Strona główna » Ile kosztuje wykonanie sufitu podwieszanego?
Ile kosztuje wykonanie sufitu podwieszanego

Ile kosztuje wykonanie sufitu podwieszanego?

Sufity podwieszane to atrakcyjne, wszechstronne dodatki do domu, które mogą zwiększyć funkcjonalność i wartość domu. Jednak wiele osób źle rozumie sufity podwieszane i uważa, że ​​są one droższe niż sufity podwieszane. Właściwy montaż jest najważniejszym czynnikiem decydującym o koszcie sufitu podwieszanego. Właściwy montaż sprawia również, że sufity podwieszane są bardziej ekonomiczne niż sufity podwieszane, ponieważ wymagają mniej pracy i można je dostosować do konkretnych potrzeb.

Ogólnie rzecz biorąc, korzyści z sufitu podwieszanego znacznie przewyższają niewielkie koszty związane z jego instalacją. Jednym z powodów, dla których sufity podwieszane są tańsze niż sufity podwieszane, jest to, że montaż wymaga mniej pracy.

Dlaczego warto zdecydować się na wykonanie sufitu podwieszanego?

Montaż sufitu podwieszanego wymaga mniej kroków niż w przypadku sufitu podwieszanego. To sprawia, że ​​sufity podwieszane to łatwy wybór dla każdego majsterkowicza. Ponadto niektórzy właściciele domów decydują się na zatrudnienie wykonawców na ten krok. Zatrudnianie wykonawców jest jednak znacznie łatwiejsze niż robienie tego samodzielnie.

Ponadto wykonawcy będą w stanie zainstalować sufit szybciej i wydajniej niż samodzielnie. Z tych powodów często korzysta się z usług wykonawców podczas montażu sufitu podwieszanego. Innym powodem, dla którego sufity podwieszane są tańsze niż sufity podwieszane, jest to, że używają standardowych materiałów zamiast specjalnych. Standardowe materiały ułatwiają montaż sufitu, ponieważ są łatwo dostępne w większości sklepów z artykułami dla majsterkowiczów.

Z jakich elementów i materiałów składa się sufit podwieszany?

Ułatwia to porównywanie kosztów między materiałami, takimi jak belki aluminiowe i stalowe. Łatwiej jest również znaleźć materiały, jeśli masz je już pod ręką - nie trzeba chodzić do sklepu! Ponadto większość projektów sufitów podwieszanych można dostosować do potrzeb dowolnej przestrzeni, w której są instalowane. To czyni je szczególnie przydatnymi podczas modernizacji starszego domu lub budynku. Instalacja sufitu podwieszanego ma wiele zalet w porównaniu z opuszczaniem sufit podwieszany zamiast ścian.

Czytaj więcej: Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych z ościeżnicą?

Ile kosztuje montaż podwieszanego sufitu?

Po pierwsze, sufit podwieszany można łatwo dostosować do potrzeb konkretnego pomieszczenia, na przykład dodając oświetlenie lub otwory wentylacyjne. Dzięki temu idealnie nadaje się do pomieszczeń wymagających określonej wysokości sufitu, takich jak łazienki lub garaże. Po drugie, montaż sufitu podwieszanego umożliwia wykorzystanie przestrzeni nad sufitem do przechowywania lub innych celów. Pomimo faktu, że montaż sufitów podwieszanych jest prostszy niż sufitów podwieszanych, obydwa rodzaje instalacji wiążą się z pewnymi komplikacjami.

Cennik montażu podwieszanego sufitu w roku 2023

  • Tradycyjna oprawa ledowa wpuszczana – cena ok. 10 zł
  • Oprawa downlight ledowa - cena od 20 zł
  • Oprawa liniowa ledowa wielopunktowa – cena od 50 zł/m
  • Pasek ledowy – cena 20-30 zł/m
  • Zasilacz i pilot – cena 150 zł

  • Najprostsze, jednopoziomowe sufity kasetonowe to wydatek rzędu 55 do prawie 80 złotych za metr kwadratowy.
  • Jednopoziomowy sufit z płyt kartonowo-gipsowych to wydatek rzędu 75 do 85 złotych za metr kwadratowy.

Montaż sufitów podwieszanych jest znacznie bardziej skomplikowany niż w przypadku sufitów podwieszanych, ponieważ przed rozpoczęciem procesu montażu konieczne są belki nośne. Ponadto materiały wymagane do systemu podwieszanego są zwykle droższe niż materiały potrzebne do sufitów podwieszanych, ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o bardziej inżynierii w porównaniu ze standardowymi materiałami, takimi jak płyty gipsowo-kartonowe lub panele.

Więcej informacji: Jak wybrać dobre okna do domu?

Dla porównania, materiały wymagane do sufitów podwieszanych są często droższe ze względu na ich wszechstronną konstrukcję w porównaniu z materiałami wymaganymi do wykonania standardowych sufitów podwieszanych.

Z jakich gotowych systemów skorzystać montując sufit podwieszany?

Na przykład niektóre systemy wykorzystują aluminiowe belki nośne, podczas gdy inne zamiast nich wykorzystują belki stalowe. Niektóre systemy zawierają nawet betonowe wsporniki pod systemami belek inżynierskich zamiast belek stalowych! Rodzaj materiału ma również znaczenie przy obliczaniu kosztów - metalowe belki mogą się bardzo nagrzewać, jeśli nie są odpowiednio izolowane i wymagają wysokiej jakości materiałów izolacyjnych w porównaniu z innymi opcjami, takimi jak płyty gipsowo-kartonowe lub panele akustyczne.

Płyty karton gips w podwieszonym suficie

Pomimo ich popularności wśród właścicieli domów i wykonawców podobnie wiele osób nie wierzy, że instalacja sufitu podwieszanego jest warta dodatkowych kosztów ze względu na postrzeganą złożoność i dodatkowe wydatki w porównaniu z sufitami podwieszanymi.

Warto wiedzieć: Pierwsze Mieszkanie 2023 – nowy program rządu

Uważają, że instalacja zwiększa niepotrzebną złożoność i koszty, ponieważ belki nośne muszą być zainstalowane przed zawieszeniem samych paneli. Ponadto niektórzy ludzie uważają, że materiały stosowane w systemach podwieszeń są droższe niż te wymagane w przypadku standardowych metod instalacji, takich jak sufity podwieszane, ponieważ metale specjalne, takie jak stal, są zwykle droższe niż produkty aluminiowe lub drewniane stosowane w standardowych panelach i kratownicach.

Firmy zajmujące się montażem sufitów w 2024

Cezary Kowalski

Ponad 15 lat doświadczenia w branży budowlanej. Od 4 lat udzielam się jako specjalista w branży budowlanej. Tworzę i publikuje poradniki, które mogą pomóc w mniejszych i większych remontach. Wykorzystaj moje liczne poradniki i Tipy do przyjemnego remontu swojego mieszkania bądź budowy domu.

Ile kosztują dobre drzwi zewnętrzne? Drzwi PCV z montażem

Koszt drzwi zewnętrznych może się znacznie różnić w zależności od kilku czynników.

Ściany w salonie co jest obecnie najmodniejsze i ile kosztuje?

Ściany w salonie przeszły długą drogę od ich tradycyjnego zastosowania jako funkcjonalnego elementu w domu.

Ile kosztuje elewacja z tynku silikonowego?

Tynk silikonowy jest popularnym wyborem na elewacje ze względu na swoje unikalne właściwości i zalety. Jest to rodzaj tynku, który jako spoiwo zawiera żywice silikonowe, co zapewnia mu doskonałą trwałość...

Skuteczne mycie elewacji domu – praktyczny przewodnik

Czysta i zadbana elewacja to wizytówka każdego budynku. Regularne mycie elewacji nie tylko poprawia estetykę, ale także przedłuża żywotność powierzchni zewnętrznych, chroniąc je przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi i zabrudzeniami. W...