Strona główna » „Mieszkanie za remont” – nowa edycja programu w Katowicach!
Mieszkanie za remont - nowa edycja programu w Katowicach

„Mieszkanie za remont” – nowa edycja programu w Katowicach!

Rusza nowa tura katowickiego programu nieruchomościowego. Osoby, które zdecydują się na remont jednego ze wskazanych mieszkań, będą mogły je następnie wynająć od miasta na preferencyjnych warunkach. 

„Mieszkanie za remont” – szczegóły dotyczące programu 

To już XXI edycja, w której państwo przedstawia lokale kwalifikujące się do inicjatywy. W tym roku będą to mieszkania znajdujące się głównie w Śródmieściu (w szczególności ulice 3-go Maja, Słowackiego, Staromiejska, Batorego, Mielęckiego, Kościuszki). Zakwalifikowane zostaną także nieruchomości na terenie Zawodzia (ul. 1 Maja), Szopienicach-Burowcu (ul. Zamenhofa) oraz Ligocie-Panewnikach (ulice Piotrowicka, Kołobrzeska, Słupska). Osoba może je wynająć poniżej ceny rynkowej za wkład wniesiony w odnowienie. 

Czytaj dalej: Remont Mieszkania Katowice 10 Najlepszych Firm – Cena

Do wynajmu zostanie przeznaczone łącznie 35 mieszań. Ich powierzchnia jest bardzo zróżnicowana, najmniejszy metraż to 17 mkw (kawalerka), największe zaś to mieszkanie o powierzchni 72 mkw. Z uwagi na spore rozbieżności w zakresie metrażu oraz lokalizacji, stawki za 1 mkw wahają się w przedziale od 3,11 zł do 7,41 zł. 

Jak zakwalifikować się do nowej tury? 

Jak podało miasto, każdy z lokali wymaga innego zakresu prac. Aby móc wziąć udział w programie, należy spełnić kryterium dochodowe. Zakwalifikowane zostaną osoby, które wykażą przychód w granicach od 2382,66 zł do 6353,76 zł. Jeśli chodzi o wieloosobowe gospodarstwa domowe, dochód przypadający na jedną osobę musi oscylować w granicach od 1588,44 zł do 4129,94 zł. Wskazano również na drugi warunek. Aby móc starać się o uczestnictwo w programie, nie można mieć zaległości z tytułu najmu, roszczenia regresowego oraz bezumownego zajmowania lokalu. 

Które czynniki również są brane pod uwagę w procesie kwalifikacyjnym? 

Przy rozpatrywaniu wniosków, urzędnicy przeanalizują także sytuację mieszkaniową, kwestię posiadania dzieci czy problemy zdrowotne członków rodziny. Jak przekazał naczelnik Wydziału Budynków i Dróg, osoby, które zostaną zakwalifikowane, będą zwolnione z opłat w trakcie trwania remontu. Co więcej, nie będą musiały wpłacać kaucji. 

Zobacz również: Malowanie ścian i sufitów Katowice 12 Najlepszych Firm

Program dotychczas cieszył się sporym zainteresowaniem. Dowodem na to jest fakt, że w poprzednich edycjach ponad 500 mieszkań przeszło rewitalizację i znalazło nowych najemców. 

Aby móc dokonać zgłoszenia w ramach programu, należy w pierwszej kolejności uzgodnić termin (od 28 sierpnia do 8 września) z właściwym Organem Eksploatacji Budynków (OEB). Wnioski o wynajem na preferencyjnych warunkach przyjmowane są od 11 do 22 września w Urzędzie Miasta Katowice. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Perlit czy keramzyt – co lepsze? Co warto wybrać?

Perlit i ekspandowana glina to dwa materiały o unikalnych właściwościach, które są powszechnie stosowane w ogrodnictwie i budownictwie. Perlit to rodzaj szkła wulkanicznego, które podgrzewa się do wysokich temperatur w...

Program „Moja woda”- nowa rekrutacja w 2023 roku

Program „Moja woda” to akcja, w ramach której gromadzona jest deszczówka. Resort klimatu i środowiska ostatnio wydał informacje, w ramach której poinformowano o nowej edycji i kolejnym naborze do cieszącego...

Jak odliczyć fotowoltaikę od podatku?

Fotowoltaika, zwana też panelami słonecznymi, to urządzenia przetwarzające światło słoneczne na energię elektryczną. Jeśli jesteś właścicielem fotowoltaiki i planujesz w najbliższym czasie zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych , być...

Blachodachówka Pruszyński modele i kolory – Opinie i Cena

Pruszyński to znana firma oferująca gamę popularnych i ekonomicznych w montażu blachodachówek. Blachodachówki panelowe tej firmy, zwane również dachówkami modułowymi, stanowią ekonomiczną i trwałą alternatywę dla tradycyjnych pokryć dachowych ....