Strona główna » Mieszkania na kredyt 2 %- dostępność mieszkań

Mieszkania na kredyt 2 %- dostępność mieszkań

W Polsce nie będzie wcale brakować mieszkań dostępnych w ramach kredytu 2%. Mniej nieruchomości do wyboru będą mieli zwłaszcza mieszkańcy największych miast w kraju, ze względu na ustalony limit wysokości kredytu oraz wkładu własnego. Banki mają wprowadzić oferty w ramach programu Pierwsze Mieszkanie już od 3 lipca 2023 roku.

Program Pierwsze Mieszkania- co trzeba wiedzieć?

Program Pierwsze Mieszkanie rusza już 1 lipca 2023 (sobota). Dzięki niemu osoby decydujące się na zakupienie swojego pierwszego lokum będą mogli skorzystać z Bezpiecznego kredytu 2 procent. Według specjalistów państwo może dopłacić do zaciągniętego kredytu do 200-300 tys. zł.

Czytaj więcej: Czy pierwsze mieszkanie bez podatku to korzystne rozwiązanie?

Single mogą liczyć na pożyczkę sięgającą do 500 tys. zł, natomiast rodziny oraz osoby samotnie wychowujące dzieci do 600 tys. zł. Kredytobiorca może też zdecydować się na wkład własny do 200 tys.zł. 

Gdzie szukać mieszkań na kredyt 2 procent?

Osoby decydujące się na zakup swojego pierwszego mieszkania w cenie do 500 tys. zł, nie powinny narzekać na wybór. W Warszawie w tej cenie znajduje się około 13% nieruchomości, natomiast w Krakowie jest to koszt już co piątego lokalu. W innych miastach takich jak Gdańsk czy Wrocław w tej cenie wystawionych jest nawet 30 procent obiektów. W tej cenie najwięcej do wyboru mają mieszkańcy Torunia, Bydgoszczy, Zielonej Góry czy Gorzowa Wielkopolskiego. 

Tani kredyt bez wkładu własnego- warunki

Jeżeli chcemy zdecydować się na tani kredyt połączony z możliwością zaciągnięcia zobowiązania bez wkładu własnego, to wybrane mieszkanie musi spełniać określone warunki. Po pierwsze, jego maksymalna cena nie może być wyższa od pół miliona złotych.

Sprawdź więcej: Termin startu programu „Pierwsze Mieszkanie” 3 Lipca 2023 Wnioski

Dotyczy to zarówno singli, jak i związków nieformalnych. W przypadku rodzin i osób samotnie wychowujących dzieci nie może przekroczyć 600 tys. złotych, ponadto metr kwadratowy nie może być droższy aniżeli ustalony limit przez BGK.

Tani kredyt i kredyt bez wkładu własnego- mieszkania w Szczecinie, Warszawie i Krakowie

W przypadku chęci połączenia taniego kredytu z kredytem bez wkładu własnego, trudności ze znalezieniem mieszkania dla siebie mogą mieć nabywcy w Krakowie, Szczecinie i Warszawie. Jeśli chodzi o te właśnie miasta to udział mieszkań nowych i używanych kwalifikujących się do programu wynosi zaledwie ok. 20 procent.

Warto wiedzieć: Ile kosztuje przepisanie domu na dziecko u notariusza?

Problem mogą mieć zwłaszcza mieszkańcy Szczecina. Program przewiduje cenę maksymalną za metr na poziomie 6,3 tys. złotych za metr kw (rynek wtórny) oraz 6,8 tys. zł za metr kw (rynek pierwotny). Rzeczywiste ceny rynkowe w tym mieście wynoszą odpowiednio 7,8 oraz ponad 11, 1 tys. zł za metr kw.

Tani kredyt i kredyt bez wkładu własnego- mieszkania w innych miastach

Większy wybór będą mieli mieszkańcy Białegostoku, Lublina, Poznania i Wrocławia. W tych miastach warunki cenowe programów spełnia 30-45 procent aktualnej oferty. Dotyczy to rynku pierwotnego i wtórnego.W dobrej sytuacji będą zwłaszcza nabywcy z Gorzowa Wielkopolskiego czy Zielonej Góry.

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy magazyn energii będzie można odliczyć od podatku?

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością. Osoby, które rozważają taką inwestycję, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe od państwa. Ale to nie wszystko. Minister klimatu i środowiska, Paulina Hennig-Kloska...

Zmiany w systemie rozliczeń dla właścicieli fotowoltaiki

W dobie rosnącego zainteresowania odnawialnymi źródłami energii, wiele osób zastanawia się nad opłacalnością fotowoltaiki. Nowe regulacje dotyczące systemu net-billing i potencjalnych ujemnych stawek budzą pytania, ale czy rzeczywiście powinny budzić...

Oferta kredytu hipotecznego w Banku Pekao, idealna do zakupu działki pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną

Oferta Banku Pekao S.A. będzie jedną z najatrakcyjniejszych na rynku przede wszystkim ze względu na bardzo dobre warunki finansowe

Ceny materiałów pokrycia dachowego w 2023 – Wzrost od 2017

Według raportu ze stycznia 2023 roku w porównaniu ze styczniem 2022 roku ceny pokryć dachowych wzrosły średnio o 17% .