Strona główna » Ile kosztuje montaż zestawu podtynkowego?
Ile kosztuje montaż zestawu podtynkowego

Ile kosztuje montaż zestawu podtynkowego?

Zestawy toaletowe podtynkowe są popularnym wyborem dla wielu osób, ponieważ są wygodniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu niż tradycyjne toalety. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z różnic między miską toaletową tradycyjną a podtynkową.

Może to prowadzić do nieporozumień przy podejmowaniu decyzji o tym, jaki rodzaj toalety kupić. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć zalety i wady każdego typu, aby móc dokonać świadomego wyboru.

Od czego zależy cena montażu zestawu podtynkowego?

Miski toaletowe podtynkowe wymagają nowej rury doprowadzającej wodę do muszli klozetowej. Wymaga to dodatkowej pracy, ponieważ wymaga wyrwania starych rur i zainstalowania nowych. Może to być bardzo kosztowne ze względu na potrzebę hydraulika i potrzebę zatwierdzenia przez miasto. Dodatkowo jest to również niewygodne, ponieważ cały dom musi być osuszany i napełniany za każdym razem, gdy korzystasz z nowej toalety.

Czytaj również: Ile kosztuje układanie płytek w łazience?

Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co wiąże się z przejściem z tradycyjnego zestawu na zestaw podtynkowy, aby zaplanować budżet na niezbędne prace. Dodatkowo instalacja zestawu podtynkowego jest również bardzo kosztowna, ponieważ wymaga współpracy z miastem urzędników i zatrudnić wykonawcę. Wynika to z faktu, że toalety podtynkowe wymagają nowych przewodów hydraulicznych, które przed rozpoczęciem prac muszą zostać zatwierdzone przez władze lokalne. Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować kosztownymi karami dla właściciela domu. Dlatego ważne jest, aby zatrudnić wykonawcę, który jest wystarczająco doświadczony, aby poradzić sobie z tymi miejskimi wymogami biurokratycznymi. Przejście na zestaw podtynkowy jest również bardzo kosztowne, ponieważ wymaga ponownego okablowania całego domu i dodania nowych linii hydraulicznych.

Cennik montażu stelaża WC w 2024 roku

  • Montaż zestawu podtynkowego w 2024 roku to wydatek 250 – 500 zł.
  • Koszt zestawu podtynkowego - 500 – 2200 zł.
  • Do ceny montażu trzeba także doliczyć koszt zabudowy stelaża i prac wykończeniowych - 400 – 600 zł.

Dzieje się tak dlatego, że zestawy podtynkowe nie wykorzystują tradycyjnych otworów w ścianach czy podłogach do łączenia rur. Zamiast tego używają niestandardowych okuć, które muszą być instalowane przez hydraulika. Dodatkowo niektóre zestawy podtynkowe mają specjalne złączki, których należy użyć, aby woda pod ciśnieniem prawidłowo docierała do miski.

Nieprzestrzeganie tych zasad może spowodować wycieki z domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej z powodu niewłaściwej instalacji. Jednak większość toalet podtynkowych jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości niż tradycyjne toalety, ponieważ jest mniej powierzchni, na których może gromadzić się brud i bakterie . Dzięki temu są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu i bardziej higieniczne niż tradycyjne toalety.

Co składa się na montaż zestawu podtynkowego?

Ponadto miski toaletowe podtynkowe są również znacznie bardziej kompaktowe niż tradycyjne toalety, dzięki czemu zajmują mniej miejsca w łazience. To sprawia, że ​​są idealne, jeśli chcesz mieć łatwą do czyszczenia toaletę, która wygląda elegancko i nowocześnie w Twojej łazience! Podtynkowa toaleta umożliwia również łatwy dostęp w nagłych wypadkach, ponieważ znajduje się dokładnie na poziomie podłogi, a nie pod nią dom jak inne toalety. To znacznie ułatwia dostęp, gdy potrzebujesz skorzystać z łazienki poza miastem lub w sytuacji awaryjnej, gdy nie możesz wezwać hydraulika! Ponadto niektóre modele toalet podtynkowych umożliwiają nawet umieszczenie umywalki tuż pod toaletą, dzięki czemu można umyć ręce przed wyjściem z łazienki!

Czytaj również: Ile kosztuje remont łazienki w bloku?

Co więcej, zainstalowanie zestawu podtynkowego umożliwia umieszczenie skrzynkę kontrolną w bezpiecznym, suchym miejscu, na przykład pod domem, zamiast w mokrej piwnicy, gdzie może łatwo zalać. To sprawia, że ​​jest niezwykle wszechstronny, ponieważ w razie potrzeby możesz łatwo przenosić skrzynkę kontrolną z jednego miejsca do drugiego! To sprawia, że ​​są one niezwykle przydatne nawet w porównaniu z tradycyjnymi toaletami, ponieważ zapewniają znacznie większą elastyczność niż tradycyjne toalety!

Montaż stelaża sanitarnego - rodzaje i koszty

Ogólnie rzecz biorąc, przejście z tradycyjnego zestawu toalet na toalety podtynkowe może być kosztowne i niewygodne ze względu na dodatkową pracę i wymagania władz lokalnych. Nie oznacza to jednak, że wszystkie toalety podtynkowe są drogie lub trudne do zainstalowania w porównaniu z tradycyjnymi toaletami.

Warto wiedzieć: Ile kosztuje układanie mozaiki z płytek?

Aby zapewnić powodzenie przy każdej zmianie spłukiwania, ważne jest, aby właściciele domów, którzy chcą tego typu toalety, uwzględnili w budżecie dodatkowe koszty, a także wcześniej skonsultowali się z profesjonalistami zgodnie z wymogami władz, aby dokładnie wiedzieli, w co się pakują z tą poważną zmianą!

Firmy zajmujące się montażem zestawu podtynkowego w 2024

Cezary Kowalski

Ponad 15 lat doświadczenia w branży budowlanej. Od 4 lat udzielam się jako specjalista w branży budowlanej. Tworzę i publikuje poradniki, które mogą pomóc w mniejszych i większych remontach. Wykorzystaj moje liczne poradniki i Tipy do przyjemnego remontu swojego mieszkania bądź budowy domu.

Ile kosztuje usługa geodety?

Geodeta musi najpierw zbadać teren, aby stworzyć mapę tego obszaru. Następnie muszą zbadać obszar pod wodą, aby również stworzyć mapę tego obszaru.

Ile kosztuje kilo miedzi?

Miedź jest niezbędnym surowcem stosowanym w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w budownictwie, elektronice i transporcie. Ze względu na wysoką przewodność, trwałość i plastyczność miedź jest popularnym wyborem do okablowania i...

Spłuczka przepuszcza wodę – Jak naprawić?

Nieszczelna spłuczka to częsty problem, który, jeśli nie zostanie rozwiązany, może prowadzić do szeregu problemów. Aby zapobiec dalszym szkodom i marnowaniu wody, należy rozwiązać problem tak szybko, jak to możliwe....

Ile kosztuje nadanie numeru domu? Ile trwa i gdzie złożyć wniosek

Numer domu to unikalny identyfikator przypisany do nieruchomości, który jest używany do różnych celów, takich jak dostarczanie poczty, służba ratunkowa i naliczanie podatku od nieruchomości. Jest to niezbędny element każdej...