Strona główna » Jak nie dać się oszukać przy najmie mieszkania
Jak nie dać się oszukać przy najmie mieszkania

Jak nie dać się oszukać przy najmie mieszkania

W dobie cyfryzacji wynajmowanie mieszkań przez internet stało się nie tylko wygodne, ale również powszechne. Niestety, zwiększająca się liczba transakcji online otwiera nowe możliwości dla oszustów.

Dlatego ważne jest, aby być na bieżąco z różnymi metodami wyłudzeń i wiedzieć, jak się przed nimi bronić.

Jak działają oszuści?- Sposób na wyłudzenie pieniędzy

Na platformie TikTok, użytkownik o nazwie „damian_posrednik” opublikował film, na którym prezentuje, jak oszuści działają w branży wynajmu mieszkań. W jednym z przypadków oszust wynajął mieszkanie na jedną dobę, zrobił zdjęcia i wystawił je na popularnym serwisie ogłoszeniowym.

Cena była atrakcyjna, więc szybko znalazł się najemca. Oszust podpisał z nim umowę, a wynajmujący wprowadził się do mieszkania. Niespodziewanie, właścicielka mieszkania wróciła i cała sprawa wyszła na jaw.

Czytaj więcej: Ile kosztuje wynajem sprzętu budowlanego? Cena w 2023

Oszuści często korzystają z różnych technik manipulacji, aby zdobyć zaufanie ofiary. Mogą na przykład udawać rzetelnych pośredników nieruchomości, prezentować fałszywe dokumenty, a nawet organizować spotkania w rzeczywistym mieszkaniu, które wynajęli tylko na jeden dzień. 

Weryfikacja właściciela nieruchomości

Jeżeli jesteś poważnie zainteresowany wynajmem mieszkania, zawsze warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Najważniejszym z nich jest weryfikacja właściciela nieruchomości. Możesz to zrobić, zaglądając do księgi wieczystej. Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości znajdziesz opcję „Przeglądanie księgi wieczystej”, gdzie wpisując numer księgi, otrzymasz wszystkie niezbędne informacje. Taki krok może uchronić cię przed wpadnięciem w pułapkę oszustów.

Warto wiedzieć: Jak urządzić kawalerkę na wynajem? Pomysły i inspiracje

Innym sposobem na weryfikację jest zapytanie o opinie innych najemców. Możesz to zrobić przez różne portale społecznościowe czy grupy na Facebooku, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami z wynajmowania mieszkań.

Podsumowanie

Wynajmowanie mieszkania przez internet jest wygodne, ale niesie ze sobą pewne ryzyko. Oszuści są coraz bardziej przebiegli i korzystają z różnych metod, aby wyłudzić pieniądze. Dlatego zawsze warto być czujnym i dokładnie weryfikować wszystkie informacje przed podpisaniem umowy. Pamiętaj, że zawsze lepiej jest być zbyt ostrożnym niż stać się ofiarą oszustwa.

Zobacz również: Jak urządzić mieszkanie pod wynajem? Pomysły i inspiracje. Jaki budżet?

Nie ignoruj czerwonych flag i zawsze postępuj zgodnie z zasadami ostrożności. Dzięki świadomości i odpowiedniej weryfikacji, możesz znacząco zminimalizować ryzyko stania się ofiarą oszustwa na rynku wynajmu mieszkań. Nie daj się nabrać i zawsze bądź czujny. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowe trendy w branży budowlanej na 2023 rok

Jednym z głównych trendów w branży budowlanej na rok 2023 jest coraz częstsze przyjmowanie zrównoważonych praktyk budowlanych. Obejmuje to stosowanie materiałów przyjaznych dla środowiska, które mają mniejszy wpływ na środowisko...

Zburzenie niewłaściwego domu – co dokładnie się wydarzyło?

W Atlancie doszło ostatnio do bardzo nietypowej sytuacji. Firma zajmująca się burzeniem nieruchomości pomyliła adresy, w efekcie czego zburzyła niewłaściwy dom, który należał do jednej z mieszkanek miasta. Pomimo szybkiej reakcji...

Gdzie szukać najlepszych fachowców do remontu mieszkania?

Szukając profesjonalistów do remontu mieszkania, istnieje kilka możliwości do zbadania. Jedną z opcji jest wykorzystanie platform internetowych i stron internetowych, które specjalizują się w łączeniu osób z usługami remontowymi. Platformy...

Przeciętne zużycie wody na 1 osobę m3

Klimat i położenie geograficzne odgrywają znaczącą rolę w określeniu średniego zużycia wody na osobę . Na obszarach o klimacie gorącym i suchym zużycie wody jest zwykle wyższe ze względu na...