Strona główna » Ile kosztuje zabudowa balkonu?
Ile kosztuje zabudowa balkonu

Ile kosztuje zabudowa balkonu?

Balkony są popularnymi dodatkami do wielu domów, ponieważ stanowią doskonałe miejsce do rozrywki dla rodziny i przyjaciół. Większość ludzi korzysta z balkonów do spotkań towarzyskich, ale można je również wykorzystywać do zajęć na świeżym powietrzu, takich jak ogrodnictwo lub grillowanie.

Dodanie ogrodzenia do balkonu zwiększa wartość nieruchomości i czyni ją bardziej użyteczną. Znajomość kosztów instalacji obudowy na balkonie może pomóc właścicielom domów zdecydować, czy ta modernizacja jest warta wydatków.

Zabudowa balkonu - co warto o niej wiedzieć?

Balkony zapewniają dodatkową przestrzeń na drugim piętrze domu, ale obudowy zwiększają ich użyteczność, dodając elementy, takie jak poręcz lub poręcz system. Metalowa obudowa może blokować światło słoneczne i zmniejszać ryzyko poparzenia słonecznego u każdego, kto korzysta z balkonu w ciągu dnia.

Czytaj więcej: Ile kosztuje wykonanie tarasu z kompozytu za m2?

Drewniane lub plastikowe obudowy nie blokują światła słonecznego, ale nadal mogą zapewnić pewną ochronę przed uszkodzeniem przez słońce, jeśli są właściwie używane.

Dodanie obudowy balkonu to łatwy sposób na poprawę funkcjonalności przestrzeni zewnętrznych bez rozbijania banku. Osłony tworzą również więcej użytecznej przestrzeni do przechowywania na balkonie, gdy są używane z poręczami. Systemy poręczy umożliwiają właścicielom domów przechowywanie rzeczy takich jak meble ogrodowe i artykuły ogrodnicze. Pozwala to wykorzystać więcej miejsca na powieszenie prania lub wyeksponowanie przedmiotów osobistych, takich jak rośliny lub rowery.

Jak zorganizować zabudowę balkonu zgodnie z prawem?

Balkony z zamkniętymi przestrzeniami wyglądają atrakcyjniej i są lepiej wyposażone do aktywności na świeżym powietrzu niż balkony bez ogrodzeń. Właściwa obudowa może zmienić cały charakter przestrzeni zewnętrznej. Dodanie obudowy do balkonu czyni ją użyteczną, ponieważ zapewnia ochronę przed słońcem i daje mieszkańcom więcej miejsca do przechowywania.

Cennik wykonania zabudowy balkonowej w 2023 roku

  • Ramowa zabudowa od podłogi po sufit w 2024 roku kosztuje 500-700 zł/m²,
  • Zabudowa bezramowa kosztuje w 2024 roku 1000-1300 zł/m²

Średni cennik materiałów do wykonania zabudowy balkonowej w 2024

  • zabudowa z PCV + szkło o grubości 4 mm –> około 500 zł za metr kwadratowy,
  • zabudowa z PCV lub pleksi –> około 150 zł za metr kwadratowy,
  • bezramowa zabudowa od sufitu do podłogi szklana –> około 700 zł za metr kwadratowy.

Zadaszenie balkonu może posłużyć do uprawy roślin, stworzenia bezpiecznego miejsca dla dzieci lub dodania prywatności przed sąsiadami lub przechodniami. Te obudowy są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i materiałach, więc właściciele domów powinni zbadać różne opcje przed podjęciem ostatecznej decyzji. Niektórzy ludzie uważają, że obudowy są niepotrzebnymi dodatkami, ponieważ mogą być drogie.

Warto wiedzieć: Projekt domu nowoczesna stodoła – co wyróżnia?

Mogą być wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego, ale metal jest zwykle najtrwalszą opcją. Drewniane i plastikowe obudowy są tańsze niż metalowe, ale nie są tak trwałe i nie wytrzymają tak długo, jak metalowe. Niektórzy uważają, że obudowy zajmują miejsce i nie są potrzebne, ponieważ balkony mają już miejsce do przechowywania . Dzieje się tak, ponieważ obudowy nie tworzą dodatkowej przestrzeni do przechowywania, ponieważ utrzymują rzeczy na miejscu, zamiast pozwalać im swobodnie wisieć w powietrzu. Jednak drewno i tworzywa sztuczne mogą szybko gnić, jeśli nie są utrzymywane w czystości i wolne od pleśni. Inni uważają, że ogrodzenia nie mają znaczenia, ponieważ mogą negatywnie wpłynąć na widok z balkonu.

Zabudowa balkonu w bloku

Dodanie paneli lub okien może poprawić widok z balkonu zamiast stosowania obudowy; jednak niektórzy ludzie wolą mieć prywatność przed przechodniami podczas korzystania z balkonu zamiast dodatkowych paneli do tego celu.

Czytaj również: Jak oszczędzić na budowie domu?

Balkony są doskonałymi dodatkami do wielu domów, ale ogrodzenia mogą zwiększyć funkcjonalność i sprawić, że balkony będą bardziej przydatne, jeśli będą używane prawidłowo.

Zabudowa balkonu w domu jednorodzinnym

Wiedza o tym, ile kosztuje obudowa, pomaga właścicielom domów w podejmowaniu świadomych decyzji o dodaniu obudowy do drugiego piętra ich nieruchomości.

Firmy zajmujące się zabudową balkonów w 2024

Cezary Kowalski

Ponad 15 lat doświadczenia w branży budowlanej. Od 4 lat udzielam się jako specjalista w branży budowlanej. Tworzę i publikuje poradniki, które mogą pomóc w mniejszych i większych remontach. Wykorzystaj moje liczne poradniki i Tipy do przyjemnego remontu swojego mieszkania bądź budowy domu.

Ile kosztuje wykonanie fundamentów pod dom?

Fundament domu jest najważniejszym elementem konstrukcyjnym, ponieważ wspiera całą konstrukcję. Większość domów ma fundament składający się z bloczków betonowych. Jednak fundamenty można również budować z innych materiałów. Stworzenie dobrego fundamentu...

Ile kosztuje tapicerowanie mebli? Cena w 2024 roku

Koszt tapicerki meblowej może się różnić w zależności od kilku czynników. Rodzaj i wielkość mebli to istotne determinanty kosztów tapicerki.

Jak odnowić schody bez cyklinowania? 5 najlepszych rozwiązań

Przed rozpoczęciem procesu renowacji ważne jest, aby obejrzeć schody, aby określić zakres potrzebnej renowacji.

Czy można podłączyć różnicówkę bez uziemienia?

Podłączenie mechanizmu różnicowego bez uziemienia może mieć znaczący wpływ zarówno na bezpieczeństwo, jak i na sprzęt elektryczny. Po pierwsze, istnieje zwiększone ryzyko porażenia prądem, gdy mechanizm różnicowy nie jest uziemiony....