Strona główna » Gdzie można kupić najtańsze mieszkania?
Gdzie można kupić najtańsze mieszkania

Gdzie można kupić najtańsze mieszkania?

Jakie mieszkania drożeją w najszybszym tempie? Już niekoniecznie są to te, które mają powierzchnię nie większą niż 40 metrów kwadratowych. Na podstawie 10 największych miast w Polsce zauważalne jest to, że nie jest to już regułą. 

Jakie mieszkania najszybciej drożeją?

W niektórych miastach są to te od 40 metrów kwadratowych wzwyż. Jest to związane z tym, iż najmniejsze mieszkania w Polsce wcale nie są najbardziej poszukiwane na polskim rynku infrastruktury. Do najczęściej poszukiwanych zaliczają się te z trzema pokojami. Mają one zazwyczaj między 40 a 60 metrów kwadratowych. 

Na następnej pozycji są dwupokojowe mieszkania, a na końcu te najmniejsze, których metraż nie przekracza 40 metrów kwadratowych. Różnica cen zauważalna jest nie tylko w stolicy kraju, ale także w Łodzi, Szczecinie, Białymstoku i Bydgoszczy.

Czytaj więcej: Ile trzeba wydać na remont mieszkania?

Największe podwyżki, bo aż o 36% w stosunku rok do roku w przypadku mieszkań powyżej 90 metrów kwadratowych zauważalne są właśnie w ostatnim z wymienionych miast. Nadal jest to jednak niewielka podwyżka w stosunku do Warszawy lub Krakowa. Jest to zrozumiałe z tego względu, że największe mieszkania są najbardziej pożądane.

Gdzie najtaniej można kupić mieszkanie?

Takim miastem jest Gdańsk. W nim w stosunku rok do roku można zauważyć minimalny spadek cen. Może być to związane z niezbyt szybką sprzedażą mieszkań, dzięki czemu deweloperzy mieli czas na znalezienie na sprzedaż nowych.

Sytuacja odwrotnie przedstawiała się w Krakowie i Warszawie, dlatego ceny tam tak bardzo wzrosły.

Zobacz również: Sprzedaż mieszkania przed upływem 5 lat

Wyjątkiem jest Łódź, w której sytuacja wyglądała tak jak w Bydgoszczy, a mimo tego ceny i tak poszybowały w górę. Według ekspertów jest to związane z kolejnymi projektami, które są realizowane na terenie miasta oraz tym, że dawno nie miały miejsca spore podwyżki mieszkań. Łódź stara się więc nadrobić straty, a dodatkowo ma w planach kolejne inwestycje. Najpewniej będzie to wiązało się z kolejnymi podwyżkami.

Gdzie będzie najwięcej inwestycji?

Kolejne inwestycje planowane są nie tylko w największych miastach ale także w mniejszych miejscowościach w konkretnym regionie. Można więc mieć pewność związaną z tym, że będą to Kraków, Wrocław, Toruń, Bielsko-Biała, Gdańsk, Łódź, Gliwice, czy Chorzów.

Więcej informacji: Jak nie dać się oszukać przy najmie mieszkania

Warto więc na bieżąco śledzić dalsze podwyżki cen mieszkań na terenie kraju po to, by odpowiednio wcześnie można było zakupić mieszkanie w konkretnym mieście, jeśli pojawi się taka chęć lub konieczność w okresie, gdy windowanie cen w stosunku rok do roku w danym okresie nie będzie największe. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Ile zarabia architekt w Polsce w 2024r. Ile zarabia na tle Europy

Według najnowszych danych średnie wynagrodzenie architekta budownictwa w Polsce waha się od 5 do 10 tysięcy złotych miesięcznie, podczas gdy architekt krajobrazu może zarobić od 4 do 8 tysięcy złotych miesięcznie.

Kotwy do ziemi – jak je prawidłowo osadzić? Montaż kotew w gruncie krok po kroku

Mając do czynienia z kawałkiem terenu, który chcemy zagospodarować, możemy stanąć przed zdaniem umieszczenia na nim kilku konstrukcji wymagających odpowiedniego zabezpieczenia. Od tego będzie w dużej mierze zależeć bezpieczeństwo nasze,...

Polacy coraz chętniej kupują mieszkania w Hiszpanii

Polacy coraz częściej decydują się na kupno mieszkania właśnie za granicę. Ich ulubionym kierunkiem staje się powoli Hiszpania. Co ważne, fiskus daje możliwość skorzystania z ulgi podatkowej na inwestycją w...

Kto oferuje szybki montaż klimatyzacji? Czas realizacji zamówienia

Szybki montaż klimatyzacji staje się coraz bardziej popularny ze względu na wygodę, jaką oferuje. Szybka instalacja odnosi się do procesu instalacji klimatyzatora w krótkim czasie, zwykle w ciągu jednego lub...