Strona główna » Co warto wiedzieć o dofinansowaniu do ocieplenia budynku w 2024 roku?
Co warto wiedzieć o dofinansowaniu do ocieplenia budynku w 2024 roku

Co warto wiedzieć o dofinansowaniu do ocieplenia budynku w 2024 roku?

Dobre ocieplenie i uszczelnienie dachu jest kluczowe, aby zapobiec uciekaniu ciepła z domu. Dla odpowiedniego komfortu termicznego szczególnie dobrze zaizolowany powinien być dach.

Warto pamiętać o tym, że dobre ocieplenie to nie tylko komfort mieszkania, ale też wyraźne zredukowanie kosztów ogrzewania. Dlatego też dofinansowania do ocieplenia budynku cieszą się stopniowo coraz większą popularnością. 

Ulga termomodernizacyjna – najważniejsze informacje

Termomodernizacyjna ulga podatkowa to jeden z najlepszych patentów na zwrot pieniędzy wydanych na ocieplenie domu. Program ten jest przeznaczony dla wszystkich osób, które są właścicielami bądź współwłaścicielami domu. Termomodernizacja dotyczy przede wszystkim starych domów.

Czytaj więcej: Trendy w układaniu płytek: na jakie zlecenia warto zwrócić uwagę

Warto mieć na uwadze to, że w naszym kraju wiele domów nie jest w ogóle ocieplonych, dlatego też popularność tej ulgi jest naprawdę spora. Stare domy mają naprawdę spore zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania, dlatego też w ich przypadku troska o komfort termiczny powinna być naprawdę spora. 

Dofinansowanie do ocieplenia budynku z ulgi – ile wynosi?

Choć popularność dofinansowania do ocieplenia budynku jest naprawdę spora, to dużo ludzi po dziś dzień nie wie, ile tak naprawdę może wynosić finansowe wsparcie.

Warto wiedzieć: Rękojmia za wady budynku – jaka jest odpowiedzialność co musisz wiedzieć?

W praktyce, w ramach ulgi termomodernizacyjnej da się odliczyć od podstawy do opodatkowania aż 53 000 złotych. Warto równocześnie nadmienić, że ulga ta przysługuje każdemu współwłaścicielowi. Oznacza to, że jeżeli dom jest własnością wspólną, to współmałżonkowie mogą otrzymać dwukrotnie po 53 000 zł.

Więcej informacji: Kątowniki stalowe – uniwersalne elementy konstrukcyjne

Czytaj więcej:  Brak zdolności kredytowej, a marzysz o własnym mieszkaniu?

Ulgę termomodernizacyjną da się odliczyć w zeznaniu podatkowym od dochodu opodatkowanego według skali podatkowej, a także od dochodu opodatkowanego podatkiem liniowym. Osoby chcące ubiegać się o dofinansowanie muszą jednak pamiętać o tym, by wszystko potwierdzać fakturami VAT – wszystkie faktury powinny zostać wystawione na właściciela domu. Równocześnie maksymalny czas realizacji inwestycji wynosi 3 lata. 

Dotacja Czyste Powietrze – o czym pamiętać?

Dotacja Czyste Powietrze cieszy się wieloma pozytywnymi recenzjami. Program ten ma na celu przede wszystkim wymianę przestarzałych i mało opłacalnych kotłów na paliwa stałe na innowacyjne urządzenia grzewcze.

Zobacz również: Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu fotowoltaiki?

W ramach programu Czyste Powietrze możliwe jest uzyskanie dofinansowania wyłącznie na ocieplenie budynku. Najlepszym sposobem na dużą oszczędność jest połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką. Program Czyste Powietrze oferuje trzy różne poziomy dofinansowania, które są zależne od dochodów danej osoby.

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Ile kosztuje prawo jazdy?

Uzyskanie prawa jazdy w Polsce składa się z kilku etapów, do których zalicza się badanie lekarskie, egzamin teoretyczny oraz egzamin praktyczny. Koszt uzyskania prawa jazdy może się różnić w zależności...

Keramzyt i jego zastosowanie w ogrodzie, właściwości

Ekspand, znany również jako lekkie kruszywo ekspandowane , jest materiałem szeroko stosowanym w ogrodnictwie ze względu na swoje unikalne właściwości. keramzyt jest wytwarzany przez ekspandowanie naturalnej gliny poprzez obróbkę ciśnieniową...

Protokół odbioru instalacji elektrycznej co powinien zawierać?

Protokół odbioru instalacji elektrycznej jest kluczowym dokumentem potwierdzającym bezpieczeństwo i przydatność instalacji elektrycznej. Raport ten jest certyfikatem, bez którego żadna nieruchomość nie może zostać oddana do użytku . Protokół odbioru...

Pięcioletni remont autostrady A1 – co warto wiedzieć?

W 2024 roku ma się odbyć kompleksowy remont nawierzchni autostrady A1, która znajduje się pomiędzy Rusocinem a Czerniewicami. Za wykonanie remontu odpowiedzialna ma być spółka Budimex. Co ciekawe, przedsięwzięcie to...