Strona główna » Pięcioletni remont autostrady A1 – co warto wiedzieć?
Pięcioletni remont autostrady A1 - co warto wiedzieć

Pięcioletni remont autostrady A1 – co warto wiedzieć?

W 2024 roku ma się odbyć kompleksowy remont nawierzchni autostrady A1, która znajduje się pomiędzy Rusocinem a Czerniewicami. Za wykonanie remontu odpowiedzialna ma być spółka Budimex. Co ciekawe, przedsięwzięcie to będzie naprawdę drogie, albowiem cały remont ma kosztować nawet 569 milionów złotych. 

Co dokładnie będzie remontowane?

Autostrada A1 to naprawdę popularna droga, z której korzysta wielu kierowców. Dlatego też zachowanie jej w dobrej kondycji jest niewyobrażalnie ważne. W nadchodzącym roku wyremontowany zostanie odcinek, którego długość wynosi dokładnie 152 kilometry.

Czytaj więcej: Ile kosztuje budowa drogi 1 km w Polsce?

Oznacza to, że remontowi poddany zostanie odcinek między Trójmiastem a Toruniem. We fragmencie tym ruch zawsze jest bardzo duży, dlatego też odnowienie będzie świetną decyzją. W ramach remontu wymieniona zostanie warstwa ścieralna i wiążąca trasy. Już niebawem będzie ona obchodzić 17. urodziny, co oznacza, że jej remont jest czymś niebywale potrzebnym.

Najważniejsze fakty o remoncie autostrady A1

Anna Kordecka, czyli osoba odpowiedzialna za zarządzenie autostradą, podkreśla, że jej remont jest absolutnie obligatoryjny. Stale rosnący ruch pojazdów wpływa bowiem na to, że stan drogi ulega stopniowemu pogorszeniu. Aby jazda była w pełni bezpieczna i komfortowa, niezbędne jest zatem przeprowadzenie inwestycji.

Warto wiedzieć: Jak przebiega proces budowy dróg?

Na zużycie autostrady A1 szczególnie mocno wpływa coraz większa liczba pojazdów ciężkich, jednak po remoncie powinna stać się ona bardziej odporna nawet na szczególnie masywne pojazdy. Warto podkreślić, że prace remontowe będą odbywać się wyłącznie od wiosny do jesieni. Wymagają one bowiem odpowiednich warunków pogodowych. 

Remont autostrady A1 – hit czy kit?

Firmą odpowiedzialną za remont autostrady A1 ma być Budimex. Łączna wartość podpisanej umowy opiewa na 569 milionów złotych, co potwierdza, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie.

Więcej informacji: Ile kosztuje przegląd samochodu w Polsce?

Początek prac został zaplanowany na wiosnę. Co istotne, w trakcie ich realizacji przejazd będzie możliwy, albowiem nawierzchnia ma być wymieniana w taki sposób, aby jeden pas był czynny. W trakcie robót dojdzie jednak do ograniczenia maksymalnej prędkości do 80 km/h. Choć opinie na temat tak dużej inwestycji są zgoła odmienne, to większość osób jest pozytywnie nastawiona do remontu.

Ma on trwać aż 5 lat, jednak powinien dać wymierne efekty, sprawiając, że jazda autostradą stanie się jeszcze przyjemniejsza. Niewątpliwie czeka nas przełomowy moment, który może zrewolucjonizować kierowanie pojazdami. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Ile kosztuje mieszkanie w Poznaniu? Ceny mieszkań

Ewolucja cen mieszkań w Poznaniu od poprzedniego kwartału Jeśli chodzi o wydatki związane z zakupem mieszkań, Poznań należy do miast relatywnie drogich, choć nie dorównuje jeszcze rekordzistom pod względem cen....

Ranking choinek sztucznych 2023/2024. Jaką choinkę kupić?

Wysokość i szerokość sztucznej choinki odgrywają kluczową rolę w wyborze idealnej choinki, która będzie uzupełniać Twoją przestrzeń i świąteczny wystrój. Chociaż możliwości dekoracji w przypadku drzewek na pniu mogą być...

Jakie elektronarzędzia warto mieć w domu?

Samodzielne przeprowadzanie remontów i różnego rodzaju napraw w domu, staje się coraz popularniejsze. Zatem warto wiedzieć, jakie elektronarzędzia mogą się przydać w tych mniej skomplikowanych pracach remontowych. Wybór odpowiednich może...

Szybko rosnące róże pnące: Jakie są ich zalety i wady?

Wymagania dotyczące światła i cienia odgrywają kluczową rolę w szybkim wzroście róż pnących. Rośliny te wymagają do prawidłowego rozwoju co najmniej sześciu godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie, dlatego istotny jest...