Strona główna » Sierpień 2023 – Gdzie są najdroższe mieszkania w Polsce?

Sierpień 2023 – Gdzie są najdroższe mieszkania w Polsce?

Niemal każdy wie, że ceny za mieszkania w Polsce są relatywnie wysokie. W niektórych miastach nieruchomości mogą kosztować nawet miliony złotych. W każdym z siedmiu największych miast w Polsce można znaleźć mieszkania, za które będziemy musieli zapłacić przynajmniej siedmiocyfrową kwotę. 

Ceny mieszkań w Polsce – co warto wiedzieć?

Koszt zakupu nieruchomości w przypadku największych ośrodków miejskich w Polsce niestety nie zalicza się do małych. Średnie ceny metra kwadratowego przeważnie są pięciocyfrowe, co sprawia, że chęć mieszkania w dużym mieście przeważnie musi być związana z wydaniem naprawdę dużych sum. Portal Otodom sugeruje jednak, że ceny niektórych mieszkań mogą być jeszcze wyższe. Coraz częściej zdarzają się bowiem przypadki, kiedy to wartość samej łazienki przewyższa całą nieruchomość z trzema pokojami.

Czytaj więcej: Ile średnio trwa sprzedaż mieszkania? Jak przyspieszyć transakcję?

Co istotne, ceny mieszkań znacząco wzrosły względem ubiegłego roku, co ma spory związek z inflacją. Jeszcze do niedawna najdroższe mieszkania w dużych miastach można było kupić za niespełna milion złotych, a teraz za te same mieszkania należy zapłacić co najmniej 1,6 miliona. Najwięcej najdroższych mieszkań znajduje się oczywiście w Warszawie – w stolicy można bowiem znaleźć ponad 3,5 tysiąca takich ofert.

Najdroższe mieszkania w Polsce – podstawowe informacje

Nie tylko w stolicy występuje duża liczba drogich mieszkań. Wiele takich nieruchomości znajduje się też w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Gdyni czy Sopocie. Relatywnie drogie są także apartamenty w typowo turystycznych miejscowościach, takich jak Kołobrzeg czy Świnoujście.

Warto wiedzieć: Gdzie szukać mieszkania do kupna pod Kredyt 2 procent?

Warto jednak mieć na uwadze, że wspomniane apartamenty i luksusowe mieszkania stanowią jedynie kilka procent spośród wszystkich ofert dostępnych na rynku. Prestiżowe nieruchomości wyróżniają się nie tylko świetną lokalizacją, ale również pięknymi widokami czy położeniem na wysokich kondygnacjach. 

Przykłady najdroższych mieszkań

Doskonałym przykładem nieruchomości z najwyższej półki jest apartament w Gdyni z widokiem na marinę – należy za niego zapłacić około 10 milionów złotych. Bardzo popularnym, a zarazem drogim apartamentem, jest także ten na warszawskim Powiślu.

Czytaj również: Rekordowy popyt na mieszkania i zainteresowanie tańszym kredytem

Choć w jego przypadku metr kwadratowy jest nieznacznie tańszy niż ten w Gdyni, to łączna kwota tej nieruchomości wynosi aż 21 milionów – wynika to z jej gigantycznej powierzchni i olbrzymiej liczby pokoi. Dużą popularnością może też poszczycić się katowicki penthouse. Posiada on widok na Dolinę Trzech Stawów i kosztuje około 4 milionów. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bezpieczny kredyt 2 proc. – czy kupione mieszkanie można później wynająć?

Program „Pierwsze mieszkanie” wszedł w życie już w lipcu 2023 roku. W ramach niego można otrzymać preferencyjny kredyt mieszkaniowy. Program został stworzony dla osób młodych, które pragną zakupić swoje pierwsze...

Niewymagające kwiaty na balkon – Jaki warto kupić?

Wybierając niewymagające kwiaty na balkon, jedną z kluczowych cech, na które należy zwrócić uwagę, są niskie wymagania konserwacyjne. Te kwiaty nie powinny wymagać częstego podlewania i powinny być w stanie...

Jak złożyć wniosek o dodatek węglowy online krok po kroku?

Pierwszym krokiem do ubiegania się o dodatek węglowy online jest zrozumienie kryteriów kwalifikujących do programu. W Polsce osobom, które spełniają określone kryteria, przysługuje jednorazowa wypłata w wysokości 3000 zł w...

Mikroinstalacje fotowoltaiczne. Jakie możliwości w 2024 roku?

Jak podaje raport PTPiREE, w Polsce mamy do czynienia ze stałym wzrostem  popytu na instalacje fotowoltaiczne. W pierwszej połowie 2022 roku, mogliśmy zaobserwować największą liczbę zakupów tych instalacji,  która przekroczyła...