Strona główna » 18 000 wniosków na Pierwsze Mieszkanie

18 000 wniosków na Pierwsze Mieszkanie

„Pierwsze Mieszkanie” cieszy się ogromną popularnością, czego dowodem jest aż 18 tys. wniosków, jakie zostało złożone w pierwszym miesiącu. Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda przyznaje, że tak duża liczba jest dowodem na to, że wprowadzenie programu było dobrym posunięciem.

Nowy bezpieczny kredyt na Pierwsze Mieszkanie

Na dzień dzisiejszy mowa jest o 9 bankach, jakie postanowiły wziąć udział w projekcie bezpiecznego kredytu „Pierwsze Mieszkanie”. Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ dzięki temu można mieć pewność, że tak naprawdę każdy Polak ma szansę na to, aby w swoim lub najbliższym mieście móc złożyć wniosek o taki kredyt.

Czytaj więcej: Bezpieczny kredyt 2% – w jakim banku go dostaniesz?

Program składa się z dwóch podstawowych elementów. Pierwszy to system dopłat do kredytu na zakup pierwszego lokum. Drugi to konto mieszkaniowe, które pomaga oszczędzającym. Każdy ma możliwość wyboru rozwiązania, jakie dopasowane jest do jego potrzeb.

W tym samym wywiadzie Waldemar Buda przyznał, że w ciągu tego jednego miesiąca udało się podpisać aż 700 umów. Pozostaje mieć nadzieję, że wraz z kolejnymi dniami, ilość realnie podpisanych umów faktycznie będzie rosnąć.

Spotkanie z doradcą kredytowym

Wsparcie dziewięciu najważniejszych banków, jakie znaleźć można na terenie Polski, to dobry znak, który pokazuje, że „z dnia na dzień można się umówić do doradcy kredytowego”.

Kto może skorzystać z takiego programu „Pierwsze Mieszkanie”? Otóż należy spełnić określone warunki:

  • maksymalnie 45 lat – jeżeli kredyt przydzielany jest dwóm osobom, to kryterium wieku musi spełnić przynajmniej jedna z tych osób;
  • kredyt musi być udzielony na pierwsze mieszkanie – nie można mieć w dniu podpisania umowy żadnego kredytu lub też nie można mieć czegoś takiego w swojej historii; nie można mieć także spółdzielczego prawa do lokalu lub domu.

Zobacz również: Bezpieczny kredyt 2% – czy rzeczywiście jest na 2%?

Dla pojedynczej osoby maksymalna kwota w ramach działania tego programu wynieść może 500 tys. zł; dla osób, jakie wspólnie prowadzą gospodarstwo domowe – 600 tys. zł.

Jak długo można liczyć na dopłatę?

Kredytobiorcy będą mieli do czynienia ze stałymi ratami kapitałowymi (malejące raty kapitałowo-odsetkowe). Dopłata dla nich przewidziana jest na pierwszych dziesięć lat. Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaprasza do odwiedzenia swojej strony, gdzie można znaleźć interesujące informacje na temat programu „Pierwsze Mieszkanie”.

Warto wiedzieć: Gdzie szukać mieszkania do kupna pod Kredyt 2 procent?

To właśnie dzięki temu można dowiedzieć się, że oprocentowanie kredytu będzie wynosić 2% i zostanie powiększone o marżę, prowizję i inne opłaty bankowe – jeżeli te faktycznie będą w tym czasie naliczane.

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

  1. Ogólna ocena:

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak obniżyć rachunki za prąd? Co zużywa najwięcej energii?

Zrozumienie składników rachunku za energię elektryczną jest pierwszym krokiem w kierunku zmniejszenia kosztów energii elektrycznej. Rachunki za energię elektryczną zazwyczaj obejmują opłaty stałe, które pozostają stałe niezależnie od zużycia energii,...

Domowe sposoby na czyszczenie komina

Regularne czyszczenie kominów jest sprawą najwyższej wagi, ponieważ pomaga w zmniejszeniu zagrożenia pożarowego. Z biegiem czasu kreozot i sadza gromadzące się w kominach mogą się zapalić i spowodować pożar komina,...

Jak stworzyć studio do nagrywania filmów w domu?

Konfiguracja domowego studia nagrań wideo wymaga starannego rozważenia przestrzeni w domu.

Wszystko drożeje a fotowoltaika tanieje w Polsce

Wszystko niezmiernie drożeje. Żyje się trudniej, ale fotowoltaika coraz bardziej tanieje i to jest optymistyczne.