Strona główna » Czy warto korzystać z farb ekologicznych? Farba Liberton udowadnia, że tak! Sprawdź to!
Czy warto korzystać z farb ekologicznych

Czy warto korzystać z farb ekologicznych? Farba Liberton udowadnia, że tak! Sprawdź to!

Jeśli szukasz możliwie najbardziej przyjaznych środowisku farb, zdaj się na Liberon – farby kazeinowe tej firmy produkowane są na bazie naturalnej kazeiny z białka mleka krowiego. Mogą być nakładane nie tylko na surowe drewno, ale i potraktowane wcześniej bejcą lub lakierem. Posłużą równie dobrze jako gotowe wykończenie, ale też jako baza. Baza pod co? Koniecznie sprawdź!

Liberon – farby kazeinowe, które odmienią Twoje meble

Drewniane meble nie tylko cechują się wspaniałym rysunkiem tego naturalnego surowca, ale też jakością wykonania. Wiele z nich straciło już dawno swoje walory estetyczne, zachowując jednocześnie swoją solidność, i jedynie silnie kryjąca farba może przywrócić je do stanu używalności. Inne – na przykład wykonane ze sklejki – spisują się może dobrze w warsztacie, jednak nie sprawiają najlepszego wrażenia jako element ozdobny. Im również przyda się barwne pokrycie – ale czym? Zdecyduj się na markę Liberon – farby kazeinowe ich produkcji gwarantują barwy ciekawe i głębokie, których elegancję powiększa jeszcze wyjątkowo matowa faktura.

Farby kazeinowe w tandemie – czy warto? 

Pomimo że wiele interesujących kolorów oferuje Liberon, farby kazeinowe nie muszą być ostatecznym wykończeniem. Jeśli chcesz dodatkowo urozmaicić swoje wnętrze, przemyśl ich kompozycję z…

… farbą kredową

Są to zawierające 45% naturalnej kredy w swoim składzie produkty kryjące marki Liberon – farby wytrzymałe po wyschnięciu, jednak ścieralne w charakterystyczny sposób zanim to nastąpi. Uzyskujesz w ten sposób efekt postarzania, który możesz kontrolować, jako że miejsca przetarcia wybierasz sam podczas aplikacji. Pokryte farbami kredowymi powierzchnie mają pudrowe wykończenie, przywodzące na myśl tradycyjne farby wapienne. Jeśli jednak kusi Cię przetarcie aż do słojów, możesz zastosować je bezpośrednio na surowe drewno.

…patyną woskową

Inną kombinacją jest zastosowanie farby kazeinowej jako podkład pod woskową patynę Liberon. Farby wykończone w ten sposób nadają meblom wyrafinowany posmak dawnych wieków, są eleganckie i gustowne. Dostępna w kilku kolorach wzorowanych na cennych metalach patyna woskowa ucieszy nie tylko wzrok, ale i węch – bazuje bowiem na wosku carnauba z liści palmy brazylijskiej.

…lakierem zabezpieczającym

W przypadku stosowania kryjących produktów Liberon, farby są zazwyczaj wystarczająco wytrzymałym wykończeniem. Jeśli jednak malujesz powierzchnie, które będą eksploatowane intensywniej, jak np. blaty kuchenne, przemyśl nałożenie na nie dodatkowej warstwy lakieru zabezpieczającego. Jest to odpowiednie pokrycie zarówno na farby kazeinowe, jak i kredowe.

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Farba Dulux ile kosztuje?, Na ile wystarczy 5l, 10l. Jakie kolory?

Czas schnięcia farby Dulux może się różnić w zależności od kilku czynników. Jednym z głównych czynników wpływających na czas schnięcia jest rodzaj użytej farby. Dulux oferuje szeroką gamę rodzajów farb,...

Jak przygotować ścianę do malowania?

Przed przystąpieniem do przygotowania ściany do malowania konieczne jest zgromadzenie wszystkich niezbędnych narzędzi i materiałów. Narzędzia te obejmują skrobak do farby lub szpachelkę, papier ścierny i roztwór czyszczący. Skrobak do...

Czym najlepiej pomalować beton?

Malując beton na zewnątrz, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni, aby zapewnić gładkie i trwałe wykończenie. Zacznij od dokładnego oczyszczenia betonu, usuwając wszelkie zabrudzenia, zanieczyszczenia lub plamy. Użyj myjki ciśnieniowej...

Jaką wybrać farbę do malowania ścian? Opinie 2023

Gdy wiemy, że najlepszym rozwiązaniem na ściany pomalowane ekologicznie jest farba wodorozcieńczalna, możemy poszukać konkretnego rodzaju.