Strona główna » Ile kosztuje składanie mebli z Ikea?
Ile kosztuje składanie mebli z Ikea

Ile kosztuje składanie mebli z Ikea?

IKEA to szwedzka firma zajmująca się sprzedażą mebli i artykułów wyposażenia wnętrz. Wiele osób lubi robić zakupy w IKEA ze względu na przystępne ceny i produkty wysokiej jakości. Należy jednak mieć świadomość, że montaż mebli z IKEA może być kosztowny. Ponadto niektóre meble sprzedawane w IKEA nie są zbyt dobrze wykonane i mogą być niebezpieczne.

Ile zapłacimy za montaż mebli przez pracowników IKEA

Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, ile kosztuje złożenie mebli IKEA przed zakupami w tym miejscu. Jednym z powodów, dla których składanie mebli z IKEA może być drogie, jest koszt zatrudnienia kogoś do wykonania pracy. Kosztowny może być również zakup wszystkich materiałów potrzebnych do montażu mebli.

Czytaj więcej: Ile kosztuje remont kuchni?

Dodatkowo, jeśli sam zmontujesz meble, będziesz musiał zapłacić za sejf do przechowywania wszystkich części pomiędzy pracami montażowymi. Proces montażu w IKEA jest tak skomplikowany, że jego prawidłowe wykonanie wymaga prawie eksperta.

Ze względu na złożoność procesu może łatwo doprowadzić do bankructwa osobę, która nie ma niezbędnego sprzętu lub doświadczenia. Innym powodem, dla którego montaż mebli z IKEA może być drogi, jest to, że minimalne instrukcje obsługi Ikei nie są wystarczająco szczegółowe, aby prawidłowo zmontować meble.

Cennik składania mebli przez pracowników IKEA

  • Minimalna cena usługi montażu wynosi 150 zł
  • Specjaliści z firmy usługowej montują meble w domu klienta i ustawiają je we wskazanym miejscu - gotowe do użytku.

Na przykład Ikea podaje w swoich instrukcjach obsługi tylko podstawowe wymiary swoich mebli. Wymiary te nie są wystarczająco szczegółowe, aby dać ludziom wystarczającą ilość informacji do prawidłowego montażu mebli. Ponadto wiele instrukcji obsługi Ikei jest dostępnych tylko w języku szwedzkim, a zatem nieczytelnych dla osoby, która nie zna szwedzkiego.

Warto sprawdzić: Ile kosztuje położenie paneli podłogowych?

To kolejny powód, dla którego instrukcje Ikei nie są wystarczająco szczegółowe i muszą być uzupełnione innymi zasobami, aby prawidłowo zmontować ich produkty. Minimalne instrukcje obsługi Ikei są również nieskuteczne, ponieważ niektóre meble wymagają ponownej regulacji przed użyciem.

Koszt montażu i instalacji kuchni przez firmę IKEA w roku 2024

  • Koszt montażu i instalacji kuchni wyceniany jest na podstawie wartości mebli kuchennych - podstawowy koszt może wynieść od 500 do 2500 zł - oraz w zależności od dokładnego zakresu usługi (np. instalacji sprzętu AGD, montażu blatu na zamówienie, mebli lub sprzętu spoza oferty IKEA).

Na przykład stoły wymagają dopasowania ich nóg po ich złożeniu. Może to być bardzo frustrujące, ponieważ będziesz musiał wszystko zdemontować i zacząć od nowa, jeśli nie ustawisz poprawnie stołu. Zasadniczo ponowna regulacja mebli przed ich użyciem oznacza, że ​​prawdopodobnie będziesz musiał kupić dodatkowe części, o których nie wiedziałeś podczas składania stołu. Chociaż montaż mebli z Ikei może być drogi, jest tańszy niż kupowanie nowego domu z już w nim umeblowanie.

Więcej informacji: Jak uzyskać efekt surowego betonu na ścianie?

Może to być również tańsze niż zatrudnienie kogoś do montażu mebli, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na materiały i narzędzia. Jednak ta strategia ma również pewne wady; na przykład zakup nowych mebli może nie zapewnić wystarczającej ilości miejsca do przechowywania wszystkich dodatkowych mebli.

Co wpływa na cenę składania mebli w IKEA

Wiele osób może znaleźć instrukcje montażu mebli Ikea online za darmo, ponieważ większość firm udostępnia zdjęcia i opisy krok po kroku, gdy reklamowanie swoich produktów. Podczas gdy niektóre meble Ikea wymagają ponownego ustawienia po złożeniu, Ikea zapewnia dożywotnią gwarancję na wszystkie swoje produkty.

Warto wiedzieć: Jak samodzielnie zaprojektować ogród?

Jeśli mebel z Ikei zostanie uszkodzony podczas montażu, IKEA bezpłatnie naprawi lub wymieni uszkodzony produkt. Ogólnie rzecz biorąc, montaż mebli z IKEA może być kosztowny — zwłaszcza jeśli zatrudnisz kogoś lub kupisz materiały niepotrzebne do montażu .

Firmy zajmujące się składaniem mebli w 2024

Cezary Kowalski

Ponad 15 lat doświadczenia w branży budowlanej. Od 4 lat udzielam się jako specjalista w branży budowlanej. Tworzę i publikuje poradniki, które mogą pomóc w mniejszych i większych remontach. Wykorzystaj moje liczne poradniki i Tipy do przyjemnego remontu swojego mieszkania bądź budowy domu.

Ile kosztuje montaż okna dachowego?

Koszt montażu okna dachowego może się różnić w zależności od kilku czynników. Rodzaj wybranego okna dachowego jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na całkowity koszt. Dostępne są różne rodzaje okien...

Ile kosztuje elewacja z tynku silikonowego?

Tynk silikonowy jest popularnym wyborem na elewacje ze względu na swoje unikalne właściwości i zalety. Jest to rodzaj tynku, który jako spoiwo zawiera żywice silikonowe, co zapewnia mu doskonałą trwałość...

Cennik obróbki okien – Ile kosztuje obróbka okien?

Koszt zabiegów okiennych może się różnić w zależności od kilku czynników. Jednym z najważniejszych czynników jest rodzaj materiału użytego do wykończenia okna. Drewniane zabiegi okienne są zwykle droższe niż zabiegi...

Ile kosztuje dom szkieletowy?

Najtańsze modele można nabyć poniżej 120 000 zł, ale znajdziemy także wersje dwa lub niemal trzy razy droższe.