Strona główna » Ile kosztuje montaż drzwi w Castoramie?
Ile kosztuje montaż drzwi w Castoramie

Ile kosztuje montaż drzwi w Castoramie?

Drzwi są ważnym dodatkiem do każdego domu. Pozwalają na łatwą komunikację między pomieszczeniami, chronią wnętrze przed czynnikami atmosferycznymi i dodają uroku zewnętrznej części domu.

Jednak montaż drzwi może być kosztowny ze względu na użyte specjalistyczne materiały, wymagane doświadczenie i złożoność projektu. Dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem projektu wiedzieć, ile kosztuje montaż drzwi.

Jak przygotować się do montażu drzwi wewnętrznych?

Montaż drzwi wymaga dużego doświadczenia stolarskiego. Niestety, nie każdy ma takie doświadczenie, gdy jest w szkole średniej. Nawet ci, którzy po szkole średniej potrzebują dużo szkolenia stolarskiego. Oznacza to, że większość pracowników Castoramy ma jakieś wykształcenie lub doświadczenie w branży stolarskiej. Jednak większości ludzi brakuje wiedzy i umiejętności potrzebnych do tego typu projektów. Z tego powodu za profesjonalny montaż drzwi trzeba dużo zapłacić.

Czytaj również: Ile kosztuje układanie deski barlineckiej?

Oprócz wymaganego doświadczenia, montaż drzwi jest również ważnym projektem dla zespołów zajmujących się majsterkowaniem. Drzwi są ważną częścią domu i muszą być zbudowane, aby były trwałe. Dzieje się tak dlatego, że są wykonane z wytrzymałych materiałów i stanowią część ramy konstrukcyjnej domu. Niewłaściwe ich zbudowanie może prowadzić do poważnych uszkodzeń konstrukcyjnych i prowadzić do dodatkowych kosztownych napraw. To pokazuje, dlaczego tak ważne jest zatrudnienie profesjonalistów podczas wykonywania tego ważnego dodatku do domu.

Cennik montażu drzwi wykonanych przez sklep Castorama w 2024 roku

Montaż drzwi Castorama cena w 2024. Za montaż wewnętrznych drzwi koszty robocizny mogą wynieść w granicach 290 – 320 zł w przypadku modeli jednoskrzydłowych. Koszt robocizny montażu drzwi dwuskrzydłowych waha się około 490 – 530 zł.

Za zamontowanie 5 par drzwi Castorama jednoskrzydłowych w mieszkaniu trzeba zapłacić za robociznę mniej więcej 1450 – 1600 zł. Od wyboru modelu drzwi wewnętrznych uzależniony jest późniejszy komfort użytkowania.

Drzwi można podzielić na kilka rodzajów między innymi ze względu na sposób ich otwierania. Uchylne drzwi – modele uchylnych drzwi Castorama oferuje w szerokości od 60 do nawet 100 cm. Aby je zamontować i użytkować w swobodny sposób należy dysponować odpowiednią przestrzenią w mieszkaniu. Uchylne drzwi mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i szkła, a także występują w wersji jednoskrzydłowej lub dwuskrzydłowej. Można więc powiedzieć o tym, że wybór drzwi uchylnych Castorama jest zdecydowanie największy. Przesuwne drzwi – otwierając oraz zamykając zamontowane drzwi przesuwne używa się do tego specjalnych prowadnic.

Dzięki temu drzwi zostają ukryte w ścianie lub odsunięte wzdłuż jej krawędzi i nie zajmują w mieszkaniu zbyt wiele przestrzeni. Drzwi przesuwne również występują w modelach jedno lub dwuskrzydłowych. Niestety montaż drzwi przesuwnych jest bardziej skomplikowany i można to uznać za ich największą wadę.

Harmonijkowe drzwi – podczas otwierania oraz zamykania drzwi poruszają się na specjalnej szynie zamontowanej w ościeżnicy. Całe drzwi składają się po jednej stronie, dzięki czemu nie potrzebują w zasadzie żadnej wolnej przestrzeni wokół otworu drzwiowego. Ze względu jednak na składanie się po jednej stronie otworu, przejście przez nie musi być wykonywane zgodnie z kierunkiem składania. Prawidłowo zamontowane drzwi to gwarancja uzyskania nie tylko estetycznego efektu, lecz również większej szczelności oraz prawidłowej izolacji cieplnej.

Jak sprawdzić prawidłowo zamontowane drzwi przez monterów z Castorama?

Materiały użyte do montażu drzwi wymagają specjalistycznego rzemiosła. Nie wiedząc, ile doświadczenia ma każdy rzemieślnik, nie można określić, jakich materiałów użyje Twój instalator.

Sprawdź również: Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych z ościeżnicą?

Ponadto wielu wykwalifikowanych rzemieślników chętnie uczy nowych metod i pomaga niedoświadczonym instalatorom w nauce nowych technik. To pokazuje, że opłaca się zatrudniać profesjonalnych instalatorów drzwi, ponieważ doświadczeni rzemieślnicy mogą bezpłatnie uczyć nowych pracowników wystarczających umiejętności.

Jak zamontować ościeżnicę?

Z drugiej strony Castorama może montować drzwi do nowych domów lub uszkodzonych domów. Wykonując tę ​​​​pracę, są w stanie naprawić wszystko, co spowodowało uszkodzenie, i zainstalować nowe drzwi w naprawianych obszarach domu. Dzięki temu Castorama może obsłużyć nawet rozległe projekty, takie jak montaż drzwi w nowych domach, bez konieczności zatrudniania większej liczby pracowników lub bardziej doświadczonych pracowników na miejscu.

Montaż drzwi wewnętrznych – krok po kroku

Instalacja drzwi jest również łatwym projektem w porównaniu z innymi dodatkami do wnętrz domowych, takimi jak przebudowa kuchni lub łazienki projektowanie. Większość problemów napotkanych podczas montażu drzwi jest łatwo usuwana przez doświadczony zespół dysponujący odpowiednimi materiałami i narzędziami.

Warto wiedzieć: Jak odnowić stare drzwi wewnętrzne?

Na przykład drzwi mogą ulec niewielkim uszkodzeniom, jeśli pozostaną otwarte zbyt długo w niskich temperaturach lub jeśli będą często trzaskane przez niecierpliwych właścicieli domów.
Pomimo tego, że są jednym z najbardziej skomplikowanych dodatków do domu, drzwi są jedną z najtańszych inwestycji domowych.

Montaż drzwi wewnętrznych - najczęściej popełniane błędy

Drzwi wytrzymują długi czas i po ich zainstalowaniu robią wyraźną różnicę w wartości przy sprzedaży domu lub refinansowaniu kredytu mieszkaniowego. Ponadto montaż drzwi oznacza mniej pracy dla rzemieślników budowlanych, ponieważ ekipy instalacyjne wymagają mniej ram niż ekipy zajmujące się przebudową wnętrz, pracujące w kuchniach lub łazienkach.

Warto wiedzieć: Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą?

Montaż drzwi to łatwy projekt w porównaniu z innymi ulepszeniami domu, takimi jak kuchnia lub projekty przebudowy łazienek, ponieważ większość napotkanych problemów jest łatwo usuwana przez doświadczonych instalatorów dysponujących odpowiednimi materiałami i narzędziami. Jednak drzwi są jednym z najdroższych dodatków, ponieważ wymagają specjalistycznych materiałów i dużego doświadczenia wykwalifikowanych rzemieślników, aby prawidłowo wykonać je bez powodowania dodatkowych uszkodzeń w całej konstrukcji domu podczas instalacji.

Czytaj również: Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach wejściowych?

Płacenie nieco więcej z góry może zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę, zapewniając drzwiom trwałość tak długo, jak to możliwe, a jednocześnie łatwe w utrzymaniu w czasie.

Firmy zajmujące się montażem drzwi w 2024

Cezary Kowalski

Ponad 15 lat doświadczenia w branży budowlanej. Od 4 lat udzielam się jako specjalista w branży budowlanej. Tworzę i publikuje poradniki, które mogą pomóc w mniejszych i większych remontach. Wykorzystaj moje liczne poradniki i Tipy do przyjemnego remontu swojego mieszkania bądź budowy domu.

Ile kosztuje magazyn energii do 10 kWh? – na ile wystarczy?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje system magazynowania energii. Od wielu lat cena akumulatorów litowo-jonowych gwałtownie spada, co sprawia, że ​​tego typu akumulatory są realną opcją magazynowania energii. Mimo to...

Jak tanio wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

Zanim przystąpisz do urządzania mieszkania, warto przeanalizować, co chcesz osiągnąć.

Ile kosztuje deskowanie dachu?

Na koszt deskowania dachowego może mieć wpływ kilka czynników. Jednym z takich czynników jest wielkość i złożoność konstrukcji dachu. Większe i bardziej złożone projekty dachów mogą wymagać więcej materiałów szalunkowych...

Jak samodzielnie zamontować płytę g-k na ścianie? 

Przed przystąpieniem do montażu płyt gipsowo-kartonowych na ścianie ważne jest odpowiednie przygotowanie miejsca pracy. Wiąże się to z dokładnym pomiarem ściany i płyty gipsowo-kartonowej w celu zapewnienia idealnego dopasowania ....