Strona główna » Bezpieczny kredyt 2% – w jakim banku go dostaniesz?

Bezpieczny kredyt 2% – w jakim banku go dostaniesz?

Bezpieczny kredyt 2% to kapitalna ulga dla osób, które chcą kupić swoją pierwszą nieruchomość, a nie mają wystarczających środków, aby pozwolić sobie na takie przedsięwzięcie. Dzięki tej inicjatywie rząd chce zachęcić młodą część społeczeństwa do szybkiego uniezależnienia się od rodziców.

Jakie banki oferują bezpieczny kredyt 2%?

BGK w ostatnim czasie opublikował oficjalną listę, która informuje o wszystkich bankach biorących udział w nowym programie. W chwili obecnej na liście banków, które oferują bezpieczny kredyt 2%, znajduje się dziewięciu różnych usługodawców.

Na liście banków znajduje się na ten moment: 

  • Alior Bank,
  • Bank BPS
  • Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS,
  • Bank Pekao,
  • Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie,
  • Bank Spółdzielczy w Brodnicy,
  • Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie,
  • SGB-Bank i Velo Bank oraz PKO BP.

Czytaj więcej: Bezpieczny kredyt 2% – czy rzeczywiście jest na 2%?

Zgodnie ze wstępnymi założeniami, banki te mają oferować swoim klientom możliwość wzięcia tego innowacyjnego kredytu.

Czym wyróżnia się bezpieczny kredyt 2%

Bezpieczny kredyt 2% to program, który w ostatnich miesiącach był na językach tysięcy osób. Inicjatywa ta została przyjęta z bardzo dużym optymizmem, ponieważ dzięki niej młode osoby będą miały lepsze predyspozycje do zakupu pierwszego domu. Program ten wszedł w życie 1 lipca i umożliwia uzyskanie specjalnych dopłat do do rat kredytu.

Zobacz również: Wpływ programu Bezpieczny Kredyt 2% na ceny mieszkań

Zgodnie z obietnicami, dopłaty rządowe mają obowiązywać dokładnie przez dekadę. Co istotne, z ulgi tej mogą skorzystać tylko osoby, które nigdy wcześniej nie posiadały nieruchomości, a także ludzie mający nie więcej niż 45 lat.

Czym zajmuje się BGK?

BGK ma za zadanie zadbać o wypłatę wszystkich środków w ramach bezpiecznego kredytu 2%. Oznacza to, że na jego barkach będzie spoczywać ciężar wypłacania dopłat do kredytu dla wszystkich osób, które zdecydowały się skorzystać z tej inicjatywy.

BGK jest operatorem tego programu, w efekcie czego odpowiada za niemal wszystkie formalności z nim związane. Bank Gospodarstwa Krajowego to jedyny tego rodzaju podmiot w Polsce, dzięki czemu jego popularność rośnie w bardzo szybkim tempie. Na ten moment bezpieczny kredyt 2% oferuje tylko dziewięć banków, jednak niewykluczone, że lista ta w najbliższym czasie mocniej się powiększy.

Warto wiedzieć: Kredyty mieszkaniowe – czy ludzie nadal chętnie je biorą?

Trzeba mieć bowiem na uwadze, że inicjatywa ta jest bardzo świeża, w efekcie czego skrywa jeszcze przed nami wiele tajemnic. Nie ulega jednak wątpliwości, że bezpieczny kredyt 2% jest bardzo ciekawym programem, który w znaczący sposób może uprościć ścieżkę dorosłości dla młodych osób, niedysponujących dużym kapitałem. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak stworzyć studio do nagrywania filmów w domu?

Konfiguracja domowego studia nagrań wideo wymaga starannego rozważenia przestrzeni w domu.

Jak pandemia wpłynęła na branżę budowlaną?

Branża budowlana odczuła początkowo znaczny wpływ pandemii COVID-19. Jednym z najbardziej zauważalnych skutków było wstrzymanie projektów budowlanych. Ponieważ rządy nałożyły blokady i środki dystansowania społecznego, place budowy zostały zmuszone do...

Bezpieczny kredyt 2% – Ile osób już z niego skorzystało?

Program „Bezpieczny Kredyt 2%” od początku wprowadzenia zaskarbił sobie sympatię wielu osób. Na chwilę obecną złożono ponad 24 tysiące wniosków i zawarto powyżej 1000 umów, które łącznie opiewają na ok....

Ile kosztują znicze i kwiaty na Wszystkich Świętych w 2023 roku?

Dzień Wszystkich Świętych to ważne święto w wielu kulturach, upamiętniające życie bliskich zmarłych oraz oddające cześć świętym i męczennikom z przeszłości. Dzień ten obchodzony jest w wielu krajach 1 listopada...