Strona główna » Sprzedaż domów w Hiszpanii – plaga „dzikich lokatorów”

Sprzedaż domów w Hiszpanii – plaga „dzikich lokatorów”

W ostatnim czasie w Hiszpanii coraz bardziej popularne jest zjawisko dotyczące nielegalnego zajmowania lokali mieszkalnych przez przypadkowych lokatorów. Szczególnie często zdarza się to na terenach turystycznych. Media alarmują o wielu podejrzanych przypadkach. 

Kto zajmuje nieruchomości w Hiszpanii?

Dziennik „The Times” wypuścił obszerny reportaż, w którym zwrócił uwagę na coraz częstsze zjawisko związane z zajmowanie lokali Brytyjczyków przez zorganizowane gangi. Proceder ten w dużej mierze dotyka cudzoziemców, którzy mają swoje rezydencje na terenie Hiszpanii. Osoby poszkodowane mogą liczyć na pomoc prawną oraz wsparcie organizacji, które zajmują się tego typu przypadkami. 

Czytaj więcej: Jak zaprojektować łazienkę? Cennik projektu w 2023 rok

Specjaliści podkreślają, że dużą winą w rozpowszechnienie tego procederu można upatrywać w szkodliwym i absurdalny prawie, które odbija się zarówno na obywatelach Hiszpanii jak i cudzoziemcach. 

Skandaliczne przypadki zawłaszczenia lokali 

W związku z coraz częstszym pojawieniem się wyżej opisanego procederu, w mediach można znaleźć wiele historii osób, które zostały w ten sposób poszkodowane. Pewne małżeństwo Brytyjczyków przyjechało na Ibizę do swojej rezydencji i po przyjeździe zastali w swojej rezydencji dzikich lokatorów i co więcej – po zmieniane zamki.

Sprawdź również: Czym są i ile kosztują domy segmentowe 2023 roku?

Z pewnością była to bardzo przykra niespodzianka. Dodatkowo oburzające jest to, że zgodnie z prawem, do zakończenia eksmisji sądowej prawowici właściciele mają obowiązek opłacić wszelkie rachunku generowane przez „dzikich lokatorów”, a taki stan rzeczy może trwać nawet przez lata…

Warunki dzikich lokatorów 

W wielu przypadkach, osoby, które nielegalnie zajęły cudze nieruchomości za wyprowadzenie się rządają wysokich sum. Gangi zajmujące mieszkania i domy bardzo często sprzedają znalezione tam przedmioty, czyli mienie należące do prawowiwtych właścicieli. Mimo, że sytuacja jest naprawdę skandaliczna, a właściciele tracą w ten sposób grube pieniądze, prawnie jest ona bardzo trudna do rozwiązania…

Konsekwencją postępującego procederu jest skłonność właścicieli nieruchomości do opłacania firm zajmujących się eksmisją, które działają na granicy prawa. Wielu cudzoziemców będąc w desperacji decyduje się także na sprzedanie swoich nieruchomości. 

Warto wiedzieć: Ściany w salonie co jest obecnie najmodniejsze i ile kosztuje?

Sytuacja w Hiszpanii jest bardzo nieciekawa. Wiele osób boi się o swoje nieruchomości. Należy mieć nadzieję, że przy pomocy organizacji zajmujących się takimi procederami uda się podjąć skuteczną walkę z „dzikimi lokatorami” i zwrócić stracone pieniądze poszkodowanym. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kiedy kwitnie lawenda – Kiedy najładniejsza?

Lawenda jest popularną w Polsce rośliną ze względu na piękne kwiaty i przyjemny zapach. Sezon kwitnienia lawendy w Polsce rozpoczyna się zazwyczaj w czerwcu lub na początku lipca, w zależności...

mBank wprowadza Bezpieczny kredyt 2%. Na jakich warunkach?

mBank, jeden z największych graczy na polskim rynku bankowym, poszerza ofertę o „Bezpieczny kredyt 2%”. Jakie korzyści przynosi to klientom i czego można się po nim spodziewać? mBank, znany z...

Projekt domu parterowego ile kosztuje? Z garażem do 100m2, 120m2, 150m2

Projekt domu parterowego jest popularnym wyborem dla wielu właścicieli domów ze względu na swoją prostotę i praktyczność.

Róże pnące powtarzające kwitnienie cały sezon

Róże pnące to odmiana róż charakteryzująca się długimi pędami, które przypominają pnącza. Te róże są idealne do dodawania wysokości i wymiaru do ogrodu lub krajobrazu . Róże pnące, które kwitną...