Strona główna » Ile kosztuje remont kuchni?
Ile kosztuje remont kuchni

Ile kosztuje remont kuchni?

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, ponieważ to tutaj rodzina i przyjaciele zbierają się na posiłki i interakcje towarzyskie. Ponieważ kuchnie są tak często używane, szybko się w nich brudzi. Wymagają również regularnej konserwacji, aby zachować funkcjonalność i bezpieczeństwo. Ponadto kuchnie muszą być często aktualizowane, aby być na bieżąco z trendami i stylami. Jednak odświeżenie kuchni może być kosztowne i wymagać pomocy profesjonalisty.

Remonty kuchni to dobry sposób na odświeżenie estetyki domu. Dodanie nowych szafek, armatury i blatów pozwala właścicielom domów stworzyć zaktualizowany wygląd, który pasuje do wystroju ich domu. Wielu właścicieli domów decyduje się na modernizację kuchni, gdy chcą zmienić wygląd swojego domu.

Od czego należy rozpocząć remont kuchni?

Na przykład niektórzy ludzie lubią aktualizować kuchnie, które mają staromodne elementy, takie jak szafki z płytek lub naturalnego drewna. Inni decydują się na modernizację kuchni, gdy chcą uzyskać bardziej nowoczesny wygląd, pasujący do reszty projektu ich domu. Renowacja kuchni to stosunkowo niedrogi sposób na zwiększenie wartości domu w miarę upływu czasu. Wielu właścicieli domów dokonuje drobnych aktualizacji przez całe życie, a następnie sprzedaje lub wynajmuje swoje domy, gdy są gotowi do przeprowadzki.

Czytaj również: Malowanie ścian instrukcja krok po kroku

Te drobne aktualizacje pomagają domom zachować wartość w miarę upływu czasu, ponieważ są dość tanie w porównaniu z innymi projektami przebudowy. Co więcej, właściciele domów mogą dokonywać tych aktualizacji bez konieczności burzenia ścian lub budowania od podstaw. Łatwo jest znaleźć wykonawców remontów kuchni w Internecie, ponieważ istnieje tak wiele przewodników online i wskazówek dotyczących wyboru. Jednak niektórzy ludzie wolą zatrudniać profesjonalistów, ponieważ mają większe doświadczenie i wiedzę, jeśli chodzi o projekty majsterkowania.

Inspiracje na najbardziej praktyczną kuchnię

Najlepiej zatrudnić fachowców, jeśli masz określone wymagania lub jeśli potrzebujesz załatwić sprawę szybko ze względu na inne obowiązki.

Warto wiedzieć: Ile kosztuje przeniesienie i zamontowanie grzejnika?

Profesjonaliści będą również pobierać więcej niż majsterkowicze, ponieważ mają większe doświadczenie i mogą robić rzeczy szybciej niż przeciętni majsterkowicze. Niektórym ludziom nie podoba się wygląd kuchni z nowymi materiałami. Zamiast tego wolą kuchnie o starszym wyglądzie, ponieważ są do nich przyzwyczajeni lub czują się w nich bardziej komfortowo. Ponadto niektórzy ludzie uważają, że zbyt częste odnawianie kuchni sprawia, że ​​domy stają się bezosobowe i zimne. Dlatego remonty powinny mieć miejsce tylko wtedy, gdy jest to konieczne lub jeśli właściciel domu chce zmienić styl lub funkcję w porównaniu z obecną konfiguracją kuchni.

Koszt remontu kuchni w 2024 roku – od czego zależy?

Istnieje wiele ukrytych kosztów związanych z projektami renowacji kuchni, które mogą łatwo wykoleić budżet. Na przykład nieoczekiwane problemy w trakcie realizacji projektów mogą łatwo się sumować i wytrącać z równowagi budżety. Obejmuje to takie rzeczy, jak wadliwe systemy hydrauliczne lub materiały niespełniające norm stosowane w projektach budowlanych.

Przykładowe ceny materiałów niezbędnych do remontu kuchni

 • płytki na podłogę: 50–200 zł/m2;
 • płytki na ścianę: 35–120 zł/m2;
 • klej do płytek: od 10 zł za kg;
 • fuga: od 17 zł za kg;
 • grunt do malowania: 5–8 zł/l;
 • farba do malowania: winylowa – 1,5–2 zł/m2, akrylowa – 2–2,5 zł/m2, lateksowa – 5–6 zł/m2, ceramiczna – 6–8 zł/m2;

Sprawdź również: Pierwsze Mieszkanie 2023 – nowy program rządu

Podczas planowania budżetów projektów ważne jest również uwzględnienie nieoczekiwanych wydatków, takich jak podatki i opłaty. Znalezienie godnych zaufania wykonawców remontów kuchni, którzy szybko i skutecznie poradzą sobie z nieoczekiwanymi problemami, może być trudne.

Cennik usług remontowych związanych z kuchnią w 2024

Koszty związane z wymianą instalacji

 • jeden elektryczny punkt instalacyjny (gniazdko, puszka, złącze) – 100-200 zł
 • punkt hydrauliczny – od 150-250 zł
 • za instalację z rur PCV do 500-600 zł
 • punkt gazowy – 150-250 zł.

Prace przygotowawcze w remoncie kuchni

 • 40-60 zł za m2 skuwania płytek ze ścian i podłogi
 • 40-60 zł za m2 za kładzenie gładzi lub wykończenie płyt gipsowo-kartonowych.
 • 20-40 zł za m2 za malowanie sufitu i ścian
 • 30-50 zł za m2 wylewki samopoziomującej pod płytki.

Na przykład niektórzy wykonawcy zajmą się remontami kuchni tylko wtedy, gdy będą one częścią większych projektów komercyjnych, ponieważ małe projekty mogą być trudne do sfinansowania w porównaniu z pracami komercyjnymi. Ponadto niektórzy wykonawcy zlecają prace podwykonawcom, więc trudniej jest je znaleźć którzy chcą szybko uporać się z nieoczekiwanymi problemami.. Ważne jest, aby właściciele domów, którzy chcą inwestować w swoje kuchnie, robili to mądrze, ponieważ renowacja kuchni może być kosztowna i czasochłonna.

Więcej informacji: Jak mniej płacić za ogrzewanie domu?

Remont kuchni w 2023 roku – koszty dodatkowe

 • montaż mebli – ok. 60-100 zł za godzinę pracy montażysty,
 • montaż zlewozmywaka – 50-150 zł,
 • montaż baterii – 50-80 zł,
 • montaż okapu – 100-150 zł,
 • podłączenie urządzeń typu kuchenka i zmywarka – 50-100 zł.

Istnieje jednak wiele korzyści związanych z renowacją kuchni, w tym zwiększona estetyka, zwiększona wartość w czasie i lepsza funkcjonalność końcowego efektu. Chociaż renowacja kuchni może być kosztowna, ważne jest, aby właściciele domów planujący renowację robili to mądrze, aby nie przepłacać lub marnować czas na niespełniające norm wykonanie lub materiały.

Cezary Kowalski

Ponad 15 lat doświadczenia w branży budowlanej. Od 4 lat udzielam się jako specjalista w branży budowlanej. Tworzę i publikuje poradniki, które mogą pomóc w mniejszych i większych remontach. Wykorzystaj moje liczne poradniki i Tipy do przyjemnego remontu swojego mieszkania bądź budowy domu.

 1. Ogólna ocena:

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ile kosztuje montaż sufitu kasetonowego?

Sufity kasetonowe są popularnym elementem architektonicznym, który dodaje elegancji i wyrafinowania każdej przestrzeni. Sufity te charakteryzują się szeregiem wpuszczonych paneli lub kasetonów, tworzących wzór siatki na powierzchni sufitu. Celem sufitów...

Ile kosztuje położenie paneli podłogowych?

Średnia cena w 2023 wynosi 29,00 zł brutto za m2. Warto pamiętać jednak o tym, że podane ceny mogą nie obejmować wykonania dodatkowych prac, w tym demontażu starej podłogi.

Ile kosztuje remont łazienki w bloku?

Bardzo dużo czynników ma wpływ na koszt, który poniesiemy przy remoncie łazienki, czy też innego pomieszczenia. Cena wykończenia łazienki w bieżącym roku jest oczywiście zależna od tego, z jakiej cenowej...

Ile kosztuje przeprowadzka i jak ją zorganizować?

Przeprowadzka jest stresującym doświadczeniem, ale nie musi być kosztowna ani czasochłonna. Właściwe spakowanie rzeczy może pomóc zminimalizować koszty i wysiłek związany z przeprowadzką. Należy jednak wziąć pod uwagę zalety i...