Strona główna » Jak tanio ogrzać dom w 2023/2024 roku?
Jak tanio ogrzać dom w 20232024 roku

Jak tanio ogrzać dom w 2023/2024 roku?

Nie wiesz, jak skutecznie i tanio ogrzać swój dom oraz przygotować w nim ciepłą wodę? Jeżeli tak, to pomocny może być kalkulator kosztów ogrzewania. Informacje w nim zawarte jasno wskazują na to, że kotły na paliwa kopalne oraz bądź biomasę drzewną stale są zdecydowanie najdroższym rozwiązaniem. 

W jaki sposób zmniejszyć ceny za pompę ciepła?

Osoby zainteresowane pompami ciepła coraz częściej szukają sposobów na zredukowanie cen energii. W tym aspekcie nieocenione są taryfy energetyczne oraz niższy podatek VAT na prąd. Dzięki nim ceny związane z korzystaniem z pomp ciepła powinny być o wiele mniejsze. Kalkulator kosztów ogrzewania domu to bardzo ciekawe narzędzie, które potwierdza, że pompy ciepła – pomimo kryzysu energetycznego – nadal są niebywale opłacalnym rozwiązaniem.

Warto wiedzieć: Sezon grzewczy 2023/24 – kiedy się rozpoczyna?

Według oficjalnego raportu gruntowa pompa ciepła wraz z instalacją ogrzewania podłogowego nadal jest najtańszym źródłem ciepła dla budynku jednorodzinnego. 

Pompa ciepła i fotowoltaika – dlaczego warto?

Osoby zainteresowane ekonomicznymi rozwiązaniami niewątpliwie powinny postanowić na pompę ciepła wraz z fotowoltaiką. Co prawda, ogrzewanie samą pompą powietrze-woda jest bardziej opłacalne niż korzystanie z kondensacyjnego kotła gazowego, aczkolwiek w połączeniu z fotowoltaiką oszczędności mogą być jeszcze bardziej imponujące. Osoby stosujące instalację fotowoltaiczną mogą zredukować koszty eksploatacji pompy nawet o 50%.

Czytaj dalej: Jak ustawić piec na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym?

Osoby szukające patentu na tanie ogrzewanie swojego domu powinny więc zrezygnować z przestarzałych kotłów na paliwa kopalne czy biomasę drzewną, zastępując je pompami ciepła. Jeżeli jednak zależy Ci na jeszcze mocniejszej oszczędności, to postaw na fotowoltaikę. Z jej pomocą wysokie rachunki przestaną być problemem. 

Termomodernizacja jako sposób na oszczędność

Jeżeli interesuje Cię wyraźna oszczędność, to koniecznie musisz rozważyć termomodernizację swojego budynku. Badania wskazują, że im mniejsze jest zużycie energii, tym atrakcyjniejsze będą rachunki za ogrzewanie. Termomodernizacja jest więc jednym z najlepszych patentów na ewidentnego ograniczenie zużycia ciepła. Budynki poddane głębokiej termomodernizacji wypadają bardzo korzystnie pod kątem zużycia energii użytkowej.

Warto wiedzieć: Jaki najlepszy podkład pod panele ogrzewanie podłogowe?

Szczególnie rekomendowane jest dostosowywanie specyfiki budynków do programu Moje Ciepło. Dzięki temu korzystanie z nich będzie bardzo opłacalne i nie obciąży przesadnie naszej kieszeni. Decydując się na termomodernizację, można zatem liczyć na szereg niebywale wymiernych korzyści. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Ile kosztuje tona pellet?

Na cenę pelletu wpływa kilka czynników, a jednym z najważniejszych jest dostępność surowców. Pelety produkowane są ze sprasowanych trocin i innych odpadów drzewnych, a koszt tych materiałów może się zmieniać...

Co to jest pellet i ile kosztuje pellet w 2023?

Pelety to rodzaj biomasy ze źródła roślinnego. Produkowany z odpadów drzewnych pellet dostarcza energii dla Twojego domu lub firmy.

Ogrzewanie sufitowe – Zasada działania ogrzewania sufitowego

Ogrzewanie sufitowe polega na zainstalowaniu elementów grzejnych na suficie, pod powierzchnią podłogi powyżej, które następnie emitują ciepło w dół, w stronę przestrzeni mieszkalnej . Metoda ta zapewnia równomierne nagrzewanie się...

Jak zrobić pellet? Od A do Z

Aby wyprodukować pellet ze słomy, pierwszym krokiem jest zebranie i przygotowanie słomy. Słoma powinna być sucha i wolna od wszelkich zanieczyszczeń, takich jak ziemia, kamienie lub gruz. Ważne jest, aby...