Strona główna » Dofinansowanie do ferii zimowych 2024 – To musisz wiedzieć – Wniosek
Dofinansowanie do ferii zimowych 2024 - To musisz wiedzieć

Dofinansowanie do ferii zimowych 2024 – To musisz wiedzieć – Wniosek

W ramach przygotowań do ferii zimowych 2024 wiele firm i organizacji wprowadza specjalne świadczenia i dotacje dla pracowników i ich rodzin. Jednym z takich wsparcia jest dofinansowanie z zakładowego funduszu socjalnego, z którego mogą skorzystać pracownicy, ich rodziny, emeryci i renciści oraz ich najbliżsi. Dodatkowo ze wsparcia mogą korzystać także inne osoby posiadające odpowiednią zgodę pracodawcy.

Dofinansowanie do ferii zimowych 2024. Komu przysługuje tego typu wsparcie?

Warunkiem ubiegania się o tę formę dofinansowania jest zatrudnienie w firmie zatrudniającej co najmniej 50 osób i mającej w związku z tym obowiązek utworzenia zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Warto zaznaczyć, że wymogiem tym nie są objęte jednostki samorządu terytorialnego oraz tzw. środki budżetowe.

Czytaj więcej: Szachownica na podłodze – jak ją wykonać?

Sposób składania wniosków i terminy na ich złożenie mogą się różnić w zależności od polityki firmy. Tak czy inaczej, należy jednak dołączyć zeznanie podatkowe i spełniać standardy dochodowe określone przez firmę. Ważną częścią oceny przyznanych świadczeń jest analiza sytuacji życiowej i rodzinnej pracownika. Poziom dofinansowania jest zmienny i może wynieść nawet 2000 złotych.

Dofinansowanie do ferii zimowych 2024 dla rolników

Również w ramach Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników można skorzystać z dofinansowania skierowanego do gospodarstw domowych z dziećmi w wieku od 5 do 16 lat. Warunkiem uczestnictwa jest m.in.:

  • urodzenie dziecka w okresie od 1 stycznia 2008 r. do 31 grudnia 2019 r.,
  • objęcie jednego z rodziców ubezpieczeniem społecznym KRUS.

Rekrutacja do tego programu odbywa się za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej, na której dostępne są niezbędne formularze. Istotną częścią tego świadczenia jest wpłata kwoty 200 zł na konto fundacji „Szansa dla Communes”, która stanowi część całkowitego kosztu pobytu dziecka w okresie ferii zimowych.

Zobacz również: Ile kosztuje ułożenie kostki brukowej?

W zakresie zakwaterowania dofinansowanie obejmuje wybrane ośrodki takie jak:

  • Dom Wczasowy Halina w Zakopanem,
  • Ośrodek Wypoczynkowy RANCHO Wołkowyja.

Uczestnicy tej inicjatywy będą mogli skorzystać z siedmiodniowych pobytów w tych lokalizacjach w atrakcyjnych cenach, co zapewni rodzinom istotne wsparcie finansowe.

Kiedy będą ferie zimowe 2024?

Na koniec warto przypomnieć daty ferii zimowych w różnych województwach Polski. Podobnie jak miało to miejsce w latach poprzednich, również na 2024 r. harmonogram ferii został przewidziany w różnych częściach kraju na okres styczeń-luty 2024.

Warto wiedzieć: Tynkowanie płyty OSB – Przewodnik krok po kroku

Oznacza to, że z ofert i dotacji dostępnych podczas ferii zimowych może skorzystać każdy, niezależnie od tego, gdzie mieszka.

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dlaczego warto zainwestować w wiertarko-wkrętarkę – 5 istotnych powodów!

Wiertarko-wkrętarka to must-have w każdym domu. Są prawdziwie wszechstronnymi narzędziami, które sprawdzają się w wielu sytuacjach – od drobnych napraw domowych, po większe projekty majsterkowania. Przeczytaj ten artykuł i poznaj...

Jak zrobić stroik na cmentarz?

Dzień Wszystkich Świętych to szczególne święto obchodzone w wielu kulturach na całym świecie. Jest to dzień, w którym oddaje się cześć i pamięć o bliskich, którzy odeszli. Tradycją jest odwiedzanie...

Dofinansowanie nawet do 58 tysięcy złotych na pompy ciepła

W piątej edycji programu Mój Prąd beneficjenci mogą otrzymać bezzwrotną dotację nawet w wysokości do 58 tysięcy złotych

Opłaty notarialne przy zakupie mieszkania w 2023 – Kalkulator Opłat

Opłaty notarialne to ważny czynnik przy zakupie mieszkania lub nieruchomości na rynku wtórnym.