Strona główna » Deweloper Atal Opinie, Realizacje, Inwestycje 2023

Deweloper Atal Opinie, Realizacje, Inwestycje 2023

Atal deweloper to polska firma deweloperska z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku krajowym i zagranicznym . Firma ma na swoim koncie wiele projektów, w tym duże, wieloletnie projekty mieszkaniowe oraz kameralne osiedla mieszkaniowe .

Atal deweloper jest znany ze swojego zaangażowania w innowacyjność i zrównoważony rozwój i jest pierwszym deweloperem w branży mieszkaniowej w Polsce, który wytwarza zieloną energię elektryczną z farmy do zasilania swoich bieżących inwestycji mieszkaniowych i biurowych .

Firma spotkała się z pozytywnym odzewem klientów, którzy poszukują mieszkań „pod klucz” i doceniają elastyczność dewelopera w zakresie indywidualnej aranżacji przestrzeni mieszkalnej .

Deweloper Atal – Najważniejsze dane

Wyniki finansowe Atal SA w Polsce za 2022 rok pokazują, że firma wygenerowała przychody przekraczające 1,65 miliarda złotych i osiągnęła zysk netto przekraczający 368 milionów złotych, co oznacza wzrost o 11,2 procent w porównaniu do poprzedniego roku​.

Atal S.A. to deweloper specjalizujący się w budowie kompleksów mieszkalnych, apartamentów i lokali komercyjnych, zlokalizowanych w największych miastach Polski. Założycielem i właścicielem Atal jest polski przedsiębiorca Zbigniew Juroszek, który ma 30-letnie doświadczenie zawodowe. Firma prowadzi również jeden z najbardziej zaawansowanych programów wykończenia mieszkań pod klucz – ATAL Design, z którego korzysta ponad 50% kupujących mieszkania​. Niestety, podczas mojego poszukiwania nie udało mi się znaleźć żadnych konkretnych recenzji czy opinii na temat Atal.

Jeśli chodzi o zrealizowane projekty, Atal zrealizował ponad 50 inwestycji deweloperskich na terenie całej Polski, sprzedając prawie 17 000 mieszkań o łącznej powierzchni ponad 1 milion metrów kwadratowych. Te wyniki plasują Atal wśród największych deweloperów w kraju​​.

Sprawdź również: Pierwsze Mieszkanie 2023 – nowy program rządu

Filozofia i misja Atal deweloper koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości, innowacyjnych i zrównoważonych przestrzeni życiowych, które spełniają potrzeby klientów. Program firmy „Czas na mieszkanie”, który oferuje gwarancję ceny i finansowanie do września 2023 r., jest przykładem jej zaangażowania w zapewnianie przystępnych cenowo opcji mieszkaniowych . Atal deweloper ceni sobie również przejrzystość i opinie klientów, o czym świadczą raporty odbiorowe przygotowane przez inżynierów firmy oraz opinie dostępne na jej stronie internetowej oparte na danych rynkowych .

Atal deweloper oferuje szereg usług, w tym budownictwo, zarządzanie projektami i działalność deweloperską. Stabilność finansowa spółki pozwala na realizację projektów biurowych obok projektów mieszkaniowych . W 2019 roku Atal deweloper zawarł ponad 3196 umów deweloperskich i przedwstępnych . Firma ma ugruntowaną reputację w branży i należy do największych deweloperów w Polsce . Ogólnie rzecz biorąc, zaangażowanie Atal Developers w zrównoważony rozwój, innowacyjność i zadowolenie klientów sprawia, że ​​jest to wiodący gracz na polskim rynku nieruchomości.

Dane finansowe deweloperów Atal

Atal deweloper, jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, miał za sobą udany rok finansowy 2022. Według ich raportu spółka osiągnęła 469,4 mln zł przychodów i 76,3 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej . W rzeczywistości Grupa Atal odnotowała najwyższy w historii zysk z przychodami na poziomie 1,658 mld zł . Oczekuje się, że ten sukces będzie kontynuowany, a deweloper ma wygenerować ok. 101 mln zł przychodów w III kwartale i 230 mln zł w IV kwartale . Prowadzone i planowane inwestycje deweloperskie spółki mają przyczynić się do wzrostu liczby oddawanych mieszkań . Ogólnie wyniki finansowe Atal deweloper są imponujące, aw kolejnych okresach spodziewany jest dynamiczny wzrost skali działalności .

Warto wiedzieć: Dofinansowanie do pompy ciepła w 2023 roku

Analiza kondycji finansowej Atal deweloper wskazuje na pozytywne perspektywy dla spółki. Spółka poprawia swoje wyniki finansowe w ostatnich latach i oczekuje się, że będzie to robić nadal . Firma ma silną pozycję i jest w stanie dobrze sobie radzić nawet w warunkach gorszej koniunktury . Ponadto realizacje firmy charakteryzują się dużym rozmachem i różnorodnością . Oczekuje się, że wyniki finansowe spółki będą się poprawiać w kolejnych latach . Dobre wyniki finansowe Atal deweloper są świadectwem zdolności jej kierownictwa do poruszania się po rynku i dokonywania strategicznych inwestycji.

Atal deweloper zebrał pozytywne opinie zarówno od klientów, jak i pracowników. Firma ma reputację oferowania umów o pracę na czas nieokreślony, co jest wysoko cenione przez pracowników . Dodatkowo firma podpisała dużą liczbę umów deweloperskich i przedwstępnych, co świadczy o wysokim poziomie zadowolenia klientów . Sukces Atal deweloper na rynku jest wynikiem zdolności do zapewnienia wysokiej jakości mieszkań i doskonałej obsługi klienta.

Recenzje i opinie deweloperów Atal

Atal deweloper otrzymał generalnie pozytywne recenzje i opinie od klientów. Według szczególnie zadowoleni z oferty firmy Atal są klienci, którzy chcą zamieszkać w gotowym do użytku mieszkaniu pod klucz. Dodatkowo deweloper oferuje program „Czas na Mieszkania”, gwarantujący ceny i dający czas na pozyskanie finansowania do września 2023 roku . Jednak niektórzy klienci wyrazili zaniepokojenie traktowaniem pracowników i odejściem doświadczonych pracowników w ostatnich latach . Niemniej jednak wieloletnie doświadczenie i dobra reputacja firmy Atal w branży pozwoliły utrzymać pozytywny wizerunek wśród klientów .

Warto wiedzieć: Ile kosztuje projekt aranżacji wnętrz?

Eksperci branżowi również odnieśli się do Atal deweloper. Spółka jest jednym z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce . Według Atal zanotował w 2022 roku zysk operacyjny w wysokości 64,46 mln zł i oddał do użytku 3380 mieszkań. Dla porównania, w tym samym roku spółka zawarła 2091 umów deweloperskich i przedwstępnych . Jednak marża zysku spółki spadła w ostatnich latach, a zysk operacyjny spadł ze 123,84 mln zł w 2021 roku . Mimo to Atal pozostaje liczącym się graczem na rynku nieruchomości, obecnym w największych miastach, takich jak Kraków, Katowice, Łódź, Wrocław czy Warszawa .

Czytaj dalej: Pozwolenie na budowę domu drewnianego – czy jest konieczne?

W porównaniu z innymi deweloperami, Atal generalnie otrzymuje pozytywne opinie zarówno od klientów, jak i ekspertów branżowych. Według Atal S.A. Cieszyn otrzymał 276 pozytywnych opinii, a klienci wyrażali zadowolenie z kadry zarządzającej i atmosfery panującej w firmie. Potrzebne są jednak bardziej kompleksowe porównania z innymi deweloperami, aby w pełni zrozumieć pozycję konkurencyjną Atal na rynku. Niemniej jednak dobra reputacja Atal i dotychczasowe osiągnięcia sugerują, że firma jest dobrze przygotowana do przyszłego rozwoju i odniesienia sukcesu w branży nieruchomości.

Projekty i plany deweloperów Atal

Atal deweloper zrealizował wiele udanych projektów w całej Polsce, pokazując swoją różnorodność i doświadczenie w branży nieruchomości. Jedną z ich najmniejszych inwestycji jest Willa „Rosa” we Wrocławiu, która liczy zaledwie kilka lokali . Spółka ma jednak na swoim koncie również większe projekty, takie jak Osiedle Słoneczne w Krakowie, które obejmuje ponad 400 mieszkań. Zrealizowane projekty Atal deweloper to przykład zaangażowania w jakość i dbałość o szczegóły, dzięki czemu każda inwestycja odpowiada potrzebom i oczekiwaniom jej mieszkańców.

Atal deweloper prowadzi obecnie kilka projektów w różnych miastach w całej Polsce, w tym w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu i Warszawie . Program firmy „Czas na mieszkanie” oferuje gwarancję ceny i finansowanie do września 2023 r., ułatwiając zakup wymarzonego mieszkania osobom fizycznym . W maju 2023 roku Grupa Atal ogłosiła plany wprowadzenia do sprzedaży 18 nowych projektów obejmujących około 3,3 tys. mkw. lokali . Projekty te jeszcze bardziej rozszerzą obecność firmy na rynku nieruchomości i zapewnią więcej możliwości osobom poszukującym mieszkań wysokiej jakości.

Pozwolenie na budowę domu drewnianego – czy jest konieczne?

Atal deweloper jest zaangażowany w ciągły wzrost i ekspansję w branży nieruchomości. Pozytywne opinie firmy wśród osób poszukujących mieszkań pod klucz świadczą o jej zaangażowaniu w zadowolenie klienta . Atal deweloper kładzie również duży nacisk na przywództwo i rozwój pracowników, uznając, że zmotywowana i kreatywna siła robocza jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu .

W 2022 roku firma osiągnęła doskonałe wyniki, dodatkowo umacniając swoją pozycję czołowego dewelopera w Polsce . Ponieważ Atal Developers wciąż się rozwija i wprowadza innowacje, bez wątpienia odegra znaczącą rolę w kształtowaniu przyszłości branży nieruchomości w Polsce i poza nią.

Deweloper Atal Opinie Klientów – Podziel się

Cezary Kowalski

Ponad 15 lat doświadczenia w branży budowlanej. Od 4 lat udzielam się jako specjalista w branży budowlanej. Tworzę i publikuje poradniki, które mogą pomóc w mniejszych i większych remontach. Wykorzystaj moje liczne poradniki i Tipy do przyjemnego remontu swojego mieszkania bądź budowy domu.

  1. Ogólna ocena:

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Deweloper Murapol Opinie, Realizacje, Inwestycje 2023

Murapol S.A. to czołowy deweloper w Polsce, którego historia sięga 2001 roku. Firma zrealizowała ponad 80 inwestycji w 12 miastach na terenie całego kraju, w tym nowoczesne apartamenty w Łodzi,...

Deweloper Victoria Dom Opinie, Realizacje, Inwestycje 2023

Victoria Dom to deweloper o ugruntowanej pozycji, działający na rynku od 19 lat, mający na swoim koncie kilka inwestycji w Warszawie . Firma słynie z ciekawych propozycji układów mieszkań i...

Deweloper Invest Komfort Opinie, Realizacje, Inwestycje 2023

Invest Komfort to działająca od 1995 roku firma deweloperska, której misją jest tworzenie mieszkań opowiadających historie o relacjach między ludźmi a ich otoczeniem, kulturą i sztuką . W tym czasie...

Deweloper Develia Opinie, Realizacje, Inwestycje 2023

Deweloper Develia to wiodący polski deweloper o znaczącej obecności na rynku nieruchomości. Firma ma bogatą historię i przeszła kilka zmian własnościowych i nazwowych, a jej początki sięgają LC Corp ....