Strona główna » Aktualne dofinansowania do budowy i modernizacji domu w 2023r

Aktualne dofinansowania do budowy i modernizacji domu w 2023r

Własny dom to niewątpliwie jeden z największych wydatków, jakie ponosimy w naszym życiu. Mimo odłożonych środków najczęściej musimy sięgnąć po zewnętrze źródła finansowania takie jak kredyty. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to jedyna opcja. Możemy skorzystać z licznych programów rządowych, które pomagają opłacić budowę lub finansowanie domu. Sprawdźmy jakie możliwości otwierają się przed polakami, którzy chcą zbudować swój dom.

Polski ład-nowe możliwości finansowania dla osób od 20 do 40 roku życia.

Regulacje związane z polskim ładem niosą szereg możliwości sfinansowania budowy domu. Osoby od 20 do 40 roku życia mogą skorzystać z gwarancji bankowej lub bonu mieszkaniowego. Gwarancja bankowa ułatwia wzięcie kredytu w momencie, kiedy nie mamy wkładu własnego.

W przypadku gwarancji bankowej bank nie wymaga żadnego wkładu własnego, jeśli kredytobiorca bierze kredyt na budowę lub zakup nieruchomości. Otwiera to możliwości zakupu mieszkania przez osoby bez oszczędności. Dodatkowo duże dofinansowania mogą otrzymać rodziny z dziećmi, jeśli podczas spłaty kredytu urodzi się drugie dziecko, rodzina otrzyma 20 tysięcy dofinansowania spłaty kredytu, a w przypadku trzeciego dziecka będzie to 60 tysięcy.

Sprawdź również: Formalności przy budowie domu w 2023 roku

Termomodernizacja domu- sposób na niższe rachunki. 

Możemy również zyskać, budując dom ogrzewany za pomocą ekologicznych źródeł ciepła. Dzięki programowi „Moje ciepło” możemy otrzymać do 21 tysięcy złotych, jeśli nasza nieruchomość zostanie wyposażona w pompę ciepła. Jest to rozwiązanie, które przynosi liczne korzyści. Sama pompa ciepła jest gwarancją stałych rachunków, a jej instalacja na etapie budowy domu oszczędza dużo środków związanych z instalacją klasycznych źródeł ciepła. Wnioski do programu „Moje ciepło” można składać od kwietnia 2022, ale należy pamiętać, że środki są wypłacane dopiero po zakończeniu budowy inwestycji.

Czytaj więcej: Zwiększona Premia termomodernizacyjna z 16 do 26% w 2023r.

Mój prąd- dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych.

„Mój prąd” to kolejny program, który oferuje finansowanie w przypadku modernizacji lub budowy domu. Decydując się na instalacje paneli fotowoltaicznych mamy gwarancje, że nie odczujemy podwyżek cen za prąd, a dodatkowo możemy zyskać zwrot za część instalacji.

Warto wiedzieć: Fotowoltaika na gruncie – Wady i Zalety

Jeśli zainstalujemy panele fotowoltaiczne, możemy zyskać nawet 4 tysiące zwrotu lub w przypadku instalacji z magazynem energii, lub ładowarką do samochodów elektrycznych nawet 20 tysięcy co stanowi połowę kosztów inwestycji. Wybierając panele fotowoltaiczne, nie musimy się przejmować rosnącymi cenami prądu, jak i również jego dostępnością na rynku.

Cezary Kowalski

Ponad 15 lat doświadczenia w branży budowlanej. Od 4 lat udzielam się jako specjalista w branży budowlanej. Tworzę i publikuje poradniki, które mogą pomóc w mniejszych i większych remontach. Wykorzystaj moje liczne poradniki i Tipy do przyjemnego remontu swojego mieszkania bądź budowy domu.

  1. Ogólna ocena:

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ile kosztuje gram złota w Polsce? Aktualna cena

Obecna cena złota za gram zmienia się codziennie i mają na nią wpływ różne czynniki, takie jak podaż i popyt, warunki gospodarcze i wydarzenia geopolityczne. Na dzień dzisiejszy cena złota...

Dotacje na pompy ciepła – nie daj się oszukać

Pompa ciepła to ekologiczne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych. Zwłaszcza że na instalację pompy można otrzymać dotację. Na polskim rynku pojawia się coraz więcej nowych...

Ile kosztuje budowa drogi 1 km w Polsce?

Koszt budowy drogi w Polsce zależy od kilku czynników. Jednym z głównych czynników jest projektowanie dróg.

Ile zarabia budowlaniec w 2024 roku? Kto zarabia najwięcej na budowie

Według obecnie istnieje duże zapotrzebowanie na pracowników budowlanych, które ma się utrzymać w 2023 r.