Strona główna » Domy szkieletowe Łuków – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe Łuków – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe Opinie

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Łuków, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Łuków, które specjalizują się budowaniu domów szkieletowych z wykorzystaniem drewna. Przeczytaj opinie o firmach z miastach Łuków i wybierz najlepszą firmę. Mieszkańcy miasta Łuków złożyli już ponad 1331 ofert na domy szkieletowe i drewniane korzystając z naszego portalu i opinii klientów.

Baza najlepszych firm z miasta Łuków zajmujących się budowaniem domów z drewna.

Drewniany dom szkieletowy to metoda budowy stosowana do budowy domów przed wprowadzeniem cementu. Drewniany dom szkieletowy jest popularnym wyborem, ponieważ jest niedrogi, łatwy w naprawie i odporny na uszkodzenia. Jednak drewniane domy szkieletowe nie zawsze są najlepszym wyborem, ponieważ są bardziej podatne na uszkodzenia i wymagają więcej konserwacji. Ponadto podpieranie domów z drewnianą ramą na fundamentach z cegły może powodować niestabilność i zwiększać niepotrzebną wagę domów. Ogólnie rzecz biorąc, dom z drewnianą ramą jest świetną opcją dla osób, które chcą zbudować dom łatwy w utrzymaniu i odporny na uszkodzenia.

Jednym z powodów, dla których domy z drewnianą ramą są tańsze niż domy z cegły i szkieletu, jest to, że nie nie potrzeba tylu podpór. Podparcie drewnianej ramy za pomocą konstrukcji murowanej i ramowej utrzymuje również ściany ramy w pionie i zapobiega uszkodzeniom domu. Dzięki temu domy drewniane o konstrukcji szkieletowej są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia w porównaniu do murowanych i szkieletowych. To jest powód, dla którego drewniane domy szkieletowe są znacznie bardziej odporne na klęski żywiołowe, takie jak trzęsienia ziemi, powodzie, a nawet huragany. Ponadto domy te wymagają również znacznie mniej konserwacji niż domy murowane i szkieletowe. Z tego powodu domy z drewnianą ramą są doskonałym wyborem dla osób, które szukają niedrogiego domu, który wymaga niewielkiej konserwacji.

Wspieranie drewnianej ramy za pomocą cegieł i konstrukcji szkieletowej utrzymuje również ściany ramy w pozycji pionowej i zapobiega uszkodzeniom domu. To jest powód, dla którego drewniane domy szkieletowe są znacznie bardziej odporne na klęski żywiołowe, takie jak trzęsienia ziemi, powodzie, a nawet huragany. Ponadto domy te wymagają również znacznie mniej konserwacji niż domy murowane i szkieletowe. Z tego powodu domy z drewnianą ramą są doskonałym wyborem dla osób, które szukają niedrogiego domu, który wymaga niewielkiej konserwacji.

W niektórych przypadkach domy z drewnianą ramą są bardziej podatne na uszkodzenia i wymagają więcej prac naprawczych niż domy z cegły i szkieletu . Dzieje się tak, ponieważ wspieranie ram za pomocą konstrukcji ceglanej i szkieletowej powoduje, że ściany są niestabilne i podatne na uszkodzenia spowodowane klęskami żywiołowymi. Ponadto niektóre części ścian mogą ulec osłabieniu z powodu konstrukcji wsporczych i utracić integralność strukturalną w przypadku uszkodzenia. Dodatkowo, przy wspieraniu konstrukcji ścianami, zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia fundamentów tych konstrukcji.

Dodanie drewnianych ram nośnych do domów z ceglanymi fundamentami tworzy niestabilny dom, który może się zawalić. Podparcie tych ram ceglanymi fundamentami sprawia, że ​​dom jest bardzo niestabilny, ponieważ fundamenty mogą łatwo się poruszać pod naciskiem klęsk żywiołowych, a nawet silnych wiatrów. W niektórych przypadkach konstrukcja wsporcza z fundamentami sprawia problemy, ponieważ niektóre części konstrukcji mogą stać się słabe lub niemożliwe do podparcia w przypadku uszkodzenia.

Ogólnie rzecz biorąc, dom z drewnianą ramą jest świetną opcją dla osób, które chcą łatwego w utrzymaniu domy odporne na uszkodzenia. Domy te wymagają również niewielkich prac remontowych dzięki drewnianej konstrukcji szkieletowej, co czyni je znacznie tańszymi niż domy murowane i szkieletowe. Jednak domy te mogą być bardziej podatne na uszkodzenia niż domy z cegły i szkieletu ze względu na drewniane podpory, dlatego ważne jest, aby podczas ich budowy podjąć środki zapobiegawcze.

Cena budowania domu szkieletowego z miasto Łuków

Najtańsze modele można nabyć poniżej 120 000 zł, ale znajdziemy także wersje dwa lub niemal trzy razy droższe. 

Do opcjonalnych kosztów budowy domu szkieletowego można zaliczyć:

  • ocieplenie ścian do grubości 15 cm – od 3 000 zł,
  • ocieplenie dachu do grubości 15 cm – od 2 000 zł,
  • komin modułowy – od 3 000 zł,
  • komin typu „koza” – od 3 000 zł,
  • instalacja grzewcza – od 4 000 zł.

Warto przeczytać do drewnianych domach również:

Podziel się opiniami o firmach z miejscowości Łuków

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domy szkieletowe Lubartów – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Lubartów, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Lubartów,...

Domy szkieletowe Kraśnik – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Kraśnik, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Kraśnik,...

Domy szkieletowe Biłgoraj – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Biłgoraj, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Biłgoraj,...

Domy szkieletowe Świdnik – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Świdnik, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Świdnik,...