Strona główna » Program „Moja woda”- nowa rekrutacja w 2023 roku

Program „Moja woda”- nowa rekrutacja w 2023 roku

Program „Moja woda” to akcja, w ramach której gromadzona jest deszczówka. Resort klimatu i środowiska ostatnio wydał informacje, w ramach której poinformowano o nowej edycji i kolejnym naborze do cieszącego się dużą popularnością projektu.

Minister Anna Moskwa, udzielając wywiadu na antenie TVP 1, jasno deklarowała, że umożliwia wejście do programu dla wszystkich zainteresowanych. Jest to swoisty rodzaj odpowiedzi na zgłaszane potrzeby obywateli.

Informacje potwierdziło także samo Ministerstwo za pośrednictwem Twittera, cytując zdania, które Minister Anna Moskwa wypowiedziała podczas emisji znanego programu. Wśród zainteresowanych pojawiło się więc duże zainteresowanie.

„Moja woda” i najważniejsze informacje o znanym i cenionym programie rządowym

Program rządowy „Moja woda”, jak do tej pory doczekał się już dwóch edycji. Realizacje całego zadania przewidziano na lata 2020- 2024. W ramach pierwszej edycji programu stumilionowy budżet został rozdysponowany w zaledwie 2 miesiące, spełniając oczekiwania wielu obywateli. Druga edycja posiadała taką samą ilość pieniędzy.

Czytaj więcej: Jak wypełnić wniosek „Mój Prąd 5.0 ” i otrzymać dotację?

Co więcej, pula została zwiększona. Głównym celem programu jest zwiększenie retencji wody na terenach prywatnych posesji. Kolejnym zadaniem działania rządowego jest także zwiększone wykorzystywanie zgromadzonej wody roztopowej i opadowej. Największym profitem dla właścicieli prywatnych posesji jest możliwość uzyskania dotacji. Maksymalna wysokość dofinansowania może wynieść nawet 5 tysięcy złotych. Przeznaczyć można ją np. na budowę zbiornika retencyjnego, instalacji nawadniającej, rozsączającej i wielu innych inwestycji. 

Ostatnie nabory programu „Moja woda”

Pierwsza edycja miała miejsce w 2020 roku. Wystartowała w lipcu. Zainteresowanie było ogromne. Nic więc dziwnego, że program rządowy w mgnieniu oka zyskał ogromną popularność. W 2021 roku, pod koniec marca, Ministerstwo zdecydowało się na uruchomienie drugiej edycji.

Także wówczas nie brakowało chętnych do wzięcia udziału w całym procesie rekrutacyjnym. W tamtej edycji nabór wniosków zakończył się w czerwcu 2021 roku.

Warto wiedzieć: Dofinansowanie nawet do 58 tysięcy złotych na pompy ciepła

W tym roku planowana jest realizacja trzeciej edycji. Ogromna ilość profitów finansowych, które okazują się nieocenioną pomocą w realizacji inwestycji, które pomagają w gromadzeniu i wykorzystywaniu wody opadowej czy rozsączającej sprawiają, że wielu właścicieli gospodarstw domowych już dziś wykazuje ogromny entuzjazm w związku z zapowiedziami uruchomienia nowej, nadchodzącej edycji. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

  1. Ogólna ocena:

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowe trendy w branży budowlanej na 2023 rok

Jednym z głównych trendów w branży budowlanej na rok 2023 jest coraz częstsze przyjmowanie zrównoważonych praktyk budowlanych. Obejmuje to stosowanie materiałów przyjaznych dla środowiska, które mają mniejszy wpływ na środowisko...

Zakaz koszenia trawnika – Czy można dostać mandat karny?

W Polsce wprowadzono zakaz koszenia trawników w określonych sytuacjach. Celem tego zakazu jest ograniczenie zanieczyszczenia hałasem i ochrona środowiska. Nadmierne korzystanie z kosiarek i innych hałaśliwych urządzeń może być uciążliwe...

Jak działa pompa ciepła?

Chcesz zainwestować w odnawialne źródła energii w swoim domu? Pompa powietrza może być świetnym rozwiązaniem. Poznaj sposób działania tego urządzenia i jego zalety. Tego wszystkiego dowiesz się w naszym artykule....

Jak deweloperzy omijają przepisy Bezpiecznego kredytu 2%?

Od początku lipca dużą popularnością cieszy się Bezpieczny kredyt 2%, który zwiększył popyt na rynku nieruchomości, co potwierdzają różne dane czy po prostu szybko znikające oferty. Jednak od jakiegoś czasu osoby...