Strona główna » Ile kosztuje układanie płytek w łazience?
Ile kosztuje układanie płytek w łazience

Ile kosztuje układanie płytek w łazience?

Układanie płytek w łazience jest jednym z najczęstszych projektów przebudowy łazienki. Jest to opłacalny sposób na odświeżenie przestrzeni i uczynienie jej bardziej praktyczną, piękną i funkcjonalną. Istnieją jednak zalety i wady, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o tym projekcie. Układanie płytek w łazience może być niedrogie, ale będzie wymagało dużo pracy i możesz nie uzyskać pożądanych rezultatów. Jednym z powodów, dla których układanie płytek w łazience jest stosunkowo niedrogie, jest to, że jest to niewielka powierzchnia.

Ułatwia to układanie płytek, ponieważ nie trzeba brać pod uwagę miejsca na przewody hydrauliczne i elektryczne. Możesz po prostu skupić się na pokryciu podłogi. Łatwo jest również znaleźć płytki podłogowe, które są wystarczająco małe, aby pasowały do ​​tego obszaru. Układanie płytek na takich małych obszarach to łatwy sposób na zwiększenie wartości domu bez rozbijania banku. Ponadto istnieje wiele różnych opcji układania płytek na podłodze w łazience, więc możesz wybierać spośród różnych wyglądów i stylów.

Jak rozpocząć układanie płytek w łazience?

Zamiast tego możesz wybrać tradycyjne kafelki lub zainstalować podłogę winylową. Masz również możliwość zainstalowania płytek ceramicznych lub porcelanowych, jeśli wolisz ten rodzaj wyglądu. Jeśli chcesz dopasować inne elementy dekoracyjne w swojej łazience, takie jak szafki, możesz również wybrać skoordynowane kolory fug, które pasują do tych elementów.

Czytaj więcej: Jak tanio wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

Układanie płytek daje Ci pełną kontrolę nad tym, jak wygląda Twoja łazienka, dzięki czemu możesz stworzyć idealny wygląd swojej przestrzeni. Jeśli zatrudnisz profesjonalnego instalatora do układania płytek w Twojej łazience, zapewni on, że płytki będą wyglądać świetnie i będą trwałe długo.

Cennik układania płytek łazienkowych w 2024r.

  • Cena położenie płytek 30×30, kształtuje się na poziomie 90-150 zł/m2.
  • Układanie płytek 60×60 lub w innych nieco większych rozmiarach kosztuje 100-130 zł/m2.
  • Za położenie mozaiki zapłacimy średnio 150-200 zł/m2.
  • Układanie w określony wzór (np. karo) niezależnie od wielkości zapłacimy w granicach 150-180 zł/m2.

Cennik usuwania starych płytek łazienkowych w 2024

  • Cena skuwania płytek waha się w 2023 roku od 40,00 do 60,00 zł za m².

Zamontują również wszelkie instalacje wodno-kanalizacyjne czy elektryczne niezbędne do tego, aby Twoja łazienka była funkcjonalna i bezpieczna. Usuną również wszelkie stare płytki lub fugi, aby podłoga była gotowa na nowe płytki, gdy tylko się pojawią. Jeśli wybierzesz profesjonalnego instalatora, który wykona wszystkie te zadania, nie będziesz musiał się o nic martwić, gdy będzie on pracował nad projektem Twojej podłogi w łazience.

Sprawdzić więcej: Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej z brodzikiem?

Z drugiej strony układanie płytek wymaga dużo pracy, w tym stdips rozbiórki i układania płytek. Wielu majsterkowiczów nie docenia, ile pracy muszą wykonać przed położeniem nowych płytek podłogowych w swoich łazienkach.

Jak wybrać specjalistów do układania płytek w łazience?

Na przykład niektórzy ludzie nie doceniają, ile pracy zajmie usunięcie starych płytek podłogowych i zastąpienie ich nowymi. Inni nie doceniają, jak trudno będzie wyrównać podłogę po usunięciu starego systemu podłogowego z płytek. Kolejną wadą układania podłóg z płytek w łazience jest to, że będziesz musiał wybrać rodzaj płytek przed ich położeniem. Obejmuje to znalezienie pasujących kolorów fug i wybranie wzoru na ścianach i blatach, a także na systemie podłogowym.

Warto wiedzieć: Ile kosztuje remont łazienki w bloku?

Wybór odpowiedniej płytki do łazienki może wymagać wielu badań, ponieważ istnieje wiele opcji do wyboru. Jeśli nie masz pojęcia, jakiego rodzaju system płytek podłogowych chcesz, może to potrwać nawet dłużej niż oczekiwano! Ponadto nie ma sposobu, aby zagwarantować trwałość płytek; mogą, ale nie muszą, trwać 10 lat, w zależności od wybranego rodzaju i staranności, z jaką się z nimi obchodzimy.

Profesjonalna firma od układania płytek łazienkowych w dobrej cenie

Nawet profesjonalni instalatorzy nie wiedzą, jak długo płytki ich klientów wytrzymają po zamontowaniu, ponieważ trudno przewidzieć, jak ludzie będą dbać o swoje podłogi. Może się okazać, że Twoje płytki wymagają ponownego fugowania co kilka lat z powodu uszkodzeń spowodowanych przez pozostałości mydła, zadrapania lub ścieranie lub po prostu z powodu normalnego zużycia spowodowanego regularnym chodzeniem po nich przez ludzi. Nie ma sposobu, aby temu zapobiec, chyba że zainstalujesz laminat z tworzywa sztucznego lub podłogi z pływających desek winylowych, na których nikt po nich nie chodzi!

Ogólnie rzecz biorąc, układanie płytek w łazience to niedrogi sposób na odświeżenie przestrzeni w domu i tworzyć funkcjonalne, piękne i funkcjonalne przestrzenie dla Ciebie i członków Twojej rodziny. Istnieje jednak kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o tym projekcie, aby uzyskać dobre wyniki za inwestycję czasu i pieniędzy.

Cezary Kowalski

Ponad 15 lat doświadczenia w branży budowlanej. Od 4 lat udzielam się jako specjalista w branży budowlanej. Tworzę i publikuje poradniki, które mogą pomóc w mniejszych i większych remontach. Wykorzystaj moje liczne poradniki i Tipy do przyjemnego remontu swojego mieszkania bądź budowy domu.

Ile kosztuje remont łazienki w bloku?

Bardzo dużo czynników ma wpływ na koszt, który poniesiemy przy remoncie łazienki, czy też innego pomieszczenia. Cena wykończenia łazienki w bieżącym roku jest oczywiście zależna od tego, z jakiej cenowej...

Cena fińskich domów modułowych – fińskie domy modułowe

Domy modułowe, znane również jako domy prefabrykowane, stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich przystępną cenę, zrównoważony rozwój i nowoczesny design. Domy te są budowane w warunkach fabrycznych,...

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 4 kWp – ile prądu wyprodukuje?

System fotowoltaiczny przetwarza światło słoneczne na energię elektryczną. Zastosowanie tej technologii w domach staje się coraz bardziej popularne, ponieważ koszty energii odnawialnej wciąż spadają. Jednak koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od...

Remont domu – Średnio 1 200 zł za każdy metr kwadratowy

Polacy przez ostatnie lata powstrzymywali się od remontów swoich mieszkań czy domów. Miało to związek z pandemią i wysoką inflacją, która wpłynęła na wyższy koszt materiałów budowlanych. Dopiero teraz wielu...