Strona główna » „Mieszkanie za remont” – nowa edycja programu w Katowicach!
Mieszkanie za remont - nowa edycja programu w Katowicach

„Mieszkanie za remont” – nowa edycja programu w Katowicach!

Rusza nowa tura katowickiego programu nieruchomościowego. Osoby, które zdecydują się na remont jednego ze wskazanych mieszkań, będą mogły je następnie wynająć od miasta na preferencyjnych warunkach. 

„Mieszkanie za remont” – szczegóły dotyczące programu 

To już XXI edycja, w której państwo przedstawia lokale kwalifikujące się do inicjatywy. W tym roku będą to mieszkania znajdujące się głównie w Śródmieściu (w szczególności ulice 3-go Maja, Słowackiego, Staromiejska, Batorego, Mielęckiego, Kościuszki). Zakwalifikowane zostaną także nieruchomości na terenie Zawodzia (ul. 1 Maja), Szopienicach-Burowcu (ul. Zamenhofa) oraz Ligocie-Panewnikach (ulice Piotrowicka, Kołobrzeska, Słupska). Osoba może je wynająć poniżej ceny rynkowej za wkład wniesiony w odnowienie. 

Czytaj dalej: Remont Mieszkania Katowice 10 Najlepszych Firm – Cena

Do wynajmu zostanie przeznaczone łącznie 35 mieszań. Ich powierzchnia jest bardzo zróżnicowana, najmniejszy metraż to 17 mkw (kawalerka), największe zaś to mieszkanie o powierzchni 72 mkw. Z uwagi na spore rozbieżności w zakresie metrażu oraz lokalizacji, stawki za 1 mkw wahają się w przedziale od 3,11 zł do 7,41 zł. 

Jak zakwalifikować się do nowej tury? 

Jak podało miasto, każdy z lokali wymaga innego zakresu prac. Aby móc wziąć udział w programie, należy spełnić kryterium dochodowe. Zakwalifikowane zostaną osoby, które wykażą przychód w granicach od 2382,66 zł do 6353,76 zł. Jeśli chodzi o wieloosobowe gospodarstwa domowe, dochód przypadający na jedną osobę musi oscylować w granicach od 1588,44 zł do 4129,94 zł. Wskazano również na drugi warunek. Aby móc starać się o uczestnictwo w programie, nie można mieć zaległości z tytułu najmu, roszczenia regresowego oraz bezumownego zajmowania lokalu. 

Które czynniki również są brane pod uwagę w procesie kwalifikacyjnym? 

Przy rozpatrywaniu wniosków, urzędnicy przeanalizują także sytuację mieszkaniową, kwestię posiadania dzieci czy problemy zdrowotne członków rodziny. Jak przekazał naczelnik Wydziału Budynków i Dróg, osoby, które zostaną zakwalifikowane, będą zwolnione z opłat w trakcie trwania remontu. Co więcej, nie będą musiały wpłacać kaucji. 

Zobacz również: Malowanie ścian i sufitów Katowice 12 Najlepszych Firm

Program dotychczas cieszył się sporym zainteresowaniem. Dowodem na to jest fakt, że w poprzednich edycjach ponad 500 mieszkań przeszło rewitalizację i znalazło nowych najemców. 

Aby móc dokonać zgłoszenia w ramach programu, należy w pierwszej kolejności uzgodnić termin (od 28 sierpnia do 8 września) z właściwym Organem Eksploatacji Budynków (OEB). Wnioski o wynajem na preferencyjnych warunkach przyjmowane są od 11 do 22 września w Urzędzie Miasta Katowice. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kiedy siać trawę na Jesień?

Wysiew trawy jesienią ma kilka zalet, dzięki którym jest to idealny czas na założenie nowego trawnika. Jedną z głównych korzyści jest to, że gleba jest nadal ciepła od miesięcy letnich,...

Wiosenne remonty – czy Polacy będą je wykonywać?

Zgodnie ze statystykami aż 32 procent Polaków planuje przeprowadzić wiosenny remont, co jest wynikiem bardzo wysokim, biorąc pod uwagę minione lata. 

Ogrzewanie podłogowe a płytki. Zobacz, jak wybrać najlepsze kafelki

Ogrzewanie podłogowe to coraz chętniej wybierane rozwiązanie. Jest estetyczne, funkcjonalne i co ciekawe, korzystne dla zdrowia. Jednak w przypadku tej technologii, nie każdy materiał będzie odpowiedni na podłogę. Podpowiadamy, jak...

Ile kosztuje 1 ar ziemi na wsi?

Jeden obszar ziemi na wsi odnosi się do obszaru o powierzchni 100 metrów kwadratowych. Jest to powszechna jednostka miary stosowana na obszarach wiejskich do określania wielkości działek. Zrozumienie pojęcia jednego...