Strona główna » Czy warto zainwestować w dom modułowy? Poznaj bliżej to rozwiązanie!
Czy warto zainwestować w dom modułowy

Czy warto zainwestować w dom modułowy? Poznaj bliżej to rozwiązanie!

W dzisiejszych czasach posiadanie własnego mieszkania lub domu jest ważną kwestią dla wielu osób bez względu na wiek. Rosnącą popularnością cieszą się domy modułowe. Na czym polega to rozwiązanie, jakie ma zalety i czy warto się nim zainteresować? Przeczytaj poniższy artykuł, aby odpowiedzieć sobie na wszystkie te pytania!

Własny kąt zapewnia niezależność, stabilność i bezpieczeństwo. Jeśli jest to istotne również dla Ciebie, przejrzyj projekty Erdolhaus – domy modułowe tej formy cieszą się ogromną popularnością. Wcześniej dowiedz się jednak najważniejszych informacji w tym temacie!

Czym są domy modułowe?

Domy modułowe buduje się z gotowych elementów stanowiących większe fragmenty budynków. Innymi słowy, są to konstrukcje powstające po połączeniu kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu wytworzonych w hali produkcyjnej gotowych komponentów. Producent dostarcza na plac budowy odpowiednio zabezpieczone prefabrykaty, a następnie są one montowane przez doświadczoną ekipę budowlaną.

Coraz więcej firm decyduje się działać właśnie w tym obszarze, co wiąże się z rosnącym zainteresowaniem klientów na tego typu budynki. Gotowe projekty znajdziesz m.in. na Erdolhaus czy Box-Haus – domy z prefabrykatów mają wiele zalet, które warto poznać nieco bliżej.

Zalety domów modułowych

Największe zalety domów modułowych:

  • uniwersalność – na początku inwestycji możesz zdecydować się na dom modułowy wielkości małego mieszkania, następnie w miarę upływu lat powiększać go wedle potrzeb;
  • precyzja wykonania – ryzyko błędu w porównaniu z budownictwem tradycyjnym jest praktycznie zerowe;
  • energooszczędność – domu modułowe konstruowane są tak, aby być kompatybilnymi z najnowocześniejszymi rozwiązaniami ekologii;
  • szybki czas wykonania – taki dom możesz postawić w kilka dni, a ostateczny czas budowy zależy głównie od czasu przygotowania poszczególnych modułów;
  • kontrola kosztów – dzięki precyzyjnemu planowaniu i fabrycznej produkcji gotowych elementów unikniesz większości nieprzewidzianych wydatków.

Podsumowując, w porównaniu do klasycznie stawianego domu, dom modułowy jest nieco tańszy i z całą pewnością szybszy w budowie.

Domy modułowe – czy warto w nie zainwestować?

Domy modułowe są w dzisiejszych czasach wartościową inwestycją. Gwarantują szybką i cenowo efektywną alternatywę tradycyjnej budowy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów jakości, trwałości i efektywności energetycznej. Z całą pewnością są godne rozważenia, zwłaszcza jeśli zależy Ci na szybkim wprowadzeniu się i gdy nie masz większych wymagań architektonicznych dotyczących późniejszej rozbudowy obiektu.

Weź pod uwagę jednak, że za dom modułowy w większości przypadków musisz zapłacić z góry. Nie ma tu możliwości rozłożenia kosztów w czasie, tak jak ma to miejsce przy tradycyjnym stawianiu domu, gdzie proces budowy możesz na jakiś czas zatrzymać. Domy modułowe są komfortowe i estetyczne. Nadają się do własnego użytku, jak i na wynajem.

Artykuł Partnerski

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

O ile można negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym?

Jeśli chodzi o negocjowanie ceny mieszkania na rynku wtórnym, nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Domy szkieletowe Jasło – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Jasło, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Jasło,...

O co pytać przy wynajmie mieszkania? Top 20 pytań

Wynajmując mieszkanie, ważne jest, aby zadać konkretne pytania dotyczące samego mieszkania, aby upewnić się, że odpowiada ono Twoim potrzebom i preferencjom. Jedno z pierwszych pytań, które należy zadać, dotyczy miesięcznego...

Ile kosztuje prawo jazdy?

Uzyskanie prawa jazdy w Polsce składa się z kilku etapów, do których zalicza się badanie lekarskie, egzamin teoretyczny oraz egzamin praktyczny. Koszt uzyskania prawa jazdy może się różnić w zależności...