Strona główna » Projektowanie wnętrz Tychy: jaki styl mieszkania wybrać?

Projektowanie wnętrz Tychy: jaki styl mieszkania wybrać?

Specjalista zajmujący się projektowaniem wnętrz w Tychach uważa, że zbyt wiele osób kieruje się przy wyborze stylu mieszkania modą. Jest to jego zdaniem poważny błąd, gdyż moda szybko przemija, a my nie zawsze jesteśmy w stanie szybko zmienić wystrój naszego lokum. Czym się kierować przy wyborze stylu mieszkania, żeby czuć się w nim dobrze?

Słuchajmy siebie

Urządzanie mieszkania to duża inwestycja. Większość z nas zakłada, że będzie mieszkać w jednym miejscu przez co najmniej kilka lat. Niektórzy kupują mieszkanie z zamiarem spędzenia w nim całego życia. Osoby kierujące się modą często chcą zrobić dobre wrażenie na swojej rodzinie i znajomych. Powinny jednak uwzględnić fakt, że to one, a nie goście będą mieszkać w danym lokum na co dzień.

Styl mieszkania musi więc podobać się przede wszystkim na. Wchodząc do danego pomieszczenia musimy się w nim dobrze czuć. Tylko wówczas mamy szansę naprawdę wypocząć po całym dniu ciężkiej pracy.

Pamiętajmy, że mieszkanie musi być nie tylko piękne, ale też praktyczne i funkcjonalne. W przeciwnym wypadku możemy mieć pewność, że lokal taki bardzo szybko się nam znudzi. Osoby, które nie mieszkają same muszą liczyć się także ze zdaniem swojego partnera i dzieci. Przy aranżacji lokum należy uwzględnić także posiadane zwierzęta. Często oznacza to pójście na kompromis.

Uniwersalny styl skandynawski

Zdaniem specjalisty od projektowania wnętrz z Tych popularność stylu skandynawskiego wynika z faktu, że trudno jest znaleźć osobę, która go nie lubi. Nawet jeżeli mamy inne upodobania estetyczne, w mieszkaniu urządzonym w stylu skandynawskim najprawdopodobniej będziemy czuli się dobrze. Styl skandynawski to spokój, jasne barwy przestrzeń, brak przepychu. Jest to styl klasyczny, co oznacza, że nie wyjdzie on z mody nawet za kilkadziesiąt lat. Osoby, które urządzają mieszkanie na lata powinny rozważyć właśnie wybór stylu skandynawskiego.

W krajach skandynawskich szybko robi się ciemno, dlatego w mieszkaniach w stylu skandynawskim jest dużo światła, a ściany są białe (alternatywą dla bieli mogą być pastele i szarości).

Mieszkanie w stylu retro dla tęskniących za klasyczną elegancją

Część osób jest zauroczona eleganckimi wnętrzami w stylu retro. Styl ten szczególnie dobrze sprawdzi się w domach jednorodzinnych i dużych mieszkaniach, a to ze względu na intensywne, nasycone kolory, które w nim dominują.

W przeciwieństwie do mieszkania w stylu skandynawskim, gdzie luksus nie jest mile widziany, a meble mogą pochodzić z popularnych supermarketów, urządzenie mieszkania w stylu retro wiąże się z większymi wydatkami. Dekoracyjne drewniane meble, przepiękne połyskujące tkaniny, masywne kryształowe lub metalowe żyrandole – dodatki te nie należą do tanich.

Mieszkanie w stylu retro to dobry wybór, gdy wybieramy lokum na długie lata i chcemy mieć pewność, że zaprojektowane przez nas wnętrza zawsze będą wyglądały dobrze.

Styl rustykalny w polskim domu

Innym stylem aranżacji wnętrz, który cieszy się w Polsce dużą popularnością jest styl rustykalny. W rustykalnym mieszkaniu znajdziemy wiele nawiązań do folkloru (między innymi zastawę stołową , poduszki, pościel, koce i inne dekoracje z motywami ludowymi), drewniane postarzane meble, dużą ilość roślin (zarówno ciętych, jak i doniczkowych). Zdaniem specjalisty od projektowania wnętrz z Tych styl rustykalny może okazać się znakomitym wyborem, gdy zależy nam na urządzeniu klimatycznego i przytulnego mieszkania niskim nakładem kosztów (wiele mebli pasujących do rustykalnych mieszkań możemy kupić na targach staroci).

Podpowiada firma Mist Archtects – projektowanie wnętrz Tychy

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

  1. Ogólna ocena:

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak określić strony świata w mieszkaniu?

Zrozumienie kierunków świata jest niezbędne do określenia stron świata w mieszkaniu. Kierunki kardynalne odnoszą się do czterech głównych punktów na kompasie: północ, południe, wschód i zachód. Północ wskazuje kierunek w...

Jakie choinki są modne na nadchodzące Boże Narodzenie 2023?

W większości domów każdego roku choinka wygląda podobnie. Wygląda to w ten sposób, że wyciągamy każdego roku te same ozdoby z piwnicy i wieszamy na swoim świątecznym drzewku. Jak ubrać...

Wniosek o wpis w księdze wieczystej — jak wypełnić?

Decyzja o wprowadzeniu zmiany w księdze wieczystej jest nieodzownym elementem procesu transakcji dotyczącej nieruchomości, dzielenia własności, czy spadku. W tym artykule dowiesz się, jak prawidłowo wypełnić wniosek o wpis w...

Co spadło na dom w Rakowie? Prokuratura szuka pomocy

Choć od momentu, w którym metalowy przedmiot spadł na prywatny dom znajdujący się w Rakowie minęły już prawie dwa miesiące, to sprawa nadal nie została zamknięta. Media donoszą, że prokuratura...