Strona główna » Remont Mieszkania Kołobrzeg 10 Najlepszych Firm – Cena

Remont Mieszkania Kołobrzeg 10 Najlepszych Firm – Cena

Remont
Remont Mieszkania

W naszej bazie znajdziesz już ponad 176 firm z miasta Kołobrzeg, które oferują remonty mieszkań. Dzięki nam mieszkańcy miasta Kołobrzeg mogą zlecić swoje usługi dla top 10 firm. Mieszkańcy Kołobrzeg złożyli już ponad 3330 ofert na remont mieszkania. Na podstawie wykonany realizacji przygotowaliśmy ranking firm oferujących Remont Mieszkania Kołobrzeg.

Baza najlepszych firm z miasta Kołobrzeg

Remont mieszkania może być żmudnym i kosztownym doświadczeniem dla właściciela domu. Jednak zmiany dokonane w mieszkaniu podczas fazy remontu mogą mieć trwały wpływ na sposób życia danej osoby. Chociaż remonty mogą być kosztowne i czasochłonne, mogą również poprawić jakość życia. Dlatego wszelkie zmiany w mieszkaniu muszą być dobrze przemyślane.

Cennik Remontów Mieszkań w Kołobrzeg

Przebudowa przestrzeni mieszkalnej okazała się droższa niż oczekiwano. Pierwotny kosztorys nie obejmował kosztów materiałów i robocizny. W związku z tym ostateczna cena remontu znacznie przekroczyła wstępne oszacowanie. Niektóre z nieoczekiwanych kosztów obejmowały naprawy hydrauliczne, nowe instalacje elektryczne i dekoracje. Wiele materiałów użytych podczas renowacji zostało uszkodzonych podczas procesu. Spowodowało to duże wydatki, ponieważ trzeba było kupić nowe materiały. Dlatego staranne planowanie jest niezbędne do udanej renowacji mieszkania.

Usługi malarskie, tapicerskie, gipsowanie Kołobrzeg

Wykonywane usługi – czynności (robocizna netto)JednostkaCena netto
Malowanie wnętrz farbą emulsyjną (dwukrotne) – w jednym kolorzem219,50-24,00zł
Gruntowanie ścian i sufitów (typu UNI-grunt)m29,50-13,00zł
Zrywanie starych tapetm220,00-29,00zł
Wygładzanie ścian i sufitów (2/3-krotne ze szlifowaniem), gładź gipsowam239,50-47,00zł
Malowanie glazury i terakotym255,00-60,00zł
Skrobanie ścian i sufitów – usunięcie starych farbm217,00-22,00zł
Tapetowanie ścianm250,00-65,00zł
Malowanie drzwim2130,00-180zł
Malowanie grzejnikówżebro14,00-18,00zł
Drobne szpachlowanie, uzupełnianie ubytków na ścianach i sufitachm212,00-20,50zł

Proces renowacji trwał znacznie dłużej niż oczekiwano. Pierwotny plan zakładał zakończenie prac w ciągu czterech miesięcy. Trwało to jednak znacznie dłużej z powodu niespodziewanych komplikacji. Jednym z problemów był wyciek w jednej z łazienek na piętrze, który wymagał naprawy przed kontynuowaniem prac. Innym problemem była miejska magistrala wodociągowa, która zakłóciła dostawy wody do tego obszaru. Ukończenie wszystkiego i włączenie mediów trwało do sierpnia. Właściciel był zadowolony z tego, jak dobrze jego kontrahenci poradzili sobie z nieoczekiwanymi komplikacjami, ale żałował, że nie wiedział o nich wcześniej, aby mógł sam je naprawić. Jego kontrahenci również dobrze radzili sobie z jego codziennymi prośbami o drobne zmiany i poprawki przez cały czteromiesięczny okres realizacji projektu. Wolałby jednak zobaczyć, jak dokonują poważnych zmian w oparciu o jego początkowe plany, zamiast po prostu wprowadzać drobne poprawki.

Usługi malarskie, tapicerskie, gipsowanie Kołobrzeg

Wykonywane usługi – czynności (robocizna netto)JednostkaCena netto
Tynkowanie metodą tradycyjną ścian i sufitówm232,00-39,00zł
Obsadzenie kątowników/narożników tynkarskichmb.21,00zł
Montaż listew prowadzącychmb.12,00zł
Obróbka otworów okiennychmb.45,00zł
Wyburzanie ścian działowych do gr. 18 cm.m2100,00-150,00zł
Skuwanie tynkum225,00-29,00zł
Uzupełnienie ubytku tynku – bruzd po wyburzonych ścianachmb.22,00-27,00zł
Wykonanie wylewki samopoziomującejm232,00-37,00zł
Wykonanie wylewki ciężkiejm240,00-45,00zł
Tynki dekoracyjne, strukturalnem2100,00-130,00zł
Montaż drzwi wewnętrznych z ościeżnicąszt.250,00-290,00zł
Montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicąszt.500,00-600,00zł
Podcięcie drzwi wewnętrznychszt.60,00zł
Montaż parapetów wewnętrznych konglomerat, płyta, kamieńmb.90,00-150,00zł
Montaż pustaków szklanych – luxferówm2190,00-250,00zł

Z jednej strony przebudowa przestrzeni życiowej stworzyła więcej miejsca do poruszania się po mieszkaniu. Poprzedni lokatorzy mieszkali w jednym małym pokoju w tym dwupokojowym mieszkaniu. Nie byli w stanie wykorzystać całej przestrzeni w swoich pomieszczeniach mieszkalnych ze względu na mały rozmiar ich pokoju. Nowy układ obejmował jedną dużą część dzienną wraz z dwoma mniejszymi pokojami, z których każdy miał dołączoną łazienkę. Zapewniło im to więcej miejsca niż wcześniej i zwolniło cenne miejsce na ścianach na meble i elementy dekoracyjne.

Renowacja poprawiła również wygląd przestrzeni mieszkalnej i wyposażenie, mimo że spowodowała po drodze nieoczekiwane problemy. Poprzedni lokatorzy dbali o to, by ich mieszkanie wyglądało tak samo, jak wtedy, gdy się wprowadzili, ale od tamtej pory niczego nie aktualizowali. Nowy układ zapewniał lepszą jakość mebli i narzędzi, takich jak nowszy system ciepłej wody i większe szafy niż to, co mieli wcześniej. Te zmiany sprawiły, że ich życie stało się znacznie łatwiejsze i wyglądało lepiej niż przed rozpoczęciem remontu mieszkania.

Remont mieszkania może być kosztowny i czasochłonny, ale może również poprawić jakość życia dzięki większej przestrzeni i lepszym udogodnieniom. Chociaż pomyślna przebudowa wymaga starannego planowania, może prowadzić do szczęśliwszych mieszkańców, jeśli zostanie skutecznie przeprowadzona podczas spotkań przed rozpoczęciem budowy z wykonawcami i kierownikami budowy.

Podziel się opiniami o firmach z miejscowości Kołobrzeg

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Remont Mieszkania Dziwnów 10 Najlepszych Firm – Cena

W naszej bazie znajdziesz już ponad 176 firm z miasta Dziwnów, które oferują remonty mieszkań. Dzięki nam mieszkańcy miasta Dziwnów mogą zlecić swoje usługi dla top 10 firm. Na podstawie...

Remont Mieszkania Stargard 10 Najlepszych Firm – Cena

W naszej bazie znajdziesz już ponad 176 firm z miasta Stargard, które oferują remonty mieszkań. Dzięki nam mieszkańcy miasta Stargard mogą zlecić swoje usługi dla top 10 firm. Mieszkańcy Stargard...

Remont Mieszkania Szczecin 10 Najlepszych Firm – Cena

W naszej bazie znajdziesz już ponad 176 firm z miasta Szczecin, które oferują remonty mieszkań. Dzięki nam mieszkańcy miasta Szczecin mogą zlecić swoje usługi dla top 10 firm. Mieszkańcy Szczecin...

Remont Mieszkania Choszczno 10 Najlepszych Firm – Cena

W naszej bazie znajdziesz już ponad 200 firm z miasta Choszczno, które oferują remonty mieszkań.