Strona główna » Jak tanio ogrzać dom w 2023/2024 roku?
Jak tanio ogrzać dom w 20232024 roku

Jak tanio ogrzać dom w 2023/2024 roku?

Nie wiesz, jak skutecznie i tanio ogrzać swój dom oraz przygotować w nim ciepłą wodę? Jeżeli tak, to pomocny może być kalkulator kosztów ogrzewania. Informacje w nim zawarte jasno wskazują na to, że kotły na paliwa kopalne oraz bądź biomasę drzewną stale są zdecydowanie najdroższym rozwiązaniem. 

W jaki sposób zmniejszyć ceny za pompę ciepła?

Osoby zainteresowane pompami ciepła coraz częściej szukają sposobów na zredukowanie cen energii. W tym aspekcie nieocenione są taryfy energetyczne oraz niższy podatek VAT na prąd. Dzięki nim ceny związane z korzystaniem z pomp ciepła powinny być o wiele mniejsze. Kalkulator kosztów ogrzewania domu to bardzo ciekawe narzędzie, które potwierdza, że pompy ciepła – pomimo kryzysu energetycznego – nadal są niebywale opłacalnym rozwiązaniem.

Warto wiedzieć: Sezon grzewczy 2023/24 – kiedy się rozpoczyna?

Według oficjalnego raportu gruntowa pompa ciepła wraz z instalacją ogrzewania podłogowego nadal jest najtańszym źródłem ciepła dla budynku jednorodzinnego. 

Pompa ciepła i fotowoltaika – dlaczego warto?

Osoby zainteresowane ekonomicznymi rozwiązaniami niewątpliwie powinny postanowić na pompę ciepła wraz z fotowoltaiką. Co prawda, ogrzewanie samą pompą powietrze-woda jest bardziej opłacalne niż korzystanie z kondensacyjnego kotła gazowego, aczkolwiek w połączeniu z fotowoltaiką oszczędności mogą być jeszcze bardziej imponujące. Osoby stosujące instalację fotowoltaiczną mogą zredukować koszty eksploatacji pompy nawet o 50%.

Czytaj dalej: Jak ustawić piec na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym?

Osoby szukające patentu na tanie ogrzewanie swojego domu powinny więc zrezygnować z przestarzałych kotłów na paliwa kopalne czy biomasę drzewną, zastępując je pompami ciepła. Jeżeli jednak zależy Ci na jeszcze mocniejszej oszczędności, to postaw na fotowoltaikę. Z jej pomocą wysokie rachunki przestaną być problemem. 

Termomodernizacja jako sposób na oszczędność

Jeżeli interesuje Cię wyraźna oszczędność, to koniecznie musisz rozważyć termomodernizację swojego budynku. Badania wskazują, że im mniejsze jest zużycie energii, tym atrakcyjniejsze będą rachunki za ogrzewanie. Termomodernizacja jest więc jednym z najlepszych patentów na ewidentnego ograniczenie zużycia ciepła. Budynki poddane głębokiej termomodernizacji wypadają bardzo korzystnie pod kątem zużycia energii użytkowej.

Warto wiedzieć: Jaki najlepszy podkład pod panele ogrzewanie podłogowe?

Szczególnie rekomendowane jest dostosowywanie specyfiki budynków do programu Moje Ciepło. Dzięki temu korzystanie z nich będzie bardzo opłacalne i nie obciąży przesadnie naszej kieszeni. Decydując się na termomodernizację, można zatem liczyć na szereg niebywale wymiernych korzyści. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Koszt transportu węgla i ekogroszku z kopalni PGG i dostawa kurierem.

Koszt transportu węgla z kopalni PGG zależy od kilku czynników, m.in. od zastosowanego sposobu transportu. Istnieją różne sposoby transportu węgla, na przykład ciężarówką, pociągiem lub statkiem, a każdy z nich...

Przełom w ogrzewaniu domów: UE nakreśla nową ścieżkę

W obliczu narastających wyzwań środowiskowych i konieczności ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, Unia Europejska podjęła decydujące kroki w kierunku transformacji systemów ogrzewania domów. Przyjęta nowelizacja dyrektywy dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków (EPBD)...

Czy ogrzewanie indukcyjne się opłaca?

Ogrzewanie indukcyjne ma kilka zalet, które sprawiają, że jest to popularny wybór w różnych gałęziach przemysłu. Jedną z podstawowych zalet jest szybki i wydajny proces nagrzewania. Nagrzewanie indukcyjne wykorzystuje pola...

Jak kupić węgiel bezpośrednio z kopalni?

Przed zakupem węgla bezpośrednio z kopalni ważne jest, aby zbadać i zidentyfikować różne rodzaje dostępnych kopalń. Istnieją różne rodzaje kopalń węgla, takie jak kopalnie podziemne, odkrywkowe i odkrywkowe. Każdy rodzaj...