Strona główna » Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 5 kWp – ile prądu wyprodukuje?
Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 5 kWp

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 5 kWp – ile prądu wyprodukuje?

Koszt panelu słonecznego zależy od wielu czynników, w tym rodzaju systemu, lokalizacji panelu i projektu systemu. Mimo to jedno pozostaje niezmienne: początkowy koszt systemu paneli słonecznych jest wysoki. Jednak w dłuższej perspektywie system zwraca się sam i jest doskonałą inwestycją. Wydajność systemu fotowoltaicznego zależy od wielu czynników, od miejsca jego umieszczenia po gonty, na których jest zamontowany. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie czynniki przy ustalaniu, ile będzie kosztować system paneli fotowoltaicznych.

 • Darmowa wycena instalacji fotowoltaicznej w całym kraju
 • Najniższe ceny instalacji fotowoltaicznej 5 kWp
 • Gwarancja wysokiej jakości montażu
 • Indywidualne wyceny i rabaty - Skorzystaj z powyższego formularza
 • Obecnie za instalację 5kWp zapłacisz nawet do 25.000 wypełnij formularz

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 5 kWp na dachu skośnym?

Przyglądając się, ile kosztuje system fotowoltaiczny o mocy 5 kWp, należy wziąć pod uwagę początkową inwestycję. Koszt początkowy systemu fotowoltaicznego o mocy 5 kWp nie jest tak drogi, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości po 20 latach eksploatacji ten sam system fotowoltaiczny o mocy 5 kWp zwróci się i wytworzy wystarczającą ilość energii, aby pokryć koszty operacyjne, które zwykle wynoszą około 0,60 zł za kWh. Oznacza to, że początkowa inwestycja może się łatwo zwrócić, a następnie część. Z tego powodu wiele osób decyduje się zainwestować w więcej paneli fotowoltaicznych, niż potrzebują. Takie postępowanie zapewnia stały dopływ darmowej energii i ma ogólny sens finansowy.

Warto wiedzieć: Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 3 kWp na dachu skośnym?

Na wydajność panelu słonecznego ma również wpływ zacienienie ze strony innych budynków lub drzew. Idealnie byłoby, gdyby panele były jak najmniej zacienione przez drzewa. Jeśli jednak mieszkasz w obszarze miejskim, w którym wokół Twojej nieruchomości znajduje się wiele budynków, możesz doświadczyć pewnego zacienienia. Kontrolowanie cieniowania jest stosunkowo proste, jeśli mądrze wybierzesz projekt macierzy. Możesz zamontować panele w kierunku południowym lub wschodnim, aby uniknąć bezpośredniego patrzenia na budynki lub drzewa. Alternatywnie można również dodać reflektory między panelami a puszką przyłączeniową, aby jeszcze bardziej zwiększyć ich wydajność. W każdym razie dodanie odbłyśników nie będzie konieczne, jeśli masz układ skierowany na południe lub wschód.

Cennik instalacji fotowoltaicznych 5kWp w 2023 roku

Koszt instalacji fotowoltaicznej 5 kW dla gospodarstw domowych zależy od wielu czynników, w tym rodzaju paneli fotowoltaicznych, oprzyrządowania, jakie zostanie wykorzystane, rodzaju poszycia dachowego i innych.

Według naszych badań, na podstawie ofert zebranych od firm montażowych, instalacja fotowoltaiczna 5 kW na dachu skośnym może kosztować od 25 000 do 35 000 zł.

Cena obejmuje wszystkie materiały i usługi montażowe, a także uruchomienie instalacji. Tak jak w przypadku instalacji 3 kW, skorzystanie z usług profesjonalnej firmy montażowej to także najlepsze rozwiązanie, które zapewni wysoką wydajność i długotrwałe bezawaryjne działanie całej instalacji.

Przy wyborze firmy montażowej należy zwrócić szczególną uwagę na jej doświadczenie, jakość oferowanych usług, a także na cenę, aby zminimalizować koszty inwestycji. W naszym serwisie znaleźć można także wiele interesujących i przydatnych informacji na temat instalacji fotowoltaicznych oraz porady dotyczące jej optymalizacji.

Jak nachylenie dachu wpływa na wydajność fotowoltaiki?

Oprócz tych czynników ważne jest, aby wziąć pod uwagę początkowy koszt przy wyborze rodzaju systemu, który chcesz. Idealnie byłoby, gdyby panele słoneczne były montowane na dachu budynku, tak aby były wolne od wyburzania otaczających struktur. Jeśli mimo to zamierzasz to zrobić, bardziej sensowne byłoby zainstalowanie paneli na dachu zamiast instalacji na poziomie gruntu.

Sprawdź również: Kiedy opłaca się instalować panele fotowoltaiczne?

Tablice na poziomie gruntu są kosztowne, ponieważ wymagają wykopania większości podwórka w celu ich zainstalowania, a także dlatego, że są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane przez silne wiatry. Z drugiej strony macierze dachowe są łatwe w instalacji i utrzymaniu, a jednocześnie zapewniają dobry poziom wydajności.

Instalacja fotowoltaiczna 5 kW cena z montażem

Macierze na poziomie gruntu są również znacznie droższe niż macierze dachowe ze względu na koszty robocizny związanej z profesjonalnymi pracami instalacyjnymi. Metoda „zrób to sam” pozwala właścicielom domów na samodzielny montaż paneli fotowoltaicznych, a tym samym znacznie obniża koszty instalacji w porównaniu z zatrudnieniem instalatora.

Czytaj więcej: Panele fotowoltaiczne 500w czy warto kupić?

Ponadto wybór metody samodzielnego montażu oznacza, że ​​właściciele domów będą mieli większą kontrolę nad źródłem energii i będą mogli z łatwością samodzielnie podejmować decyzje dotyczące przechowywania baterii i opcji falownika, zamiast polegać na poradach osób trzecich.

Jak obniżyć koszt instalacji fotowoltaicznej 5 kW?

Ogólnie rzecz biorąc, instalacja systemu fotowoltaicznego to doskonała długoterminowa inwestycja, która szybko się zwraca i zapewnia darmową energię przez lata po zamontowaniu. Podczas gdy niektóre czynniki zmniejszają jego wydajność lub zwiększają ogólne koszty, właściwe planowanie może łatwo wyeliminować te problemy i zapewnić sukces w przypadku energii słonecznej w ogóle, aw szczególności systemów fotowoltaicznych.

Koszt instalacji 5 kW – od czego zależy?

Wiedza o tym, ile będzie kosztować system fotowoltaiczny z góry, jest niezbędną informacją przy podejmowaniu tej decyzji; w przeciwnym razie możliwe jest, że inwestycja w system fotowoltaiczny może kosztować więcej, niż można by się spodziewać na podstawie wstępnych obliczeń, ze względu na dodatkowe czynniki, takie jak nieoczekiwane naprawy lub zwiększone wymagania dotyczące wydajności z powodu starzenia się paneli w czasie.

Firmy zajmujące się montażem paneli fotowoltaicznych w 2023

Marcin Rączek

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce.

 1. Ogólna ocena:
 • 5KW od 35k ?
  Informacja z kapelusza
  6KW do 30K idzie spokojnie zrobić i nie są to pojedyncze oferty….

 • Wiecie ile kosztuje 5 kwp ?14 tys to cena materiałów.za tyle mogę zrobić sobie sam. A wy kupujcie za 40 k hehe wtedy nigdy się nie zwróci bo za rok wchodzą rozliczenia godzi nowe

 • Ja zrobilem sam w pazdzierniku 2022 i 475kW wyszlo 19tys

 • Ci co biorą najtańszych później płaczą, że dach się spalił.

 • Ekonomia jest nieubłagana, matematykiem ten pseudo instalator nie jest, 150 zł koszt rachunku ,wydaję 35 tys tylko wtedy jak nie mam w co zainwestować i na koniec nie zapomnijcie o demontażu i recyklingu fotowoltaika w tej cenie tylko dla idiotów!

 • Za 14 tys nie zrobisz 5 kw . 5 kw to ok 10 paneli 500 w, to już koszt ok 12 tys. Falownik ok 3,5 tys. No i reszta, przewody, uchwyty, szyna ,zabezpieczenia prądowe. Nie mówiąc jeszcze o bateriach jak byś chciał sobie zrobić bank energi.4 akumulatory po 100 ah to już 4 tys.

 • Sam robiłem w sierpniu 2022, 4.86 kw na ziemi. Całość coś koło 17600 wszystkie materiały. Od tego minus 4000kzł zwrot mój prąd i w tym roku jeszcze od podatku resztę odliczę. Piękna sprawa, a firmy połowę tego za montaż biorą. Nie piszcie bzdur, da się taniej tylko trzeba chcieć.

 • Mi PGE proponowało 6kwh za 27000 zł a tutaj cena 55000 , jeeeeblem , a i tak nie robię bo ceny gazu węgla i energii lecą na mordę na giełdach

 • Właśnie zainstalowałem 5kw. Całkowita cena z montażem 21tyś, falownik Foxess.

 • najlepiej po prostu ZROBIC SAMEMU.!!!!!!!!!!!! Wtedy instalacja 10kWp i to jaka !!! fuulll wypasssss!!!!!
  w tym i z 4 akumulatorami ciezarowki po 700 zl sztuka dajacymi lacznie 9kWh zapasu energii czyli na 2 dni i on in off grid na raz wyszła mi nie wiecej niz 14 tys zł !!!!!!!! wzialem 3 robotnikow skjaczacych jak przyslowiowi cyrkowcy na dachu za ok 2400 zl , elektryk za kontrole i sprawdzenie wszystkiego 300 zl .. sam wszystko spialem bo to banalne jak juz sie wie . dwa stringi i pare prostych komponentow. falownik solisa10kW , do niego 5 banalnych kabli , warystory wylaczniki
  DC i AC bezpieczniki..KONIEC !!!!! Cos co by kosztowalo okolo 100.000 zl kosztowalo 14.000zl.!!!!!!!!!!!!!!!! i sie zwraca po ok 2 do 3 latach !!!!!!!!!!

  • Na instalacje 10kw potrzeba 22 panele po 455wat, jeden panel marki longi kosztuje oko 1000zł, mamy 22tys, falownik sofara 5tys, przewody zabezpieczenia, bicie pilonu około 2tys + koszt konstrukcji. Pisze ktoś wam że zapłacił 14tys, najpierw sprawdźcie ceny i dodajcie.

 • tak ze jedli jtos sie zastanawia czy robic a DOBRZE zna sie na prostej jak…DRUT 😭 elektryce i elektronice ( w tym wypadku bo te instakacje to serio banalne sprawy ) to serio polecam.. wazne by stringi mialy po max 500 v w pelnym Sloncu czyli 12 paneli w stringu !!! bo wtedy offgrid falownik z biala pidpasuje. bo ma max 500v dc in . i pamietajcie by oanele byly skierowane maksymalnie na poludnie ew jeden string na poludniowy wschod a drugi na poludniowy zachod ..wtedy w miare sie kompensuje ruch Slonca.

 • Korzystając 3 miesiące temu z Państwa oferty zapłaciłem za instalację 30.000 zł. I polecam skorzystać w powyższego formularza kontaktowego !

 • Koszty montażu i uruchomienie instalacji przewyższają znacznie koszt materiałów.
  Firmy robią teraz kokosy na instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła

Comments are closed.

Ceny kawalerek i pokoi na wynajem w roku akademickim 2023/24

Ile kosztuje wynajem kawalerki, a ile wynajem mieszkania? To pytanie zadaje sobie tysiące studentów co roku na przełomie września i października, gdy przygotowują się do nowego roku akademickiego. Ceny kawalerek...

Cennik prętów zbrojeniowych 2024 – ile kosztuje stal zbrojeniowa

Dla przykładu w Polsce cena prętów żebrowanych wahała się od 3416 zł do 3668 zł/tonę pod koniec lutego 2023 r.

Ile kosztuje litr wody z kranu?

Różnice regionalne odgrywają znaczącą rolę w ustalaniu kosztów wody wodociągowej. Cena wody z kranu może się różnić w zależności od regionu ze względu na takie czynniki, jak lokalne zasoby wody,...

Okna trzyszybowe cennik z montażem

Okna z potrójnymi szybami to rodzaj okna składającego się z trzech tafli szkła oddzielonych warstwą gazu lub powietrza, zapewniających lepszą izolację w porównaniu z tradycyjnymi oknami z podwójnymi szybami ....