Strona główna » Bezpieczny kredyt 2% – Ile osób już z niego skorzystało?

Bezpieczny kredyt 2% – Ile osób już z niego skorzystało?

Program „Bezpieczny Kredyt 2%” od początku wprowadzenia zaskarbił sobie sympatię wielu osób.

Na chwilę obecną złożono ponad 24 tysiące wniosków i zawarto powyżej 1000 umów, które łącznie opiewają na ok. 400 milionów złotych. Wiele wskazuje na to, że dynamika ta zostanie podtrzymana i do końca 2023 roku wpłynie ok. 50 tysięcy wniosków. 

Jakie banki oferują bezpieczny kredyt 2%?

Bezpieczny kredyt 2% to udogodnienie, które jest ukłonem w stronę młodych osób. Dzięki niemu zakup swojej pierwszej nieruchomości może bowiem okazać się o wiele prostszy. Z jego pomocą wysokość rat nie będzie przytłaczająca dla społeczeństwa, a wsparcie finansowe od państwa sprawi, że zakup domu przestanie być tak gigantycznym przedsięwzięciem jak dotychczas. Mając na uwadze dużą popularność bezpiecznego kredytu 2%, wiele banków zdecydowało się na jego wprowadzenie.

W chwili obecnej w swojej ofercie usługę tę ma dziewięć firm: Alior Bank S.A.,, Bank PEKAO S.A., Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, PKO Bank Polski S.A., Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie, SGB-Bank S.A. i Banki Spółdzielcze Zrzeszone z SGB-Bankiem S.A. oraz VeloBank S.A. 

Czytaj więcej: Bezpieczny kredyt 2% – w jakim banku go dostaniesz?

Co warto wiedzieć o bezpiecznym kredycie 2%?

Program „Bezpieczny Kredyt 2%” został zainicjowany w lipcu i już w pierwszym miesiącu złożono blisko 25 tysięcy wniosków. Interesująca jest także średnia kwota tego kredytu. Według opublikowanych statystyk, wynosi ona aż 343 430 zł, co jest potwierdzeniem, że społeczeństwo przyjęło to udogodnienie z bardzo dużym optymizmem. Bardzo ciekawa jest także struktura wiekowa. Zaledwie jedna na cztery osoby ubiegająca się o ten kredyt jest poza przedziałem wiekowym 26-35 lat.

Warto widzieć: Gdzie szukać mieszkania do kupna pod Kredyt 2 procent?

Oznacza to więc, że założenia państwa zostały bardzo dobrze zrealizowane. Bezpieczny kredyt 2% ma być bowiem ulgą skierowaną przede wszystkim do młodszej części społeczeństwa. 

Jak uzyskać bezpieczny kredyt 2%?

Z bezpiecznego kredytu 2% mogą skorzystać osoby mające mniej niż 45 lat. Osoba, która chce wziąć kredyt mieszkaniowy, przed dniem jego udzielenia nie ma prawa być właścicielem żadnego lokalu mieszkalnego. Program ten jest skierowany tylko do osób, które nigdy wcześniej nie posiadały na własność żadnej pełnoprawnej nieruchomości.

Więcej informacji: Kredyty mieszkaniowe – czy ludzie nadal chętnie je biorą?

Singiel może uzyskać kredyt nie wyższy niż 500 tysięcy złotych, natomiast jeśli o wsparcie finansowe ubiega się para, to maksymalna kwota kredytu jest zwiększona o 100 tysięcy. Co interesujące, aby uzyskać kredyt z dopłatą do rat nie ma konieczności wnoszenia wkładu własnego. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piwonia koperkowa jak uprawić i pielęgnować?

Piwonia koperkowa, znana również jako Paeonia tenuifolia, to wieloletnia roślina należąca do rodziny piwonii. Jest to ciekawie wyglądająca odmiana, która charakteryzuje się liśćmi przypominającymi koper włoski . Piwonia koperkowa może...

Berberys kolumnowy – Jak uprawić i pielęgnować?

Berberys kolumnowy to popularny krzew ozdobny należący do rodzaju Berberis, który obejmuje około 500 różnych gatunków o zróżnicowanym wyglądzie . Krzew ten charakteryzuje się wyprostowanym, kolumnowym pokrojem i atrakcyjnymi liśćmi,...

Jaki prąd, z jakim zabezpieczeniem i w jakim przekroju?

Długotrwała obciążalność prądowa przewodów jest kluczowym aspektem przy projektowaniu bezpiecznych i bezawaryjnych instalacji elektrycznych. Odpowiedni dobór przewodów, ich przekroju oraz zabezpieczeń nadprądowych jest niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa oraz efektywności instalacji....

Rekultywacja trawnika na czym polega?

Rekultywacja trawnika, znana również jako renowacja trawnika, to proces poprawy zdrowia i wyglądu trawnika, który z czasem uległ zniszczeniu lub zużyciu. Proces ten obejmuje szereg etapów, w tym wertykulację, napowietrzanie...