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i usługowych. Ta stosunkowo nowa technologia zyskuje na popularności ze względu na swoje unikalne...

Kotły gazowe kondensacyjne Ranking 2024r.

Efektywność energetyczna i wpływ na środowisko odgrywają kluczową rolę w rankingu gazowych kotłów kondensacyjnych w roku 2024. Wysoka efektywność energetyczna jest kluczowym czynnikiem przyciągającym konsumentów, gdyż przekłada się na obniżenie...