Strona główna » Jak zagospodarować przestrzeń pod schodami?
Jak zagospodarować przestrzeń pod schodami

Jak zagospodarować przestrzeń pod schodami?

Efektywne zagospodarowanie przestrzeni pod schodami to dla wielu osób poważna zagwozdka. W praktyce jej wykorzystanie nie musi być jednak niczym trudnym. Istnieje bowiem wiele ciekawych opcji aranżacyjnych, idealnych nawet dla szczególnie wymagających osób. 

Funkcjonalny schowek – czemu warto na niego postawić?

Jeśli chcesz pomysłowo zagospodarować przestrzeń pod schodami, to warto zdecydować się na wykonanie praktycznego schowka. Na początku należy oczywiście zadbać o zabudowanie przestrzeni, aby całość wyglądała schludnie i estetycznie.

Czytaj więcej: Marmurowe, drewniane czy z betonu, czyli jakie schody wybrać do domu?

W schowku można przechowywać nie tylko artykuły codziennego użytku, ale też odkurzacze czy środki higieniczne. Wykorzystanie funkcjonalnego schowka nie tylko poprawi porządek w mieszkaniu, ale również sprawi, że przestrzeń pod schodami będzie wyglądała niebywale estetycznie. W odpowiednio wykonanym schowku można przechowywać nawet jedzenie, co oznacza, że spektrum jego zastosowań jest naprawdę bardzo szerokie. 

Stworzenie małej czytelni – idealny sposób na wykorzystanie przestrzeni pod schodami

Schody są bardzo ważnym elementem każdego piętrowego mieszkania, aczkolwiek ciekawe zagospodarowanie przestrzeni pod schodami nie jest prostym zadaniem. Jeśli nie jesteś fanem pełnej zabudowy oraz schowków, to ciekawą alternatywą może być stworzenie niewielkiej czytelni. Szczególnie dobrze sprawdzi się ona w przypadku schodów znajdujących się w pobliżu salonu. Jeśli chcesz wykonać niewielką czytelnię, to niezbędny jest zakup półek, na których będzie można wyeksponować swoją kolekcję książek.

Zobacz również: Jak odnowić schody bez cyklinowania? 5 najlepszych rozwiązań

Aby uzyskać wyjątkowy klimat, warto również zdecydować się na zamontowanie oświetlenia LED. Dzięki niemu przestrzeń będzie wyglądała znacznie bardziej efektywnie, a czytanie w nocy stanie się prawdziwą przyjemnością. Tworząc czytelnię, nie można też zapomnieć o stworzeniu miejsca do siedzenia. W tej roli dobrze sprawdzą się minimalistyczne krzesełka. 

Miejsce zabaw dla dzieci – hit czy kit?

Jeśli jesteś rodzicem i chcesz wykorzystać przestrzeń pod schodami w nieoczywisty sposób, to dobrą opcją może być stworzenie miejsca zabaw dla swoich pociech. W tym przypadku możliwości aranżacyjnych jest naprawdę sporo, aczkolwiek szczególną popularnością cieszą się mini domki, w których najmłodsi mogą poznawać otaczających ich świat.

Więcej informacji: Efektowne i funkcjonalne oświetlenie schodów jakie wybrać?

U starszych dzieci dobrym rozwiązaniem może być natomiast zakup biurka oraz stworzenie miejsca do nauki czy gry na laptopie. W tworzeniu miejsca zabaw dla dzieci istotną rolę odgrywa kolorystyka oraz szeroko pojęte dodatki, dzięki którym dzieci będą chętnie spędzały czas w nowym kąciku. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Ile kosztuje cyklinowanie parkietu?

Parkiet to rodzaj drewna stosowany w podłogach i produktach do podłóg drewnianych. Jest to rodzaj drewna, który powstaje poprzez łączenie ze sobą kawałków drewna, a następnie gotowanie ich na parze...

Łazienka bez płytek – odkryj nowe horyzonty aranżacyjne!

Łazienka bez tradycyjnych płytek? Jasne! Dzięki nowoczesnym technologiom mamy szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. Co zastosować zamiast klasycznej glazury? Tapety, fototapety, farby, drewno, okładziny czy szkło to tylko niektóre propozycje na...

Czy można spać w pokoju po malowaniu?

Spanie w świeżo pomalowanym pomieszczeniu może być niebezpieczne ze względu na ryzyko związane z wdychaniem oparów farby. Opary farb zawierają toksyny, które mogą powodować szereg objawów, w tym bóle i...

Jak podzielić pokój na pół bez wykorzystania ściany?

Podział pokoju na dwie oddzielne przestrzenie, bez konieczności stawiania ściany, jest częstym wyzwaniem, z którym mogą się spotkać właściciele mieszkań. W sytuacjach, gdy potrzebujemy dodatkowego pokoju, ale nie chcemy angażować...