Strona główna » Wiosenne remonty – czy Polacy będą je wykonywać?

Wiosenne remonty – czy Polacy będą je wykonywać?

Galopująca inflacja sprawia, że w społeczeństwie utarły się stereotypy, zgodnie z którymi ludzie coraz rzadziej decydują się na remonty. Takie opinie są jednak nieprawdziwe, albowiem pomimo wysokich cen społeczeństwo chętnie przeprowadza renowację swoich mieszkań.

Zgodnie ze statystykami aż 32 procent Polaków planuje przeprowadzić wiosenny remont, co jest wynikiem bardzo wysokim, biorąc pod uwagę minione lata. 

 

Wiosenne remonty – jaki mają mieć charakter?

Wiosenne remonty zazwyczaj kojarzą się z drobnymi zmianami, jednak w nadchodzącym czasie Polacy powinni stawiać nie tylko na kameralne, ale również generalne remonty. Wysokie ceny artykułów budowlanych nie odstraszają ich, aby zdecydować się na takie przedsięwzięcie. Grupą wiekową, która najczęściej deklaruje chęć przeprowadzenia wiosennego remontu, są osoby mające pomiędzy 30 a 39 lat. Aż 47 procent społeczeństwa w tym przedziale wiekowym planuje przeprowadzić renowację swojego mieszkania w nadchodzących miesiącach.

Czytaj więcej: Drzwi ukryte (z ukrytą ościeżnicą) Cena z montażem Ranking 2023

Co ciekawe, chętni do realizowania remontów są także seniorzy, którzy chcą przeznaczyć na ten cel swoje emerytury. Badania wskazują bowiem, że aż 35 procent osób po 60. roku życia zamierza wprowadzić powiew świeżości do swoich wnętrz. 

Zarobki a remont – jakie zależności można dostrzec?

Wiele osób sądzi, że im większe zarobki, tym większe prawdopodobieństwo wykonania remontu. Takie przeświadczenie nie jest jednak zgodne z prawdą. Osoby zarabiające powyżej 7000 złotych netto remontują bowiem rzadziej niż warstwy społeczne z najniższymi dochodami. Największą ochotę do przeprowadzania remontów mają ludzie, których dochody oscylują w okolicach 2,5 tysiąca złotych netto.

Sprawdź również: Jaki otwór pod drzwi 60, 70, 80, 90, 100 cm?

Statystyka ta zaprzecza więc temu, że wykonanie remontu musi być podyktowane wysokimi zarobkami i sporymi oszczędnościami. W praktyce, kiepskie dochody są bowiem głównym bodźcem do zmiany swojego dotychczasowego życia. 

Remonty wiosenne – co będą obejmować?

Remonty mogą przyjmować różne formy, aczkolwiek respondenci najczęściej wskazują chęć wykonania malowania bądź tapetowania. Niektórzy z nich chcą także wymienić meble bądź sprzęt AGD na bardziej innowacyjne produkty. Popularnymi pracami remontowymi podczas wiosny powinny być także wymiany okien albo renowacje ogrodów.

Warto wiedzieć: Drzwi Loftowe szklane otwierane i przesuwne – Cennik 2023 z montażem

19 procent ankietowanych wskazało natomiast, że zamierza wykonać pełne wykończenie mieszkania bądź domu. Wartość ta, biorąc pod uwagę inne wyniki, jest relatywnie wysoka i potwierdza, że Polacy – pomimo bardzo wysokich cen – mają środki na kompleksowe remonty. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jakie choinki są modne na nadchodzące Boże Narodzenie 2023?

W większości domów każdego roku choinka wygląda podobnie. Wygląda to w ten sposób, że wyciągamy każdego roku te same ozdoby z piwnicy i wieszamy na swoim świątecznym drzewku. Jak ubrać...

Punkt rosy co to jest?

Punkt rosy to kluczowe pojęcie w meteorologii i budownictwie, odnoszące się do temperatury, w której para wodna zaczyna się skraplać. Jest to punkt, w którym powietrze zostaje nasycone parą wodną,...

Układanie kostki brukowej zimą – dobrze czy źle?

Rozważając układanie kostki brukowej zimą, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z najważniejszych czynników jest temperatura i warunki pogodowe. Zgodnie z instrukcją układania kostki brukowej temperatura powietrza podczas wykonywania...

Jakie pokrycie dachowe jest najtańsze?

Koszt pokrycia dachowego może się znacznie różnić w zależności od kilku czynników.