Strona główna » Jak naprawić spłuczkę podtynkowa? Krok po Kroku

Jak naprawić spłuczkę podtynkowa? Krok po Kroku

Kompaktowe toalety to nowszy typ toalety przeznaczony do małych przestrzeni. Te toalety mają mniejszą pojemność niż standardowe toalety, więc system spłukiwania musi pracować ciężej, aby wykonać swoją pracę. Może to prowadzić do nieszczelności w systemie, co może prowadzić do marnowania wody i uszkodzenia porcelany w łazience. Aby naprawić nieszczelną spłuczkę w kompaktowej toalecie, musisz albo zidentyfikować i uszczelnić wyciek, albo wymienić całą toaletę.

Cieknąca spłuczka podtynkowa – co mogło się popsuć?

Jednym ze sposobów zidentyfikowania nieszczelnego spłuczki jest sprawdzanie jej co tydzień. Aby to zrobić, musisz obserwować, co się dzieje, gdy spłukujesz toaletę. Jeśli po przepłukaniu na środku miski jest wyraźna linia, oznacza to nieszczelność w systemie. Oznacza to, że jeden koniec miski utracił szczelność z powodu zużycia.

Czytaj również: Ile kosztuje montaż odpływu liniowego?

Naprawienie tego będzie wymagało zakupu nowej uszczelki do miski. Można je znaleźć w prawie każdym sklepie ze sprzętem lub centrum domowym. Przed założeniem nowej uszczelki upewnij się, że nie ma w niej otworów, przez które woda mogłaby dostać się do znajdującej się pod nią miski. Jeśli są jakieś dziury, użyj gorącej wody i mydła, aby je wyczyścić, aby nie wprowadzić bakterii do porcelany.

Cieknąca spłuczka – demontaż zaworów

Innym sposobem na znalezienie i naprawienie nieszczelnego spłuczki jest zakup specjalnego uszczelniacza do uszczelnienia wokół niego. Ten uszczelniacz działa poprzez tworzenie wodoodpornej bariery wokół nieszczelnej części systemu spłukiwania. Większość gospodarstw domowych ma już jakiś rodzaj uszczelniacza, ponieważ używa go do uszczelniania rynien i okapów. Jeśli zastosujesz ten środek uszczelniający wokół mechanizmu spłukującego toalety i muszli, stworzy nieprzepuszczalną barierę między nimi a wodą. Niestety, ten środek uszczelniający działa tylko tak długo, jak długo trzymasz go poza wodą i jest w dobrym stanie – nie będzie trwał wiecznie, jeśli zostanie uszkodzony lub zabrudzony.

Jak naprawić spłuczkę podtynkową?

Najlepszym sposobem naprawy nieszczelnej spłuczki jest wymiana całej toalety od tego czasu uszczelniacz nie trwa wiecznie. Zamiast jednego otworu w toalecie, przez który przecieka system spłukiwania, będziesz mieć teraz kilka. Te małe dziurki utrudniają prawidłowe działanie systemu spłukiwania toalety, dlatego zwykle konieczna jest wymiana toalety.

Sprawdź również: Wymiana kabiny prysznicowej – jak to zrobić?

Wymiana kompaktowej toalety zajmie trochę czasu, ponieważ wymaga wyjęcia starej miski, aby można było zainstalować nową. Może być również konieczne usunięcie i ponowne zainstalowanie źródła wody, ponieważ wiele toalet ma zawór odcinający, który należy zresetować po wymianie muszli. Cały proces może chwilę potrwać, więc przygotuj się na pewne zakłócenia w codziennej rutynie przez kilka dni po wymianie części toalety.

Na czym polega awaria spłuczki podtynkowej?

Może nie być warte naprawiania cieknącej toalety, ponieważ szczeliwo może nie wystarczyć na wystarczająco długo bez potrzeby kolejnej naprawa W dalszej części tego eseju porozmawiamy o tym, jak długo szczeliwo będzie działać, ale może to nie być wystarczająco dużo czasu, aby naprawić ten problem, zanim będziesz musiał wykonać więcej prac w systemie hydraulicznym. To powiedziawszy, uszczelnianie wycieków wokół kompaktowych toalet jest dość łatwe i proste, gdy wiesz, co robisz. Jeśli jednak wolisz nie zajmować się wyciekami, trzymanie się cieknącej toalety może być dla ciebie łatwiejsze niż zajmowanie się naprawami przez cały czas.

Warto wiedzieć: Ile kosztuje montaż zestawu podtynkowego?

Proces zakładania specjalnej uszczelki na kompaktową toaletę może być dla niektórych zbyt trudny Ponieważ są one bardziej zaangażowane niż tylko nałożenie nowej miski na starą, niektóre osoby mogą czuć się przytłoczone tym procesem.

Ogólnie rzecz biorąc, naprawa nieszczelnej kompaktowej toalety jest dość prosta, jeśli wiesz, co jest tego przyczyną. Jednak , czasami identyfikacja i uszczelnienie małych nieszczelności może być trudne lub kosztowne, więc posiadanie doświadczonego hydraulika, który najpierw obejrzy instalację wodną, ​​jest zawsze mądrą radą przy rozwiązywaniu jakichkolwiek problemów. są ogólnie droższe niż standardowe toalety Ogólnie rzecz biorąc, naprawa nieszczelnej kompaktowej toalety jest dość prosta, jeśli wiesz, co jest przyczyną.

Czytaj dalej: Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej z brodzikiem?

Jednak czasami identyfikacja i uszczelnienie małych nieszczelności może być trudne lub kosztowne, więc ha Sprawdzenie instalacji hydraulicznej przez doświadczonego fachowca w pierwszej kolejności jest zawsze mądrą radą przy rozwiązywaniu jakichkolwiek problemów.

Naprawa spłuczki podtynkowej. Jak naprawić spłuczkę podtynkową geberit?

Ważne jest, aby wiedzieć, co powoduje nieszczelności podczas używania specjalnych uszczelek, aby nie marnować zbyt dużo pieniędzy lub nie powodować większych szkód niż to konieczne. Ogólnie rzecz biorąc, wymiana kompaktowych toalet na standardowe toalety oszczędzają czas i pieniądze dla większości ludzi, ponieważ są zwykle tańsze niż całkowita wymiana toalet.

Uszkodzona spłuczka podtynkowa. Naprawa krok po kroku

Ogólnie rzecz biorąc, naprawa nieszczelnej kompaktowej toalety jest dość prosta, jeśli wiesz, co jest przyczyną. Jednak czasami identyfikacja i uszczelnienie małych nieszczelności może być trudne lub kosztowne, więc przy rozwiązywaniu wszelkich problemów zawsze warto wiedzieć, co powoduje nieszczelności, gdy stosuje się specjalne uszczelki, aby nie marnować zbyt dużo pieniędzy ani nie wyrządzać większych szkód niż to konieczn.

Ogólnie rzecz biorąc, zastąpienie kompaktowych toalet standardowymi toalety oszczędzają czas i pieniądze dla większości ludzi, ponieważ są zwykle tańsze niż wymiana toalet całkowicie

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łazienka bez płytek – odkryj nowe horyzonty aranżacyjne!

Łazienka bez tradycyjnych płytek? Jasne! Dzięki nowoczesnym technologiom mamy szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. Co zastosować zamiast klasycznej glazury? Tapety, fototapety, farby, drewno, okładziny czy szkło to tylko niektóre propozycje na...

Czy wiesz, czym wyróżnia się łazienka w stylu japandi?

Aranżacja współczesnych łazienek to sztuka, która łączy praktyczne rozwiązania z nowoczesnym designem ułatwiającym relaks. Przykładem takiego wystroju jest styl japandi — harmonijne połączenie japońskiej estetyki i zamiłowania do natury ze...

Wysokość baterii prysznicowej podtynkowej, w odpływie liniowym.

Odpowiednia wysokość baterii prysznicowej jest kluczowa dla zapewnienia komfortowego i bezpiecznego korzystania z prysznica.

5 najczęstszych błędów podczas projektowania łazienki

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu bez wyjątku. To w nim możemy dbać o naszą higienę i załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, dlatego tak ważne jest, aby była...