Strona główna » Pompy ciepła – czy nadal są atrakcyjne dla klientów?

Pompy ciepła – czy nadal są atrakcyjne dla klientów?

Pompy ciepła są nadal rozchwytywane przez rzesze klientów. Jak się okazuje niektóre spółki w sezonie budowlanym notują zwiększone zapotrzebowanie na tego typu urządzenia.

Nie ma się czemu dziwić, wzrastające ceny paliw stały przyprawiają o zawrót głowy,. Dlatego odbiorcy szukają alternatywny dla nich i sposobu na obniżenie rachunków

Pompy ciepła – czy nadal są atrakcyjne dla klientów?

Niektóre źródła podają, że sprzedaż pomp ciepła w połowie roku 2023 w porównaniu z początkiem roku 2023 jest mniejsza. Czyżby ta technologia dla niektórych odbiorców wcale nie jest już taka popularna jak kiedyś. Z publikacji można jasno wyczytać, że większość klientów jednak kładzie nacisk założenie instalacji fotowoltaicznej. Jak się okazuje według programu „Czyste powietrze” w czasie pierwszego półrocza 2023 roku udział w pomp ciepła w wnioskowanych źródłach został pomniejszony o 8%. Z kolei wzrosło zainteresowanie zakupem kotłów na biomasę o 7%. Warto podkreślić, że od stycznia do czerwca 2023 roku sprzedaż pomp ciepła wzrosła znacząco – w porównaniu z rokiem poprzednim.

A czy spółki zajmujące się instalacją pomp ciepła oraz fotowoltaiki dostrzegają zmniejszony popyt na te produkty?

Firma Columbus Energa odnotowała spowolnienie sprzedaży pomp ciepła w sezonie grzewczym roku 2022/2023, co oznacza, że zainteresowanie zakupem i instalacją pomp ciepła jest nieco mniejsze, a na pewno nie występuje wzmożony popyt na pompy ciepła.

Czytaj więcej: Jak dobrać pompę ciepła do domu jednorodzinnego?

Właściciele spółki uważają, że zahamowanie decyzji dotyczącej zakupu tego typu produktów ma wpływ legislacja ustawy dotycząca ochrony odbiorców przed wysokimi cenami prądu oraz węgla.

Klienci firmy ML System nadal mocno zainteresowani zakupem pomp ciepła

Pompy ciepła nadal są często zamawianymi źródłami ciepła wśród klientów firmy ML System. Właściciele firmy odnotowują wzmożony popyt, szczególnie w sezonie budowlanym, co może mieć związek z dotacjami w projektach „Mój prąd” oraz „Czyste powietrze”. Podkreślają, że istnieje teraz tak duże zainteresowanie, że można mówić o boomie sprzedażowym.

Zobacz również: Ile kosztuje założenie pompy ciepła?

Pompy ciepła są instalowane w nowych budownictwach z nowymi przyłączami instalacyjnymi. Nie ma się czemu dziwić, że zainteresowanie jest tak duże. Rosnące ceny tradycyjnych paliw przekładają się na zwiększone zainteresowanie alternatywnymi źródła ciepła, które są coraz bardziej atrakcyjne dla odbiorców.

Ponadto instalacje fotowoltaiczne w połączeniu z pompami ciepła to niezwykle korzystne rozwiązanie. Właściciele pomp ciepła decydują się także na założenie instalacji fotowoltaicznych i odwrotnie. Nie tylko taka sytuacja ma miejsce w przypadku nowego budownictwa, ale także nieco starszych oraz świeżo powstających obiektów.

Warto wiedzieć: Pompy ciepła Vaillant – Opinie, 6kW, 8kW, 9kW, 10kW, 12kW, 16kW

Jak można zauważyć cały czas istnieje zainteresowanie zakupem pomp ciepła, a także instalacjami fotowoltaicznymi, niezależnie od rodzaju budownictwa.

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pompy ciepła Stiebel-Eltron – Opinie, 6kW, 8kW, 9kW, 10kW, 12kW, 16kW

Firma Stiebel-Eltron, znana marka na rynku ciepłowniczym, może poszczycić się bogatą historią sięgającą 1924 roku. Dzięki ponad 45-letniemu doświadczeniu w produkcji pomp ciepła firma stała się zaufanym wyborem dla konsumentów...

Pompy ciepła Immergas – Opinie, 6kW, 8kW, 9kW, 10kW, 12kW, 16kW

Pompa ciepła Immergas o mocy 6 kW to doskonały wybór dla właścicieli domów poszukujących energooszczędnego rozwiązania, które zaspokoi ich potrzeby w zakresie ogrzewania i chłodzenia. Model ten należy do serii...

Jak działa pompa ciepła?

Chcesz zainwestować w odnawialne źródła energii w swoim domu? Pompa powietrza może być świetnym rozwiązaniem. Poznaj sposób działania tego urządzenia i jego zalety. Tego wszystkiego dowiesz się w naszym artykule....

Jak dobrać moc pompy ciepła do wielkości domu?

Z uwagi na złożoność tego procesu, zaleca się skonsultowanie się z profesjonalistą lub firmą specjalizującą się w pompach ciepła, aby dokonać dokładnej analizy i obliczeń.