Strona główna » Folia pod ogrzewanie podłogowe – wszystko, co trzeba o niej wiedzieć
Folia pod ogrzewanie podłogowe - wszystko, co trzeba o niej wiedzieć

Folia pod ogrzewanie podłogowe – wszystko, co trzeba o niej wiedzieć

Folia izolacyjna to produkt, który stosuje się pod podkład podłogowy. Wiele osób nie wie jednak, w jaki sposób znaleźć idealną folię dla siebie, a także jakie są jej główne zalety. Co więc warto o niej wiedzieć?

Folia pod ogrzewanie podłogowe – w jakim celu się ją stosuje?

Folia stosowana pod ogrzewanie podłogowe ma szerokie spektrum zastosowań. Jej główną funkcją jest jednak zapobieganie wpływaniu masom w stanie płynnym między kawałki styropianu. Oznacza to, że folia pod ogrzewanie podłogowe sprawia, iż ryzyko zniszczenia termoizolacji jest ograniczone do absolutnego minimum.

Czytaj więcej: Ogrzewanie podłogowe a płytki. Zobacz, jak wybrać najlepsze kafelki

Folie pod ogrzewanie podłogowe z każdym kolejnym rokiem cieszą się coraz większą popularnością, albowiem dzięki nim bezpieczeństwo korzystania z podkładu podłogowego będzie stało na znacznie wyższym poziomie niż dotychczas. 

Jak wybrać idealną folię pod ogrzewanie podłogowe?

Warto pamiętać o tym, że pod warstwą wylewki powinna znaleźć się mocna folia, która cechuje się świetną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dobra folia musi być przede wszystkim wytrzymała na spore obciążenia. Dzięki temu będzie ona w stanie właściwie realizować swoje zadania przez długie lata. Szczególnie popularne są folie metalizowane z aluminium o budowie warstwowej. Większość folii ma grubość 0,1-0,13 mm, co sprawia, że każdy klient powinien bez problemu wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Warto wiedzieć: Ogrzewanie podłogowe – czy warto stosować?

Warto pamiętać o tym, że dobra folia pod ogrzewanie podłogowe musi być bardzo szczelna. Niebywale istotne jest także to, aby folia była metalizowana z bardzo dużą starannością. Dzięki temu możliwe będzie odbijanie promieniowania cieplnego do wnętrza. 

W jaki sposób prawidłowo układać folię pod ogrzewania podłogowe?

Wiele osób ma problem z prawidłowym układaniem folii pod ogrzewanie podłogowe. W praktyce, proces ten nie jest jednak przesadnie skomplikowany. Folię układa się bowiem warstwą metalizowaną z kratką do wierzchu. Dzięki temu przewody podłogówki będą mogły zostać rozłożone w szybkim tempie.

Czytaj dalej: Koszt ogrzewania podłogowego – 100 m² – Ile kosztuje?

Eksperci rekomendują, aby poszczególne pasy folii układać z rozkładem wynoszącym około 4 centymetry. Równocześnie trzeba pamiętać o tym, by warstwa folii była delikatnie wywinięta na ściany i inne elementy pionowe. W odpowiednich miejscach trzeba również umieścić dobrą piankę polietylenową. Sprawi ona, że masa podkładu podłogowego nie dotrze do ścian i się z nimi nie zwiąże. Aby właściwe ułożyć folię pod ogrzewania podłogowe, warto obejrzeć pomocne poradniki. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Jak zrobić pellet? Od A do Z

Aby wyprodukować pellet ze słomy, pierwszym krokiem jest zebranie i przygotowanie słomy. Słoma powinna być sucha i wolna od wszelkich zanieczyszczeń, takich jak ziemia, kamienie lub gruz. Ważne jest, aby...

Technika grzewcza – instalacja C.O. w trzech prostych krokach

Zapewnienie komfortu cieplnego i wygody użytkowania systemów grzewczych to wyjątkowo ważny obszar, który w naszym klimacie odgrywa decydującą rolę w zasadniczo każdym projekcie budowlanym. Jak przygotować lub zmodernizować instalację C.O....

Koszt transportu węgla i ekogroszku z kopalni PGG i dostawa kurierem.

Koszt transportu węgla z kopalni PGG zależy od kilku czynników, m.in. od zastosowanego sposobu transportu. Istnieją różne sposoby transportu węgla, na przykład ciężarówką, pociągiem lub statkiem, a każdy z nich...

Czy ogrzewanie indukcyjne się opłaca?

Ogrzewanie indukcyjne ma kilka zalet, które sprawiają, że jest to popularny wybór w różnych gałęziach przemysłu. Jedną z podstawowych zalet jest szybki i wydajny proces nagrzewania. Nagrzewanie indukcyjne wykorzystuje pola...