Strona główna » Bezpieczny kredyt 2% – w jakim banku go dostaniesz?

Bezpieczny kredyt 2% – w jakim banku go dostaniesz?

Bezpieczny kredyt 2% to kapitalna ulga dla osób, które chcą kupić swoją pierwszą nieruchomość, a nie mają wystarczających środków, aby pozwolić sobie na takie przedsięwzięcie. Dzięki tej inicjatywie rząd chce zachęcić młodą część społeczeństwa do szybkiego uniezależnienia się od rodziców.

Jakie banki oferują bezpieczny kredyt 2%?

BGK w ostatnim czasie opublikował oficjalną listę, która informuje o wszystkich bankach biorących udział w nowym programie. W chwili obecnej na liście banków, które oferują bezpieczny kredyt 2%, znajduje się dziewięciu różnych usługodawców.

Na liście banków znajduje się na ten moment: 

  • Alior Bank,
  • Bank BPS
  • Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS,
  • Bank Pekao,
  • Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie,
  • Bank Spółdzielczy w Brodnicy,
  • Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie,
  • SGB-Bank i Velo Bank oraz PKO BP.

Czytaj więcej: Bezpieczny kredyt 2% – czy rzeczywiście jest na 2%?

Zgodnie ze wstępnymi założeniami, banki te mają oferować swoim klientom możliwość wzięcia tego innowacyjnego kredytu.

Czym wyróżnia się bezpieczny kredyt 2%

Bezpieczny kredyt 2% to program, który w ostatnich miesiącach był na językach tysięcy osób. Inicjatywa ta została przyjęta z bardzo dużym optymizmem, ponieważ dzięki niej młode osoby będą miały lepsze predyspozycje do zakupu pierwszego domu. Program ten wszedł w życie 1 lipca i umożliwia uzyskanie specjalnych dopłat do do rat kredytu.

Zobacz również: Wpływ programu Bezpieczny Kredyt 2% na ceny mieszkań

Zgodnie z obietnicami, dopłaty rządowe mają obowiązywać dokładnie przez dekadę. Co istotne, z ulgi tej mogą skorzystać tylko osoby, które nigdy wcześniej nie posiadały nieruchomości, a także ludzie mający nie więcej niż 45 lat.

Czym zajmuje się BGK?

BGK ma za zadanie zadbać o wypłatę wszystkich środków w ramach bezpiecznego kredytu 2%. Oznacza to, że na jego barkach będzie spoczywać ciężar wypłacania dopłat do kredytu dla wszystkich osób, które zdecydowały się skorzystać z tej inicjatywy.

BGK jest operatorem tego programu, w efekcie czego odpowiada za niemal wszystkie formalności z nim związane. Bank Gospodarstwa Krajowego to jedyny tego rodzaju podmiot w Polsce, dzięki czemu jego popularność rośnie w bardzo szybkim tempie. Na ten moment bezpieczny kredyt 2% oferuje tylko dziewięć banków, jednak niewykluczone, że lista ta w najbliższym czasie mocniej się powiększy.

Warto wiedzieć: Kredyty mieszkaniowe – czy ludzie nadal chętnie je biorą?

Trzeba mieć bowiem na uwadze, że inicjatywa ta jest bardzo świeża, w efekcie czego skrywa jeszcze przed nami wiele tajemnic. Nie ulega jednak wątpliwości, że bezpieczny kredyt 2% jest bardzo ciekawym programem, który w znaczący sposób może uprościć ścieżkę dorosłości dla młodych osób, niedysponujących dużym kapitałem. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kwiaty wieloletnie do ogrodu długo kwitnące

Kwiaty wieloletnie to rośliny, które żyją dłużej niż dwa lata, a ich liście zamierają zimą i odrastają wiosną . Te kwiaty są popularnym wyborem dla ogrodników ze względu na ich...

Ile się czeka na pozwolenie na budowę w 2023?

W 2023 roku uzyskanie pozwolenia na budowę jest niezbędnym krokiem dla każdego, kto planuje budowę budynku. Pozwolenie na budowę to dokument prawny wydawany przez samorząd lokalny, który zezwala na budowę...

Sierpień 2023 – Gdzie są najdroższe mieszkania w Polsce?

Niemal każdy wie, że ceny za mieszkania w Polsce są relatywnie wysokie. W niektórych miastach nieruchomości mogą kosztować nawet miliony złotych. W każdym z siedmiu największych miast w Polsce można...

Jak obniżyć rachunki za prąd? Co zużywa najwięcej energii?

Zrozumienie składników rachunku za energię elektryczną jest pierwszym krokiem w kierunku zmniejszenia kosztów energii elektrycznej. Rachunki za energię elektryczną zazwyczaj obejmują opłaty stałe, które pozostają stałe niezależnie od zużycia energii,...