Strona główna » Pięcioletni remont autostrady A1 – co warto wiedzieć?
Pięcioletni remont autostrady A1 - co warto wiedzieć

Pięcioletni remont autostrady A1 – co warto wiedzieć?

W 2024 roku ma się odbyć kompleksowy remont nawierzchni autostrady A1, która znajduje się pomiędzy Rusocinem a Czerniewicami. Za wykonanie remontu odpowiedzialna ma być spółka Budimex. Co ciekawe, przedsięwzięcie to będzie naprawdę drogie, albowiem cały remont ma kosztować nawet 569 milionów złotych. 

Co dokładnie będzie remontowane?

Autostrada A1 to naprawdę popularna droga, z której korzysta wielu kierowców. Dlatego też zachowanie jej w dobrej kondycji jest niewyobrażalnie ważne. W nadchodzącym roku wyremontowany zostanie odcinek, którego długość wynosi dokładnie 152 kilometry.

Czytaj więcej: Ile kosztuje budowa drogi 1 km w Polsce?

Oznacza to, że remontowi poddany zostanie odcinek między Trójmiastem a Toruniem. We fragmencie tym ruch zawsze jest bardzo duży, dlatego też odnowienie będzie świetną decyzją. W ramach remontu wymieniona zostanie warstwa ścieralna i wiążąca trasy. Już niebawem będzie ona obchodzić 17. urodziny, co oznacza, że jej remont jest czymś niebywale potrzebnym.

Najważniejsze fakty o remoncie autostrady A1

Anna Kordecka, czyli osoba odpowiedzialna za zarządzenie autostradą, podkreśla, że jej remont jest absolutnie obligatoryjny. Stale rosnący ruch pojazdów wpływa bowiem na to, że stan drogi ulega stopniowemu pogorszeniu. Aby jazda była w pełni bezpieczna i komfortowa, niezbędne jest zatem przeprowadzenie inwestycji.

Warto wiedzieć: Jak przebiega proces budowy dróg?

Na zużycie autostrady A1 szczególnie mocno wpływa coraz większa liczba pojazdów ciężkich, jednak po remoncie powinna stać się ona bardziej odporna nawet na szczególnie masywne pojazdy. Warto podkreślić, że prace remontowe będą odbywać się wyłącznie od wiosny do jesieni. Wymagają one bowiem odpowiednich warunków pogodowych. 

Remont autostrady A1 – hit czy kit?

Firmą odpowiedzialną za remont autostrady A1 ma być Budimex. Łączna wartość podpisanej umowy opiewa na 569 milionów złotych, co potwierdza, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie.

Więcej informacji: Ile kosztuje przegląd samochodu w Polsce?

Początek prac został zaplanowany na wiosnę. Co istotne, w trakcie ich realizacji przejazd będzie możliwy, albowiem nawierzchnia ma być wymieniana w taki sposób, aby jeden pas był czynny. W trakcie robót dojdzie jednak do ograniczenia maksymalnej prędkości do 80 km/h. Choć opinie na temat tak dużej inwestycji są zgoła odmienne, to większość osób jest pozytywnie nastawiona do remontu.

Ma on trwać aż 5 lat, jednak powinien dać wymierne efekty, sprawiając, że jazda autostradą stanie się jeszcze przyjemniejsza. Niewątpliwie czeka nas przełomowy moment, który może zrewolucjonizować kierowanie pojazdami. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Jak zrobić domowy odstraszacz na koty?

Istnieje wiele powodów, dla których środki odstraszające koty mogą być konieczne dla właścicieli zwierząt domowych lub właścicieli domów. Koty żyjące na zewnątrz mogą powodować uszkodzenia ogrodów, kwietników i mebli ogrodowych,...

Ile kosztuje Netflix w Polsce? Abonament

Netflix oferuje w Polsce trzy różne plany abonamentowe, każdy z różnymi funkcjami i cenami. Plan Podstawowy pozwala na korzystanie z jednego ekranu jednocześnie i maksymalnie pięciu profili, natomiast plan Premium...

Jak stworzyć studio do nagrywania filmów w domu?

Konfiguracja domowego studia nagrań wideo wymaga starannego rozważenia przestrzeni w domu.

Jak pandemia wpłynęła na branżę budowlaną?

Branża budowlana odczuła początkowo znaczny wpływ pandemii COVID-19. Jednym z najbardziej zauważalnych skutków było wstrzymanie projektów budowlanych. Ponieważ rządy nałożyły blokady i środki dystansowania społecznego, place budowy zostały zmuszone do...