Strona główna » Ile trzeba zapłacić za dom modułowy? 
Popularność domów modułowych w Polsce stale rośnie. Budowa takiego domu jest szybsza, gdyż wykonany jest on z gotowych modułów.

Ile trzeba zapłacić za dom modułowy? 

Popularność domów modułowych w Polsce stale rośnie. Budowa takiego domu jest szybsza, gdyż wykonany jest on z gotowych modułów. Czym dokładnie jest dom modułowy? Z jakimi kosztami należy się liczyć, by powstał dom modułowy i z czego składają się poszczególne jego elementy?

Czym dokładnie jest dom modułowy?

Od paru lat dużo mówi się o domach modułowych, ale nie każdy zapewne wie, czym się one charakteryzują. Mianowicie jest to budynek, który powstaje przy użyciu wcześniej przygotowanych półproduktów. Inaczej nazywane są one często prefabrykatami lub modułami. Są to większe fragmenty, które wytwarza się w fabrykach i na plac budowy przyjeżdża kilka elementów, które następnie są składane. Budowa takiego domu jest dużo szybsza niż budowa tradycyjnej nieruchomości. 

Z jakich materiałów buduje się domy modułowe?

Choć domy modułowe powstają z prefabrykatów, to nie oznacza, że są one mniej trwałe od tradycyjnych budynków. Każdy element jest wykonany z wytrzymałych materiałów, które są odporne na działanie czynników atmosferycznych, a więc są one w pełni bezpieczne i funkcjonalne. Domy modułowe mogą powstać ze szkieletów stalowych, drewnianych, betonowych czy keramzytobetonowych. 

Czytaj więcej: Ile kosztuje akrylowanie narożników?

Domy modułowe ze szkieletu stalowego wykonane są ze specjalnej stali, która jest zabezpieczona przed działaniem rdzy oraz ognia. Szkielet taki wypełnia się płytami, które mogą być wykonane z włókna cementowego lub drewnopochodnego. Całość jest też dobrze zaizolowana przy użyciu pianki PUR, styropianu lub wełny mineralnej. 

Domy szkieletowe drewniane najczęściej produkowane są z sosny lub świerku. Każdy z modułów jest dokładnie zabezpieczony wełną mineralną, która chroni nie tylko przed zimnem, ale też ogniem. 

Domy modułowe wykonane z betonowych prefabrykatów są zbrojone. Mogą być one ocieplone dowolnym materiałem wedle życzenia klienta. Są odporne na czynniki zewnętrzne. 

Warto wiedzieć: Jak spółdzielnie oszukują na ogrzewaniu?

Domy szkieletowe keramzytobetonowe są wykonane ze stalowej ramy, którą wypełnia się mieszanką betonu i keramzytu. Keramzyt jest ceramicznym kruszywem, jest odporny na wilgoć i ma świetne właściwości termoizolacyjne. 

Ile trzeba zapłacić za dom modułowy?

Dużo się mówi o kosztach budowy domów modułowych, ale ile tak naprawdę kosztuje taka nieruchomość? Koszty nie będą dużo niższe niż budowa domu tradycyjną metodą, ale na pewno będzie to dużo szybsze i wygodniejsze. Cena budowy domu o powierzchni 25 m2 wynosi od 95 do 120 tysięcy złotych. Dom 50-metrowy kosztować będzie od 150 do 200 tysięcy złotych, a taki o powierzchni 75 m2 od 220 do 300 tysięcy złotych. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Cennik elewacji domów i prac elewacyjnych w 2023r. Standardy

Właściwa izolacja ma kluczowe znaczenie dla utrzymania komfortowych warunków życia i obniżenia kosztów energii.

Dom parterowy czy z poddaszem? Który tańszy w 2023 roku?

Dom parterowy to konstrukcja, w której wszystkie pomieszczenia znajdują się na tym samym poziomie, co może prowadzić do skrócenia czasu budowy i obniżenia kosztów posadowienia.

Ile kosztuje montaż okna dachowego?

Koszt montażu okna dachowego może się różnić w zależności od kilku czynników. Rodzaj wybranego okna dachowego jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na całkowity koszt. Dostępne są różne rodzaje okien...

Altany ogrodowe drewniane cennik montażu w 2023 roku

Altany ogrodowe to świetny sposób na podkreślenie piękna i funkcjonalności każdej przestrzeni na zewnątrz.