Strona główna » Gdzie można kupić najtańsze mieszkania?
Gdzie można kupić najtańsze mieszkania

Gdzie można kupić najtańsze mieszkania?

Jakie mieszkania drożeją w najszybszym tempie? Już niekoniecznie są to te, które mają powierzchnię nie większą niż 40 metrów kwadratowych. Na podstawie 10 największych miast w Polsce zauważalne jest to, że nie jest to już regułą. 

Jakie mieszkania najszybciej drożeją?

W niektórych miastach są to te od 40 metrów kwadratowych wzwyż. Jest to związane z tym, iż najmniejsze mieszkania w Polsce wcale nie są najbardziej poszukiwane na polskim rynku infrastruktury. Do najczęściej poszukiwanych zaliczają się te z trzema pokojami. Mają one zazwyczaj między 40 a 60 metrów kwadratowych. 

Na następnej pozycji są dwupokojowe mieszkania, a na końcu te najmniejsze, których metraż nie przekracza 40 metrów kwadratowych. Różnica cen zauważalna jest nie tylko w stolicy kraju, ale także w Łodzi, Szczecinie, Białymstoku i Bydgoszczy.

Czytaj więcej: Ile trzeba wydać na remont mieszkania?

Największe podwyżki, bo aż o 36% w stosunku rok do roku w przypadku mieszkań powyżej 90 metrów kwadratowych zauważalne są właśnie w ostatnim z wymienionych miast. Nadal jest to jednak niewielka podwyżka w stosunku do Warszawy lub Krakowa. Jest to zrozumiałe z tego względu, że największe mieszkania są najbardziej pożądane.

Gdzie najtaniej można kupić mieszkanie?

Takim miastem jest Gdańsk. W nim w stosunku rok do roku można zauważyć minimalny spadek cen. Może być to związane z niezbyt szybką sprzedażą mieszkań, dzięki czemu deweloperzy mieli czas na znalezienie na sprzedaż nowych.

Sytuacja odwrotnie przedstawiała się w Krakowie i Warszawie, dlatego ceny tam tak bardzo wzrosły.

Zobacz również: Sprzedaż mieszkania przed upływem 5 lat

Wyjątkiem jest Łódź, w której sytuacja wyglądała tak jak w Bydgoszczy, a mimo tego ceny i tak poszybowały w górę. Według ekspertów jest to związane z kolejnymi projektami, które są realizowane na terenie miasta oraz tym, że dawno nie miały miejsca spore podwyżki mieszkań. Łódź stara się więc nadrobić straty, a dodatkowo ma w planach kolejne inwestycje. Najpewniej będzie to wiązało się z kolejnymi podwyżkami.

Gdzie będzie najwięcej inwestycji?

Kolejne inwestycje planowane są nie tylko w największych miastach ale także w mniejszych miejscowościach w konkretnym regionie. Można więc mieć pewność związaną z tym, że będą to Kraków, Wrocław, Toruń, Bielsko-Biała, Gdańsk, Łódź, Gliwice, czy Chorzów.

Więcej informacji: Jak nie dać się oszukać przy najmie mieszkania

Warto więc na bieżąco śledzić dalsze podwyżki cen mieszkań na terenie kraju po to, by odpowiednio wcześnie można było zakupić mieszkanie w konkretnym mieście, jeśli pojawi się taka chęć lub konieczność w okresie, gdy windowanie cen w stosunku rok do roku w danym okresie nie będzie największe. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Ile zarabia budowlaniec w 2023 roku? Kto zarabia najwięcej na budowie

Według obecnie istnieje duże zapotrzebowanie na pracowników budowlanych, które ma się utrzymać w 2023 r.

Jakie dokumenty do sprzedaży działki?

Sprzedając działkę należy przygotować kilka ważnych dokumentów. Pierwszym niezbędnym dokumentem jest dowód własności, który można uzyskać z księgi wieczystej . Dokument ten potwierdza, że ​​jesteś prawowitym właścicielem działki i stanowi...

Jak zrobić lampion z dyni na Halloween?

Pierwszym krokiem w wykonaniu latarni dyniowej na Halloween jest wybór odpowiedniej dyni. Poszukaj dyni wolnej od miękkich plam, siniaków i pleśni. Dynia powinna być również symetryczna i mieć płaskie dno,...

Jak sprawdzić granice działki? Wszystko co musisz wiedzieć

Sprawdzenie granic działki ma zasadnicze znaczenie dla własności nieruchomości, ponieważ pomaga upewnić się, że grunt jest właściwie użytkowany i utrzymywany. Serwis Geoportal.gov.pl to częsty wybór inwestorów do sprawdzania wymiarów działek...