Strona główna » Szukasz zlewu i pasującej do niego baterii dla swojej kuchni?
Szukasz zlewu i pasującej do niego baterii dla swojej kuchni

Szukasz zlewu i pasującej do niego baterii dla swojej kuchni?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, dlaczego wybór odpowiedniego zlewu i baterii do kuchni jest kluczowy dla zajmujących się wyposażaniem i aranżacją wnętrz specjalistów?

Oto, co musisz wiedzieć przed ich zakupem

Czy wiesz, dlaczego w naszym sklepie – Intar.pl – oba te elementy dostępne są w aż tylu opcjach, stylach i materiałach? Jeśli masz już ustalone własne potrzeby i oczekiwania, za Tobą połowa sukcesu. Teraz już tylko musisz poznać kilka sekretów dobrego wyboru zlewu i baterii do swojej kuchni. Co to za sekrety?

Z jakiego materiału powinny być wykonane zlew oraz bateria kuchenna? Dlaczego wybór tego materiału ma znaczenie?

Na początek bardzo dobra wiadomość – jeśli zdecydujesz się na zlewozmywaki marki Franke, czyli czołowego producenta akcesoriów kuchennych, stronę praktyczną Twojego wyboru będziesz mieć już załatwioną. Patrząc na to pod kątem użyteczności, trwałości czy funkcjonalności, w zasadzie nie ma znaczenia, czy postawisz na:

  • ceramikę Fracerm,
  • stal szlachetną,
  • Tectonite (materiał kompozytowy przypominający granit),
  • czy materiał znany jako Fragranite+ (połączenie granitu i plexiglasu).

Jeśli wybierzesz zlewozmywak Franke wykonany z któregokolwiek z tych materiałów, otrzymasz w zamian wytrzymałość na wysokie temperatury, uderzenia i zarysowania, a także łatwość utrzymania w czystości. Jeśli zaś chodzi o baterię pasującą do takiego zlewu, w grę wchodzą przede wszystkim stal szlachetna i mosiądz – z nich wykonywane są baterie kuchenne Franke. Takie połączenie to gwarancja długotrwałej, całkowicie bezawaryjnej współpracy dwóch idealnie dopasowanych do siebie elementów. Trudno w tym względzie o lepszy wybór.

Ile komór powinien mieć Twój zlewozmywak? W jaki sposób go zamontować?

Najbardziej popularnymi wersjami zlewozmywaków są cały czas zlewozmywaki z jedną lub z dwiema komorami. Na popularności zyskują jednak stale modele posiadające jedną dużą oraz jedną małą komorę. Wersje takie określa się potocznym mianem zlewozmywaków półtorakomorowych, a ich przydatność doceni każdy, kto np. często używa zlewu do płukania owoców lub warzyw. Pamiętaj jednak, aby – decydując się na model o konkretnej liczbie i rozmiarze komór – kierować się przede wszystkim dostępnym miejscem. Dodatkowo, jeśli posiadasz w swojej kuchni zmywarkę, być może zlewozmywak dwukomorowy okaże się już niepotrzebny. Wielu naszych klientów w takiej sytuacji wybiera model jednokomorowy i są z tego wyboru zadowoleni.

Zlewozmywaki Franke dostępne są w różnych wersjach, a ich wybór powinien zależeć m.in. od planowanego sposobu montażu. W ofercie Intar.pl. znajdziesz np.:

  • zlewozmywaki do podbudowania,
  • zlewozmywaki nakładane,
  • zlewozmywaki montowane na równi z blatem lub
  • zlewozmywaki SlimTop o płaskich krawędziach.

Każda z tych metod montażu ma swoje wady i zalety, jednak o ostatecznym wyborze najczęściej decydują względy zarówno estetyczne, jak i stylistyka pomieszczenia. W końcu o tę praktyczną stronę zlewozmywaka zadbała już marka Franke. Reszta, czyli jego wkomponowanie w całą kuchnię, to już kwestia naszych własnych upodobań.

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Czy filtr odwróconej osmozy się opłaca? Czym jest osmoza.

Odwrócona osmoza to proces filtracji wody, który usuwa zanieczyszczenia i zanieczyszczenia z wody, czyniąc ją bezpieczną do spożycia. Proces polega na przepuszczaniu wody przez półprzepuszczalną membranę, która przepuszcza tylko cząsteczki...

Remont domu w 2024 – sprawdź, jakie możesz uzyskać dofinansowanie

W 2024 roku możemy uzyskać dofinansowanie na remont własnych obiektów. Gdzie należy złożyć właściwy wniosek? Jakie warunki należy spełnić, by móc uzyskać określoną kwotę pieniędzy na remont na ocieplenie, czy...

Ruszył program Ciepłe Mieszkanie – czy są chętni?

W ostatnich latach rząd dotuje różne programy, a ostatnio ruszyło Ciepłe Mieszkanie. Celem tego programu jest poprawa efektywności energetycznej mieszkań, które znajdują się w budynkach wielorodzinnych. Oto dane informujące o...

Pozwolenie na uprawę konopi w Polsce – Jak uzyskać?

Zgodnie z prawem konopie mogą być uprawiane tylko do określonych celów, w tym tekstylnych, chemicznych, celulozowo-papierniczych, spożywczych i kosmetycznych.